Ali Babacan ittifak için ilk sinyali verdi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ittifakları konuşmanın erken olduğunu belirterek, "Şu an hiçbir ittifakta olma gibi bir durumumuz yok ama seçim günü yaklaşırken bütün alternatiflere bakacağız" dedi.

Ali Babacan ittifak için ilk sinyali verdi
Ali Babacan ittifak için ilk sinyali verdi
GİRİŞ 20.11.2021 17:22 GÜNCELLEME 20.11.2021 17:28
Bu Habere 108 Yorum Yapılmış

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, partisinin İl Başkanlığı Kongresi'ne katılmak üzere Sivas'a geldi. Kentte otelde sabah kahvaltısında basın mensupları ile buluşan Ali Babacan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bullundu. Parti olarak hem teşkilatlanma hem de yapacakları çalışmaların hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladıklarını belirten Babacan, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ile birlikte 3'lü ittifak kurulup kurulmayacağı sorusu üzerine şöyle konuştu: 

'GÜNDEMİMİZDE DEĞİL'

"İttifak veya koalisyon şu anda bunların hiçbirisi bizim gündemimizde değil. Biz hiçbir ittifakın içinde değiliz. Bizim şu an hiçbir ittifakta olma gibi bir durumumuz yok ama seçim günü yaklaşırken bütün alternatiflere bakacağız. Yani tek başımıza mı gireriz, ittifak içinde mi oluruz veya cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kendi adayımızla mı çıkarız ya da başka partilerle ortak bir aday üzerinde mi mutabık kalırız; bunlarla ilgili hiçbir kararımız yok. Bunları kendi partimizin içinde dahi görüşmüyoruz. Kendi içimizde dahi 'Şöyle mi yapsak, aday kim olsun' falan türü şeyler hiç konuşmuyoruz. Çok erken olduğunu düşünüyoruz. Bu kadar erken bir şekilde bu konuların gündeme gelmesinin de Türkiye için iyi olmadığını düşünüyoruz." 

YAZDIR
YORUMLAR 108
 • Hasan MERAL 1 ay önce Şikayet Et
  Akşam yatıp sabah kalkıp sandık diyorlar ama hala nerede duracaklarını dahi bilmiyorlar.
  Cevapla
 • Türk men 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adamın patronları bunun döneminde zorluk çıkarmamış olması bunu başarılı gösteriyormuş.zira bunların hiçbir meziyeti olduğunu düşünmüyorum.sizde yapay istatistiklere kanmayın
  Cevapla
 • Kürtoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  Yamalı bohça tutmaz
  Cevapla
 • İsmail Bahadır 2 ay önce Şikayet Et
  Boşuna düşünme Ağa Babaların Kimle derse Onunla ittifak yapacaksın.
  Cevapla
 • Ölen baki 2 ay önce Şikayet Et
  Bu adam ekonomi bakanı iken başarılı dı söze gerek yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray için tehlike çanları! İşte puan durumu
Schwarzenegger dünyayı şoke etti! Faciaya neden oluyordu