Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a 'ödül' eleştirisi

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "CHP'li Mansur Yavaş, yine iş ve icraat üretmek yerine PR'a harcanan mesailerle ve paralarla, kendisinin çalıp oynadığı bir gündemle Ankara'yı meşgul ediyor." ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a 'ödül' eleştirisi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a 'ödül' eleştirisi
GİRİŞ 14.09.2021 23:56 GÜNCELLEME 15.09.2021 00:22
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Şahin, sosyal medya hesabından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a verilen "2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü"ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

"CHP'li Mansur Yavaş dünden beri bir ödül muhabbeti çevirip duruyor. Biraz araştıralım da neymiş bu meselenin aslı diye bir bakalım dedik." ifadesini kullanan Şahin, ödülü verenlerin "World Mayor" adlı, iki yılda bir belediye başkanlarını ödüllendiren bir oluşum olduğunu belirtti.

Ödülün web sitesinin "worldmayor.com" olduğunu aktaran Şahin şu değerlendirmelerde bulundu:

"Arkasında 'City Mayors' adlı bir vakıf var. Öncelikle ödül için toplamda 32 belediye başkanını listeye aldıklarını söyleyelim. Bunlardan 12'si finalist olarak belirlenmiş, 2'si ise ödülü kazanmış. Yukarıdaki linkte de görüleceği gibi Mansur Yavaş bu 2 kişiden biri değil. Ödül Rotterdam ve Grigny başkanlarına verilmiş. Yani 12 finalistten sadece 2'si esas ödülü kazanmış, kalan 10 belediye başkanının ise 7'sine ekstra ödüller vermişler. Tabiri caiz ise bu kurum önüne gelene ödül dağıtmış. Muhtemelen mutlu olsunlar diye. Dünden beri görülen o ki bu epey de başarılı olmuş. Verilen ekstra ödüllere de 'jüri ödülü', 'sürdürülebilirlik ödülü', 'gelecek ödülü' gibi isimler vermişler. Mansur Yavaş da bunlardan birini almış."

Şahin, jüri ödülünü alan ismin ise Suriye'de Rakka bölgesini işgal etmiş olan terör örgütü PKK/PYD'nin sözde Rakka belediye başkanı olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Oluşumun ve arkasındaki vakfın içinde yer alan isimlere bakıldığında pek de muteber şahıslar olmadıkları, Facebook ve Twitter hesaplarında ise esas ödülü alan isimlere dair paylaşımların en fazla 1-2 beğeni/retweet aldığı (hatta hiç almadığı) görülüyor. İşin özü, sosyal medyada yaşayan, Ankara’nın asıl sorunları ve gerçeklerle bağını koparan CHP’li Mansur Yavaş, yine iş ve icraat üretmek yerine PR'a harcanan mesailerle ve paralarla, kendisinin çalıp oynadığı bir gündemle Ankara’yı meşgul ediyor. Hizmete para yok ama PR'a var."

YORUMLAR 22
 • hhüseyin 1 hafta önce Şikayet Et
  12 kişiye verilmiş bu ödül. Birşey yap da sonra reklamını yap mansur efendi. Melih beyin emekleri üzerinde biraz at koşturur, sonra pılını pırtını toplar gidersin çiftlikten. Sizin işiniz bu ! İcraat çıkmaz sizden ve sizin zihniyetinizden.
  Cevapla
 • Orçun 1 hafta önce Şikayet Et
  Heykel yapanlara mı veriliyor bu ödül acep?
  Cevapla
 • Mustafa 1 hafta önce Şikayet Et
  Heykelin babalarını kim yaptı sen ina bak, gözlerin kör falan sa eğer görmüyorsan birinden yardım iste bakıp sana anlatsın
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Ona ödül verenleri iyi analiz etmek lazım. Mutlaka Ülkemize karşı bir düşmanlığı vardır. Ayrıca Bu kuruluş Müslüma düşmanıdır.n
  Cevapla
 • Uğur 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben Ankara2da oturan biri olarak Mansur'un yaptığı bir şey göremedim bu zamana kadar. Melih Gökçek'in yaptıklarının üzerinden gidiyor. Reklam işini de EKO sayesinde öğrendi.
  Cevapla
 • Filiz 1 hafta önce Şikayet Et
  Tebrikler başkanım yolun açık olsun ...
  Cevapla
 • İlktan 1 hafta önce Şikayet Et
  Başta hakikaten geldiğinden beri örnek alınması gereken toplumumuza verdiği emekler için teşekkür ediyorum. Kim olursa olsun artık kendi için değilde halkın ekonomik gücü, refahı, huzuru için çalışmalar yapmasını,Halkınmızın da kendisi için fayda sağlayan projeleri tarafsız olarak bilinçli olarak değerlendirmesini temenni ediyorum. Saygılar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan talimat vermişti! Kesin çözüm için harekete geçildi
Hareket bile edemeyen PKK ne yapacağını şaşırdı! "Karınca yazısı" detayı