Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir işi düzgün yapamıyorlar! Altında ezildiler

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Seçim öncesi bol keseden dağıttıkları ne kadar vaat varsa hepsinin altına ezildiler" dedi.

GİRİŞ 17.09.2021 12:04 GÜNCELLEME 17.09.2021 13:55
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Mersin'de bir dizi ziyaretler ve açılış törenlerine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

'YAN GELİP YATMAK YOK'

Yaklaşık 2,5 yıl sonra tekrar tarımın, güneşin, tabii güzelliklerin şehri Mersin'de bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Dün Ahi Evran'ın ve Neşet Ertaş'ın şehri Kırşehir'deydik. Daha önce Kahramanmaraş'ta, Rize'deydik. Salgın şartlarının hafiflemesiyle illerimizi ziyaret ediyor, insanımızla hasret gideriyoruz.

Yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılış heyecanını vatandaşlarımızla yaşıyoruz. Ülkemizin farklı illerinde hizmet, eser ve tesisinin açılışını yaptık. Yeni Yargıtay binamızı hizmete aldık. Bir taraftan yangın ve sel felaketleriyle mücadele ederken, diğer taraftan Akıncı'nın teslimatını MSB Ay Yıldız Projesi temel atmasını gerçekleştirdik. Pakistan Cumhurbaşkanıyla MİLGEM ilk gemi denize indirme ve açık deniz karakol gemisi sac kesim törenine iştirak ettik. Eğitimden çalışma hayatına, ulaşımdan spora kadar birçok alanda açılışlar, kabuller gerçekleştirdik. Yan gelip yatmak yok.

ABD ZİYARETİ

İşte şimdi A'dan Z'ye bütün kuşaklar burada. Nasip olursa pazar günü ABD'deyiz. Ve pazartesi günü New York'ta BM'nin tam karşısında 36 katlı Türk Evi'nin açılışını da yapacağız. 

'NE KADAR VAAT VARSA HEPSİNİN ALTINDA EZİLDİLER'

Son günlerde yaşananlar muhalefetin Türkiye gibi, Türkiye'nin bekası, huzuru, refahı gibi dertlerinin olmadığını göstermiştir. Muhalefetin nasıl bir Türkiye hayali kurduklarını gördük. Belediyeleri dahi yönetme becerilerinin olmadığına şahit olduk. Ne kadar vaat varsa hepsinin altında ezildiler. Millete verdikleri sözlerin taahhütlerinin hiçbirini hayata geçiremediler. Çöp toplamadan, şehir içi ulaşıma hiçbir işi doğru düzgün yapamıyorlar. Artık illerde sular akmıyor. En temel belediye hizmetlerini yerine getiremeyen bir beceriksizlikle karşı karşıyayız.

Elbette her insan hata da yapar, yanlışa da düşer ama insanı diğer canlılardan ayıran akıl ve vicdandır. İnsan, aklını kullanarak yanlışı doğrudan, iyiyi kötüden, zulmü adaletten ayırma kabiliyetiyle donatılmıştır. Hatası varsa düzeltmek her bireyin yapması gereken asgari görevidir. Onları bitmek tükenmez kavgalarıyla baş başa bırakıp biz işimize bakıyoruz. Onlar anlasa da anlamasa da biz Türkiye'yi büyütmeye, insanımızın huzurunu artırmaya çalışıyoruz. Onlar destek verse de vermese de biz ülkemizin itibarını yükseltmeye devam ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'de bir otelin açılışını yaptıCumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'de bir otelin açılışını yaptı

'BİZİM HİZMET ANLAYIŞIMIZDA PARTİZANLIK YOKTUR'

Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. AK Parti olarak ecdadımız gibi hizmet eden izzet bulur diyoruz. Biz merhum Neşet Ertaş gibi 'Aşkınan çalışan yorulmaz' diyoruz. İnsanımızın içten söylediği 'Allah razı olsun' ifadesi dünyadaki tüm makamlara değişilmez. Allah'ıma hamd ediyorum, sizler gibi yol arkadaşları bana lütfettiği için hamd ediyorum. Birileri diyor ki 'Z kuşağı, Y kuşağı muhalefetin yanında' Burada, burada... Gençlerimizin ışıldayan gözlerinde şahit olduğumuz umudu ve özgüveni hiçbir makama değişmeyiz. Biz bu aziz millete hizmetkar olmaktan şeref duyuyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda partizanlık yoktur. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim nazarımızda insanı mezhebine, inancına, diline göre ayırmak da yoktur. Bize oy versin vermesin 84 milyonun her bir ferdi bizim gözümüzde aynıdır. 

'ÖLÇÜMÜZ BAŞKALARI DEĞİL İLKELERİMİZDİR'

Muhalefetin içinde bulunduğu siyasi tükenmişlik bize referans olmaz. Bizim ölçümüz başkaları değil, ilkelerimizdir. Biz hizmet götürürken aldığımız oy oranına değil, ihtiyaca bakarız. Biz proje geliştirirken ülkemize yapacağı katkıya bakarız. 20 yıldır hiçbir ayrım yapmadan siyasi tercihine aldırmadan tüm Türkiye'ye hizmet ediyoruz. Ülkemizin ayağına taş değmesin, milletimiz dara düşmesin diye gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bizim Türkiye'den başka vatanımız, milletimizden başka sevdamız yok. Biz sizleri seviyoruz ya, bizim aşkımız milletimize. Bizim ülkemize eser kazandırmaktan başka hiçbir aşkımız yok. İşte bu anlayışla sadece Mersin'e 38 milyar TL tutarında yatırım gerçekleştirdik. İşte bugün de Mersin'de toplam bedeli 3 milyar 260 bin TL'yi bulan yatırımların açılışlarını yapıyoruz. Akkuyu ziyaretimizden sonra açılışını gerçekleştireceğimiz tüm bu eserlerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Akkuyu Nükleer Santrali'ni denetlemeye geldik. Mersinimize neler kazandıracağını düşünün. 

YORUMLAR 45
 • Den den 2 yıl önce Şikayet Et
  İstanbılu terörist yandaşıyla doldurmuşlar üç beşte paralı gazeteci bozuntusu trol bulmuş lar sokakta pravakasyon yapıp terörist yandsşlarıyla sürekli parlayprlar bu ülkede istihbarat zafiyeti var kusura bakmayında çünkü meydan boş
  Cevapla
 • Taban 2 yıl önce Şikayet Et
  Yama ile iş yapılıyor her sektörde Kalıcı tedbirler şart.Sağlıklı bir düzen kurulmalı artık
  Cevapla
 • Dost 2 yıl önce Şikayet Et
  Savunma sanayi harici her alanda köklü reformlar şart.Hemde sonuçlarını halkın bir an önce görebileciği reformlar.Yoksa açık açık söylüyorum Cumhur İttifakı kaybedebilir.
  Cevapla
 • bir kaç sorti 2 yıl önce Şikayet Et
  Reis Allah yar ve yardımcımız olsun. Reis kapıları aç. bunun için avrupa ile dövüşmeye gerek yok. avrupa ile dövüşmeden münakaşa etmeden kapıları aç. kusura bakmayın bizden bu kadar deyip kapıları açabiliriz. avrupa bu konuda zerre itiraz edemez. çünkü suçlu olduklarını çok iyi biliyorlar. birde fıratın doğusunda biraz girelim. bir kaç sorti bile yapsak planları bozulacak. doları falan artıramazlar. birde serbest piyasada fazla serbestlik iyi değil. piyasa hainlerin eline geçerse bu serbestliği bize karşı kullanırlar. az miktarda 0-10 yaş arası, değişensiz, 150 bin km altı temiz araba ithal edersek araba fiyatlarını artıramazlar. Hatta düşer. Buda birilerine ders olur.
  Cevapla
 • Osmali tokatı 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Erdoğan ancak gizli bütün kurumları icelemen lazım kanun kurala oyan yok en fazla 2 yıl yer değiştirme şebeke haline geliyor halen borda vurgular vurguluyor atama hepisi merkez Bankası aynı zaten orta zengin kanun kural tamiyor cahil cehalet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye - Portekiz maçı TRT'de!
Ekrem yine Ekrem.. Ekmeğe göz diken Ekrem!