Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden CHP'li vekile kıyak iddiası

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 10 bin çiftçiye 9 bin ton buğday tohumu hibe edeceğini duyurdu. İddiaya göre, CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun'un ortağı olduğu şirketten 45 milyon liralık buğday tohumu alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden CHP'li vekile kıyak iddiası
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden CHP'li vekile kıyak iddiası
GİRİŞ 21.10.2021 10:14 GÜNCELLEME 21.10.2021 19:01
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Başkent Ankara'da, CHP’nin yönetiminde olan büyükşehir belediyesi ile CHP’li milletvekilinin tohumluk buğday alışverişiyle ilgili iddialar konuşuluyor.

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentli üreticilerin yıl içerisinde kuraklık nedeniyle yaşadıkları ekonomik zararı telafi etmek ve üretime devam edebilmeleri için 25 ilçede tarımsal üretim yapan çiftçilere buğday ve arpa tohumu dağıtacak. 10 bin 911 çiftçiye 9 bin ton buğday, 6 bin 359 çiftçiye ise 3 bin ton arpa tohumu yüzde 90 hibe, yüzde 10 çiftçi katkı payı ile dağıtılacak. Yeni Şafak'ta haber konusu olan iddialar da bu noktada, buğday tohumluğu konusunda devreye giriyor.

9 BİN TON BUĞDAY 45 MİLYON TL

Buna göre, Büyükşehir Belediyesi söz konusu 9 bin ton buğday tohumunu CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’un da ortakları arasında bulunduğu Trakya Tarım ve Veterinerlik Ticaret Ltd. Şti. adlı firmadan tedarik etti. 9 bin ton buğday karşılığında ise ilgili firmaya 45 milyon lira ödeme yapıldığı belirtiliyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Ayşe Yıldız 3 ay önce Şikayet Et
  Vay be ne paralar dönüyor aralarında. Bir de asgari ücret az çığırtkanlığı yapıyorlar Derhal bu paraları asgari ücretle çalışanlara dağıtsınlar. BU ne haksız bir gelir dağılımı. En başta kardeşim çok sıkıntı çekiyor. Hep bunların yüzünden Hakkımızı helal etmiyoruz Haram ediyoruz.
  Cevapla
 • durmuş 3 ay önce Şikayet Et
  Çiftçiye tohum dağıtmış, çiftçi memnun,alan memnun, veren memnun, önemli olan vatandaş, ortada sıkıntı yok. sıkıntı arayanlar ANPARK a baksın milyarlar heba oldu,...
  Cevapla
 • angaralı ali 3 ay önce Şikayet Et
  Bizden aldığı yüksek su faturalarını bizden izin almadan aktarıyor hakkımı helal etmiyorum
  Cevapla
 • 1878 3 ay önce Şikayet Et
  21 10 2021 tarihi itibariyle yaklaşık 27 -28 Milyon TL tutan bir ticaret nasıl 45 Milyon oluyor. Nasıldı slogan "Her yer çok güzel soyuluyor"
  Cevapla
 • 006 maho 3 ay önce Şikayet Et
  Aynı tohumu devletin tarım kredi kooperatifleri 6 TL den veriyor bir araştırın devlet çiftçiyi güya destekliyor art rde faiz koy Türkiye uçuyor diye yaygara yap
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mercedes, Audi, BMW, Renault, Toyota, Volkswagen... İşte elektrikli araçlara geçiş takvimi
27 Ocak 2022 gazete manşetleri