MHP'den Davutoğlu'na sert yanıt: Okuduğunu anlama özürlü

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Davutoğlu'nun Bahçeli'nin açıklamasıyla ilgili yaptığı paylaşıma sert tepki gösterdi.

MHP'den Davutoğlu'na sert yanıt: Okuduğunu anlama özürlü
MHP'den Davutoğlu'na sert yanıt: Okuduğunu anlama özürlü
GİRİŞ 06.10.2021 19:47 GÜNCELLEME 06.10.2021 20:41
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "bölücü kebapçıların işsizlikte payı var" demişti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise bu sözleri, "Bu ülkede kebapçıları bölücü ilan eden bir Genel Başkan var" şeklinde yorumlamıştı. Davutoğlu'na MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan sert bir yanıt geldi. "Anlama özürlü" ifadesini kullanan Yalçın, "Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinin en büyük terör saldırılarına maruz kalması karşısında daha önceleri sergilediği beceriksizliğin ağır faturasını MHP’ye çıkarma çabası; ahlaki yoksunluk, densizlik ve terbiyesizliktir" dedi. Yalçın'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: 

"ANLAMA ÖZÜRLÜ..."

“Bu ülkede kebapçıları bölücü ilan eden bir Genel Başkan var” diyen Ahmet Davutoğlu, okuduğunu anlama özürlü olmasının yanı sıra şüphe yok ki geçmişteki ayıplarını örtme, kendi zaafını ve başarısızlığını gizleme çabasındadır.

Türkiye, Davutoğlu'nun başbakanlığının faturasını içerde ve dışarda çok ağır şekilde ödemiştir. Davutoğlu’nun sakat politikalarının yol açtığı şiddetli güvenlik zaafı yüzünden milletimiz korkunç terör olaylarıyla karşı karşıya kalmış ve sosyal barış derinden yaralanmıştır.

"AHLAKİ YOKSUNLUK, DENSİZLİK VE TERBİYESİZLİK"

Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinin en büyük terör saldırılarına maruz kalması karşısında daha önceleri sergilediği beceriksizliğin ağır faturasını MHP’ye çıkarma çabası; ahlaki yoksunluk, densizlik ve terbiyesizliktir.

Hatıralardadır, 2016 Mayıs’ında Ahmet Davutoğlu’nun azledilmesi, ABD'nin köklü yayın organlarından Foreign Policy başta olmak üzere bazı yabancı medya organlarınca, “ABD en mutemet adamını kaybetti.” başlığıyla duyurulmuştu.

Amerikan politikalarının Türkiye’deki ayaklarından biri olarak görülen Davutoğlu’nun azledilmesinde, bazı iddialara göre 2015-2016 yıllarında devletin FETÖ ile mücadelesine rağmen FETÖ’cüleri himaye ederek ipe un sermesi de rol oynamıştı.

"DON KİŞOT'UN YEL DEĞİRMENİNE SALDIRISINDAN FARKSIZ"

Ahmet Davutoğlu görevden uzaklaştırıldıktan kısa süre sonra 15 Temmuz ihanet kalkışmasının yaşanması ise oldukça manidardır.
Bütün bu çarpıcı gerçeklere rağmen Ahmet Davutoğlu'nun MHP'ye saldırması, Don Kişot’un yel değirmenlerine saldırısından farksızdır.

Diğer taraftan Serok Ahmet’in hedefinde, Türkiye'nin geleceğine vaziyet eden Cumhur İttifakını ayakta tutan kararlılık ve iradenin kırılması vardır. Cumhur İttifakının halk nezdindeki itibarına zarar vermek vardır.

Davutoğlu’nun Ak Parti tabanındaki milliyetçi-muhafazakar kesimi etkileme, MHP'ye yönelik müspet bakış açısını değiştirme ve kafalarda soru işareti bırakma çabası boşunadır.

Çünkü Türkiye’nin önümüzdeki yüz yılını sigorta eden Cumhur İttifakını ayakta tutan ortak iradenin iki güçlü siyasi kanadından biri MHP'dir. MHP ve Sayın Devlet Bahçeli siyasetin her yerindedir.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Serce 1 ay önce Şikayet Et
    Yazık davutoglu akp de ikin reisın sayesınde senı adam yerıne koyuldun
    Cevapla
  • Serce 1 ay önce Şikayet Et
    Yazık davutoglu akp de ikin reisın sayesınde senı adam yerıne koyuldun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son Dakika: İstanbul Balat'ta binanın bir kısmı çöktü!
Son dakika... Erdoğan'ın açıkladığı 20 milyarlık müjdenin detayları belli oldu!