CHP'ye çözümün adresi olarak bebek katilini göstermişti! HDP'li Temelli geri adım attı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" açıklamasına, "Muhatap Öcalan'dır" cevabıyla tartışılan HDP'li Sezai Temelli geri adım attı. Temelli, "Tweet’teki görüşler kişiseldir, HDP’yi bağlamaz' dedi.

GİRİŞ 21.09.2021 15:20 GÜNCELLEME 21.09.2021 16:31
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'Bay Kemal ve İttifakları' belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz' sözlerine yanıtKılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" sözlerine yanıt

HDP'li Sezai Temelli, Kılıçdaroğlu'na "Kürt sorununun çözümünün yegane muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP'dir. Ama asla unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır." yanıtını verdi.

TEMELLİ: HDP'Yİ BAĞLAMAZ

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin çözümün adresi olarak bebek katilini göstermesi büyük tepki çekti. Gelen tepkiler üzerine Temelli, Halk TV'ye "HDP'yi bağlamaz! Kılıçdaroğlu'na cevap olarak yazmadım" açıklaması yaptı.

İşte o açıklaması...

- Tweetim üzerine haklı-haksız eleştiriler oldu. Hepsi kabulümdür. O tweet'teki görüşler elbette kişisel görüşümdür. Partiyi elbette bağlamaz. HDP adına bağlayıcı açıklamayı tabii ki yetkili organlarımız yapar. Şunun bilinmesini isterim, Kılıçdaroğlu’na yanıt vermek amacıyla atılmış bir tweet değildi. Siyasi nezaket anlayışım bu polemiklere zaten izin vermez.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli açık açık sokak çağrısı yaptıEski HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli açık açık sokak çağrısı yaptı

CHP, "ASIL MUHATAP ÖCALAN" AÇIKLAMASINA KULAKLARINI TIKADI: TEMELLİ'NİN SÖYLEMİ KENDİNİ BAĞLAR

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay bugün yaptığı açıklamada Temelli'nin bebek katili Öcalan'ı adres göstermesini ittifaka zarar vermemek adına görmezden gelerek "Sayın Sezai Temelli'nin söylemi kendini bağlar, cevap vermek durumunda değilim. Kürt sorununda adres Meclis'tir, Meclis'teki siyasi partilerin tamamıdır, doğal olarak buna HDP de dahildir." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 95
 • Behlüldane 1 ay önce Şikayet Et
  Pensilvanya Kasetçisi Atatürkçü yurtsever CHP seçmenini HDPPK alıştırıyor Pensilvanya şarlatanın şimdilik verdiği görev
  Cevapla
 • Cenk 1 ay önce Şikayet Et
  Halk Akpartiye sarıldıkça,chp ve tayfası hdpye sarılıyor..
  Cevapla
 • perdeci 1 ay önce Şikayet Et
  kıvırın ulan ne kadar iyi kıvırırtırsanız size o kadar eksi yazar kıvırın bi daha hadi bir daha olmadı bir daha bay kemal sıra sende sende kıvırttır hadi
  Cevapla
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Vah chp vah ne yaptığın belli değil devam et..
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  CHP ve avaneleri 23'te iktidar olurlarsa, bir bahane bulup Öcalan köpeğini ev hapsine aldıracaklar. İYİciler ağızlarını bile açamayacak. Çünkü HDP'nin bu ortaklığa katılma sebebi bu. Bu ve yerel yönetim özerkliği. PKKlılar bu ikisini aldığında bağımsızlarını ilan edecekler. Ama biz de burada bostan korkuluğu değiliz. Biz de o zaman Samsun'dan başlarız, Hakkari'den hepsini İran'a süreriz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Van Gölü’nün dibindeki kalıntılar dünyaya tanıtılacak
Yüzde 95'i Çin'in elinde sevkiyatı durdurdu! Dünyada otomobil üretimi tamamen durabilir