AK Parti'den tezkere açıklaması: Buna asla izin vermeyeceğiz

AK Parti Sözcüsü Çelik: Tezkere, Türkiye’nin milli güvenliği açısından güçlü bir irade beyanıdır. Bu irade olmasaydı PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin sınırlarımıza yakın yerlerde fiili oluşumları olacaktı. Buna asla izin vermeyeceğiz.

GİRİŞ 26.10.2021 15:43 GÜNCELLEME 26.10.2021 16:32
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter adresinden CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresine "hayır" oyu vereceği yönündeki kararını değerlendirdi.

"ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Sözcü Çelik, "Tezkere, Türkiye’nin milli güvenliği açısından güçlü bir irade beyanıdır. Bu irade beyanı Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünü korumaya her şart altında kararlı olduğumuzu ve bunun için her türlü meşru mücadeleyi vereceğimizi ifade eder. Bu irade sayesinde sınırlarımız yakınında kurulmak istenen terör devletçikleri ortadan kaldırılmıştır. Eğer bu irade beyanı olmasaydı PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin sınırlarımıza yakın yerlerde fiili oluşumları söz konusu olacaktı. Buna asla izin vermeyeceğiz." diyerek sert çıktı. 

"MANTIKSIZ GEREKÇELERLE HAYIR OYU VERMEK MİLLİ GÜVENLİĞİMİZİ ZAAFA UĞRATIR"

Çelik, açıklamasında "Yüce Meclisin takdirine sunulan tezkereler Türkiye’nin milli güvenliği açısından gerekli iradeyi temsil eder. Bu tezkerelere karşı çıkanların gerekçelerini bugün dinledik. Bu mantıksız gerekçeleri üretenlerin hiçbir şekilde Türkiye'nin milli güvenliği konusunda hassasiyeti yok. Bu mantıksız gerekçelerle tezkerelere karşı çıkmaktan bahsetmek ve hayır oyu vermek, milli güvenliğimizi zaafa uğratmaya bahane üretmektir. Bu yaklaşım, sınırlarımızdaki terör oluşumlarına elverişli ortam oluşturmaya çalışmaktır." ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE KARARLIDIR VE HER TÜRLÜ BEDELİ ÖDEMEYE HAZIRDIR"

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Türkiye’nin terörle mücadelesinde ortaya konulan irade beyanının "süresini" tartışma konusu yapmak başlıbaşına bir savrulmadır. Türkiye kararlı ve her türlü bedeli ödemeye hazır biçimde terörle mücadele edecektir. Türkiye’nin terörle mücadelede uluslararası işbirliğine destek verdiğini ifade eden maddeler yıllardan beri tezkerelerde zaten vardır. Bunu ifade eden tezkere maddelerini anlamayanların, milli güvenlik konusunda alfabeyi bilmediği açıktır..." diyerek sözlerine devam etti. 

"BİRİLERİ TERÖRLE MÜCADELEMİZDEN RAHATSIZ"

Çelik, "Mesele açıktır; birileri Türkiye'nin terörle mücadelesinden rahatsızdır. Bunu açıkça söyleyemeyenler, terörle mücadele kararlılığının süresini tartışma konusu yapmaktadır.
Türkiye'nin terörle mücadelede uluslararası işbirliğini desteklemesi anlamına gelen ve son zamanlarda DEAŞ'la mücadelede uluslararası koalisyonun üyesi olmamızı anlatan maddelerin yeni bir şey gibi tartışma konusu yapılması, başka niyetleri ve ittifakları örtmek içindir. Her ne olursa olsun Türkiye terörle mücadelesini eksiksiz ve en güçlü şekilde sürdürecek, terör örgütlerine göz açtırmayacaktır. Bu iradeyi savunmak milletimizi, ülkemizi, demokrasimizi ve cumhuriyetimizi savunmaktır." dedi.

HDP'nin çağrısı sonrası CHP'den son dakika tezkere kararıHDP'nin çağrısı sonrası CHP'den son dakika tezkere kararı

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Chp+hdpkk Elbette Ülkemizin menfaatleri için ve Ülkemiznşn bakaası için Hayır diyecekler. Gayet normal Efendileri öyle diyor. İpmi ? Oda oyunu başka yerden oynuyor. Yolun sonunda buluşurlar.
  Cevapla
 • Leyla 1 ay önce Şikayet Et
  Ömer Çelik, makamınızda çalışma arkadaşlarınıza telefonlarımıza nezaketle cevap verdikleri için ve sorunumuza kayıtsız kalmadıkları için teşekkür ederim.
  Cevapla
 • 2023 Seçimleri 1 ay önce Şikayet Et
  Birbirine benzemezler kaos ittifakının seçmen kitlesi yüzünden projeler tehlikede, Ceh-pe şimdiden Mavi Vatan terimine bile saldırmaya başladı, kaos ittifakı eğer 2023'de iktidar olursa bütün kritik ve stratejik savunma sanayi ve ekonomi projelerini tasmalarını tutan batılı efendilerinin emriyle yok edecekler, iptal edecekler. Ellerindeki sosyal medya ve fondaşmedya gücü ilede halkımızı yaptıkları hainliklerin doğru olduğuna inandıracaklar.. Maalesef şuan ellerindeki 7 milyonluk beyni masonlar tarafından yıkanmış Z kuşağı 2023 seçimlerinde bunlara oy verecek. Sabır Meşhur'un "10 Aralık Hareketi" adlı videosunu izleyin izlettirin.
  Cevapla
 • Vstansever 1 ay önce Şikayet Et
  Teskereye hayır diyenlere oy verenler bırkez daha dusunun
  Cevapla
 • Asabi 1 ay önce Şikayet Et
  Yarın bir gün patetes soğana zam geldi diye fiyatlar yükseldi diye tepki oyu verdiğinizde yanıbaşınızda terör devleti kurulduğunda o patatesede muhtaç olacağınızı unutmayın. Dünya birlik olmuş türkü dize getirmeye çalışıyor. İstiklal marşında okuduğumuz gibi Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım...! Patetes soğana ülkemi değişmem. Aç yatarim vatanımı özgürlüğümu degişmem. Bu meclisteki kararı unutma Türkiye
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Otomobilde yeminli imzalı satış dönemi: ‘Al-sat’çılara savaş
Çin tekeli kırılıyor! Tarihi eşik: Türkiye'ye yöneliyorlar