Bülent Arınç'tan skandal sözler! Dindar insanları hedef aldı

Bülent Arınç, yine tepki çekecek sözler sarf etti. Arınç katıldığı televizyon programında bu kez de dindar insanları hedefi aldı.

Bülent Arınç'tan skandal sözler! Dindar insanları hedef aldı
Bülent Arınç'tan skandal sözler! Dindar insanları hedef aldı
GİRİŞ 20.09.2021 18:47 GÜNCELLEME 20.09.2021 18:49
Bu Habere 663 Yorum Yapılmış

Bülent Arınç, TV5'te yayınlanan 4. Güç programında soruları cevapladı. Artan fiyatlarla ilgili konuşan Arınç, tepki çekecek ifadeler kullandı.

CANLI YAYINDA DİNDARLARI HEDEF ALDI!

Arınç, 'Eyvah, dindarların gazabından korkmak lazım, işlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıkları zaman ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar. Çünkü onlar dini böyle hamaset kokulu konuşmaların yanında cebine giren ve cebinden çıkan paraya bakar” diye konuştu.

Bir Hac anısını anlatan Bülent Arınç, dindar insanlara yönelik şu ifadeleri kullandı:

"88 yılında ilk defa Hac'ca gidiyordum. Bütün kafilemiz havalimanına geldi. Dediler ki ‘vizelerin bir kısmı yetişmedi sizi bir gün veya en fazla iki gün İstanbul’da misafir edeceğiz.’ Ben eşimle beraber anlayışla karşıladım ama kafiledeki insanlar o kadar büyük tepki gösterdiler ki ağızlarından küfürler çıkmaya başladı. ‘Siz ne yapıyorsunuz?’ dedim. ‘Ben anlamam nasıl vizeler gelmemiş, neden ertelenmiş, bizi mi kandırdılar?' diye cevap verdiler."

'DİNDARLARIN GAZABINDAN KORKMAK LAZIM'

Bülent Arınç sözlerinin devamında "Ondan sonra koktum ve dedim ki ‘eyvah, dindarların gazabından korkmak lazım’. İşlerine gelmeyen bir şeyle karşılaştıkları zaman ne aslandı ne kaplandı hiç birisini dinlemez bu insanlar. Bakın siyasetten kalan bir tecrübemi söyleyeyim. "Bizim dindar insanlarımızın bile tamamen tersine döneceğini bir gün göreceksiniz. Çünkü onlar, dini böyle hamaset kokulu konuşanların yanında cebine giren ve cebinden çıkan paraya bakar. Eğer onda bir eksilme görüyorsa, din, iman, vatan, millet.. Bunlar bir kenarda durur. Onlara saygısını eksik etmez ama değer yargıları tamamen değişebilir." ifadelerini kullandı.

Arınç'ın sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

YORUMLAR 663
 • vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  aldığı her bir nefes zul dür haramdır
  Cevapla
 • kılıç 2 yıl önce Şikayet Et
  hani sen de dindardın? anlaşılan ne olduğunu itiraf ediyorsun..
  Cevapla
 • hadigari 2 yıl önce Şikayet Et
  bu adam ekmeğini yemiş arabaya benziyor. hadi ordan.
  Cevapla
 • Hoca 2 yıl önce Şikayet Et
  Kendini tarif etmiş.
  Cevapla
 • MrtGkr 2 yıl önce Şikayet Et
  Müslümanlar sürekli ideal insan örneklemeleri yapacağına kendilerinin de bir örnek olduğunu kabul eder ve daha duyarlı bir yaşam tarzı ile hak hukuk gözetirler o zaman inşaallah birşeyler düzelir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'de virüs alarmı! 2 günde yüzde 70 arttı! Çok sayıda ölü var
İzmir'de sağanak faciası: 2 vatandaş sokakta akıma kapılarak hayatını kaybetti