Akşener'den "siyasi cinayetler" açıklaması: Kılıçdaroğlu ile görüşmedim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "siyasi cinayetler işlenebileceği" yönündeki iddiaları, "Kılıçdaroğlu ile görüşmedim, bilgim yok" sözleri ile değerlendirdi. Duyumların ciddiye alınması gerektiğini söyledi.

Akşener'den "siyasi cinayetler" açıklaması: Kılıçdaroğlu ile görüşmedim
Akşener'den "siyasi cinayetler" açıklaması: Kılıçdaroğlu ile görüşmedim
GİRİŞ 13.10.2021 19:21 GÜNCELLEME 13.10.2021 19:21
Bu Habere 77 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret etti. Yeniden Refah Partisi'ndeki görüşmenin ardından Akşener açıklama yaptı.

Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siyasi cinayet kaygım var" ifadesine ilişkin bir sorusuna yanıt verdi.

"Kendisine böyle duyumlar geliyordur"

Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu işaret etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu, bu ülkenin ana muhalefet partisi Genel Başkanı, dolayısıyla kendisine böyle duyumlar geliyordur, ciddiye alınacak biçimde geliyordur ki kamuoyuyla paylaşmıştır. Dolayısıyla bu duyumların ciddiye alınmasının yolu, kendisine bu bilgilerin kaynağının sorulmasından geçer. Onu da yapacak olan Cumhuriyet savcılarıdır. Ciddiyet bunu gerektirir. Dedikodu yapmak, 'FETÖ taktiği' diyerek hafifletmeye gayret etmek, bir İçişleri Bakanı'na hem de bu derece tecrübeli bir İçişleri Bakanı'na hiç yakışmaz, FETÖ meselelerini de sulandırır. Onun için Sayın Kılıçdaroğlu'ndan, bu bilgilere nereden, nasıl ulaştığına, ciddiyetine dair resmi, kamuoyunu hoplatmadan, bilgilerin alınması lazım."

Kılıçdaroğlu'ndan Sözcü ve Karar'a skandal röportaj: Ellerine silah almazlarsa...Kılıçdaroğlu'ndan Sözcü ve Karar'a skandal röportaj: Ellerine silah almazlarsa...

İYİ PARTİ'DEN "YEŞİL EKONOMİ" VAADİ

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında ise 'yeşil ekonomi' vaadinde bulundu.

"İktidara geldiğimizde elektrikli araçlardaki ÖTV'yi sıfırlayacağız" diyen Akşener sözlerine şöyle devam etti:

"Sulamada teknoloji dönüşümü ve Tarım 4.0 ile tarımı ayağa kaldıracağız. Türkiye'nin enerjisinin yarısından fazlasını yenilenebilir enerjiden sağlayacağız. Şirketlerin yeşil ekonomik dönüşüme uyum sağlaması için teşvikler vereceğiz. Müfredata doğa ve hayvan sevgisine yönelik dersler koyacağız."

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 77
 • yunaklı 5 gün önce Şikayet Et
  Bu kadını görünce iğreniyorum. Yazık güzelim Türkiye ye senin gibi birisi söz sahibi oluyor ya!
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 6 gün önce Şikayet Et
  Millet ittifakı bu millete HDP'yi yutturamayacağını anlayınca bir taraftan CHP, "HDP agzı ile konuşup onların her istediğini kabul" havasına girerken, diğer taraftan İYİ Parti ; sanki onlardan uzak ayrı bir görüntü vererek, Babacan ve Davutoğu, Karamollaoğlu vs sağ taraftan oy alma girişimine yöneldi. Sonra Voltranı oluştururuz havasında bir strateji?? Sonunda hepsi "Bu defa hükümeti darbe ile değil muhalefetle yıkacağız, BAKIN İSTANBULU NASIL ALDIK" diyen BİDEN değirmenine su taşıyacak. Akşener'in İmamoğlunu FATİH SULTAN MEHMET'e benzetmesi boşuna değil..!!
  Cevapla
 • trm 6 gün önce Şikayet Et
  doğru tespit..
  Cevapla
 • Misafir 6 gün önce Şikayet Et
  Yahudi tohumları yeni fitneler ekmeye başlamış demekki kendilerince panik havası oluşturmaya çalışıyorlar demekki onlar istediğini konuşsun en son söz Allah'ın
  Cevapla
 • Patron Emir Baba 6 gün önce Şikayet Et
  SUİKASTLER, EYLEMLER, VB OLAYLAR olusmaya devam ederek artacaktır
  Cevapla
 • Patron Emir Baba 6 gün önce Şikayet Et
  devamı===gizli olsum gittikçe tehlikeli hale dönüşecektir. bu nedenle bu tur olaylar devletin icine sizan hainler tarafından yatistirilip yeni olaylar meydana getireceklerdir. cunki dunyayi ele gecirmeye calisan gizli olusum var derseniz nereden biliyorsun ben biliyorum ama aciklayamam nedenini dikkatli olalim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Orgeneral Yaşar Güler: Bu değerli hizmetler her zaman saygıyla ve hürmetle anılacak