HDP tutuştu! Muhalefet partilerine tezkere çağrısı

Meclis Genel Kurulunda görüşülecek Suriye ve Irak tezkereleri öncesi terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı olmanın hakkını veren HDP'den muhalefete 'Hayır' deyin çağrısı geldi.

HDP tutuştu! Muhalefet partilerine tezkere çağrısı
HDP tutuştu! Muhalefet partilerine tezkere çağrısı
GİRİŞ 26.10.2021 14:23 GÜNCELLEME 26.10.2021 14:25
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Meclis'te öylamaya sunulacak Tezkere, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon için Cumhurbaşkanı'na verilen yetkinin iki yıl daha uzatılmasını öngörürken, HDP terör örgütü PKK'nın kalkanı olarak tezkereye 'Hayır' demeleri için CHP ve İP'e çağrıda bulundu.

PERVİN BULDAN TUTUŞTU! MUHALEFETE 'HAYIR' ÇAĞRISI

Grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Savaş politikalarının karşısında duralım. Barışa sahip çıkalım. En büyük barış ittifakını oluşturalım ki Türkiye’yi bu karanlık döngüden birlikte kurtaralım. Buradan siyasal muhalefete de seslenmek istiyorum. İktidarın Suriye tezkeresi ile Türkiye’yi yeni maceralara sürükleme ve kendi koltuğunu sağlama alma gayretlerine destek olmayın. Kaybetmekte olan iktidarın değirmenine su taşımayın. Suriye barışının yanında yer alın, diyalogun, müzakerenin yanında yer alın." dedi.

TEZKERE'DE NE VAR?

Tezkere, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon için Cumhurbaşkanı'na verilen yetkinin iki yıl daha uzatılmasını öngörürüyor..

Tezkerede, terör örgütlerinin Suriye sınırında milli güvenliğe ve sivillere yönelik eylemlerini sürdürdüğü vurgulandı.

Türkiye'nin her türlü risk, tehdit ve eyleme karşı uluslararası hukuktan doğan haklarını kullanmaya devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR 23
 • Gökalp 1 yıl önce Şikayet Et
  pkk=hdp=chp emin olun Atamın biz insanlığa hediye ettiği toprakları bir gecede talan etmezlerse ben bişey bilmiyorum toprak düşmanı bu partiler acilen kapatılmalı
  Cevapla
 • Ö¹k⁴k⁵e³şﷻ 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben bu kadina Idam istiyorum, bana bunu asmaya tezkere veren varmi ?
  Cevapla
 • HALİL 1 yıl önce Şikayet Et
  Tutturmuşlar bir barış teranesi gidiyor bu PKK nın siyasi maşaları! Şunu kafanıza iyice sokun!; Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşına,Polisine,Askerine ve Korucusuna silah sıkan ne kadar ABD ve Avrupa köpeği terörist varsa kökleri kazınana kadar mücadelemiz sürecek.Kürt-Türk bu millet sizin gibi düşman maşalarını iyi tanır ve size asla bu fırsatı asla vermez! CHP ile de bir ve beraber olsanız yok olmaya mahkumsunuz.
  Cevapla
 • aaa 1 yıl önce Şikayet Et
  hdp ye de chpkk ya da bunların destekçilerinede bu vatan haram olsun mezar olsun
  Cevapla
 • Vatanİslam 1 yıl önce Şikayet Et
  tezkereye hayır diyenler kuzey suriye de malum devlet kurmaya çalışanlara taşeronluk yapanlardır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Biden ve Macron'dan ortak açıklama: Putin'e flaş çağrı!
TİSK'ten EYT ve asgari ücret açıklaması: 3 önerinin 2'si kabul edildi