Yasin Börü ve arkadaşlarının mezarı başında hazin tören

2014 yılında PKK yandaşlarınca 6-8 Ekim olaylarında katledilen Yasin Börü ve arkadaşları, ölümlerinin 7. yılında mezarları başında anıldı.

Yasin Börü ve arkadaşlarının mezarı başında hazin tören
Yasin Börü ve arkadaşlarının mezarı başında hazin tören
GİRİŞ 07.10.2021 21:09 GÜNCELLEME 07.10.2021 21:09
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Merkez Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı içerisinde yapılan programda HÜDA PAR Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, Yasin Börü ve arkadaşlarının tarihte benzerine çok az rastlanan bir vahşetle öldürüldüklerini belirterek, “2014 yılının Kurban Bayramı’nın üçüncü günü olan 6 Ekim’de olaylar başlamış, şehir karışmaya başlamıştı. Ama bu yiğitler de başladıkları iyiliği tamamlamak için gayret ediyorlardı. İnsanlık değerlerinin yerle bir edildiği bir savaştan kaçan gariplere yardım etmek için koşuşturuyorlardı. Allah’a yaklaşmak için kestirilmiş kurbanların etlerini, sadece bayramlarda et yiyebilen mahrumlara götürüyorlardı. Her bir iyiliğin karşısına dikilenler onlara da engel olacaklardı. Zalimler, onları ve iyilik hareketini durdurabilecekleri zannıyla onlara hücum ettiler ve tertemiz bedenlerini delik deşik ettiler, yüksekten attılar, arabayla ezdiler, yaktılar. Tarihte benzerine çok az rastlanan bir vahşetle öldürdüler” dedi.

"VURDULAR GENCECİK FİDANLARIMIZI AMA İNDİREMEDİLER ŞAHADET PARMAKLARIMIZI"

Onlar da Kürt’tü ama Müslüman kimlikleri nedeniyle hedefe konduklarını belirten Yapıcıoğlu, “Suçları 'Rabbimiz Allah’tır' demekti. 'Ve Allah yolunda öldürülenlere sakın ölü demeyin, aksine onlar diridirler ama siz hissetmiyorsunuz.' Evet, bizler şu anda Allah yolunda öldürüldükleri için diri olan ve hep diri kalacak olan kardeşlerimizin manevi huzurunda katledilişlerinin 7. yıldönümü münasebetiyle bir kez daha toplandık. Evet, bizler onların diri olduklarını hissetmiyoruz çünkü bedenen bizim aramızda değiller. İşte onları kendi ellerimizle defnettiğimiz kabirlerinin başında toplandık. Ama diri olduklarını biliyoruz. Kırdılar belki en nadide dallarımızı, vurdular gencecik fidanlarımızı ama indiremediler şahadet parmaklarımızı" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından dua edilmesiyle program son buldu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 8
 • Halil 10 ay önce Şikayet Et
  Kafirler için chhdpkk için yasasın cehennem
  Cevapla
 • Laf ebesi 10 ay önce Şikayet Et
  Valla idam cezası gelmediği müddetçe ne ceza verilirse verilsin o şehitlerin kanı yerde kalır. Devlet inat etmeyecek bu idam cezasını çıkartacak ve geriye dönük işletecek. Başka çare yok. Gerisi laf.
  Cevapla
 • Haydar 10 ay önce Şikayet Et
  Biz unuttuk bile bunları düştük boğaz derdine. hakkınızı helal edin.
  Cevapla
 • Kanun 10 ay önce Şikayet Et
  Mekanları Cennet olsun ! Katillerin beyni kurusun !
  Cevapla
 • Mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  Ancak müslüman lar kardeştir Ebulehb peygamber efendimiz amcasiydi ama en azılı dusmaniydi Din kardeşliği önemli bunu unutmayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası’ndan zorunlu karşılık düzenlemesi
"Kılıçdaroğlu'nun S-400 açıklamasına" AK Partili Turan'dan yanıt