Saadet lideri Karamollaoğlu ittifak için önceliğini açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "ittifak" konusuyla ilgili, "Biz seçime gireceğiz. Bizim mecliste temsil edilmemiz de gerekiyor. En uygun şartlar nerede oluşursa orada olacağız. Yoksa bizim kimseye taahhüdümüz yok." dedi.

GİRİŞ 11.10.2021 19:41 GÜNCELLEME 11.10.2021 19:52
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Karamollaoğlu, Tokat'ta bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Diğer partilerle "ittifak" kurup kurmayacakları yönünde bir soru üzerine, şu anda gündemlerinde ittifakların bulunmadığını belirten Karamollaoğlu, şunları dile getirdi: "Bütün parti genel başkanlarını ziyaret ediyoruz. Ülkenin gidişatı hakkında bizim düşüncülerimiz konusunda onları bilgilendiriyoruz. Onların da bilgilerinden istifade ediyoruz. Seçim ittifakları konusunda Türkiye'de bir zorlama var. Cumhur İttifakı'nın az çok yapısı belli. Bundan sonra da aynı istikamette gelişecektir, iktidarda çünkü. AK Parti büyük parti. Onun yanında MHP de var. BBP de AK Parti'nin saflarında yer aldı. Orada bir şey yok. Onun dışında ille de bir ittifak ve aday belirleme konusu zorlanıyor. 'Gelecek seçimin adayını da şimdiden belirleyelim, daha sağlam olsun.' Yok böyle bir iş. Seçimler böyle yapılmaz. Böyle de hazırlanılmaz seçime. Onun için ben bu zorlamaların da faydası olmadığının kanaatindeyim. Biz her kesimle görüşüyoruz. Bu görüşmeler bundan sonra da devam edecek. Zamanı geldiğinde biz kendi politikalarımıza uygun olan hem de ülkemizin geleceği için en uygun gördüğümüz yerde bulunacağız."

Başka bir gazetecinin, Oğuzhan Asiltürk'ün hayatını kaybetmesiyle boşalan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanlığına seçilen Karamollaoğlu'na, Asiltürk'ün, sağlığında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini hatırlatarak, "Siz de Cumhur İttifakı'na yakın mısınız?" sorusuna ise Karamollaoğlu, şöyle yanıt verdi: "Sayın Cumhurbaşkanı beni de Kıbrıs'a davet etti. Ben o sırada gitme imkanımın olmadığını söylemiştim. Başka yerlerde de bu davetler gerçekleşti...Biz seçime gireceğiz. Bizim Meclis'te temsil edilmemiz de gerekiyor. En uygun şartlar nerede oluşursa orada olacağız. Yoksa bizim kimseye taahhüdümüz yok şimdi." Karamollaoğlu, daha sonra partisinin 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda gerçekleştirilen kongresine katıldı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 51
 • Ömer 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen orada olmayacaksın zaten
  Cevapla
 • Sivaslı Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Hainler için yaşasın cehennem.
  Cevapla
 • Ömer Hüseyinoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Chp gibi dindar(!), hdp gibi vatansever(!), ip gibi ilkeli ve milli(!) ortakların varken bizim mahalleye Cumhur İttifakına gelme temel. Orada kal.
  Cevapla
 • Bestami cicek 2 yıl önce Şikayet Et
  Zaten sizin gunahlariniza ortak olmayacağız husnuuuui doğu Perinçek size yeter bide HDP den transfer ettikleriniz
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Kim bilebilirdi ki Merhum Erbakan Hoca'nın Partisi masonlaşacak, gerçekten hayret verici.
  Cevapla
 • Bestami cicek 2 yıl önce Şikayet Et
  Vaybe kendi lideri BOP eşbaşkanı ve Yahudi madalyası almış temel başkana cemkiriyor
  Cevapla
 • meg 2 yıl önce Şikayet Et
  bu millet de gram feraset varsa ,sizin gibilere, ittifak yapacak oy atmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD, İran'ın saldıracağı tarihi duyurdu! ABD savaş gemileri İsrail'e konuşlandırıldı
Baykar'dan çirkin iftiralara yanıt: Yakıt işimiz hiç ama hiç olmadı!