Başkan Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması! Söz konusu değil...

Başkan Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geri çekilen dava ile ilgili sözleri üzerine açıklama yaptı.

Başkan Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması! Söz konusu değil...
Başkan Erdoğan'ın avukatından Kılıçdaroğlu açıklaması! Söz konusu değil...
GİRİŞ 22.11.2021 17:56 GÜNCELLEME 22.11.2021 17:56
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine 2017 yılından sonra açtığı ve halen derdest olan davalarla ilgili bir vazgeçme iradesi söz konusu değildir." ifadesini kullandı.

Aydın, yaptığı açıklamada, bazı basın-yayın organlarında, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı tazminat davalarından feragat ettiğine dair haberlerin çıktığını, bunun üzerine Kılıçdaroğlu'nun da sosyal medya hesabından davalarla ilgili bir kısım bilgiler paylaştığını anımsattı.Söz konusu paylaşımlarda, "Erdoğan tarafından 'Kılıçdaroğlu'nu affediyorum' söylemiyle açılan davaların geri çekilmesi yönünde mesaj verilmeye çalışıldığına" değinen Aydın, "esasında Türk hukukunu tarumar ettiği için dünyaya daha fazla rezil olmamak adına davaların geri çekildiğinin" iddia edildiğini hatırlattı.

SÖZ KONUSU DEĞİL

"Sayın Cumhurbaşkanımızın, Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine 2017 yılından sonra açtığı ve halen derdest olan davalarla ilgili bir vazgeçme iradesi söz konusu değildir. Derdest davalarla ilgili yeni bir feragat varmış gibi yapılan bir kısım haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu haberleri esas alarak yaptığı açıklamaların da gerçek dışı varsayımlara dayandığı anlaşılmaktadır" değerlendirmesinde bulunan Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, 29 Temmuz 2016'da yapılan konuşmada, "Şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları bir kereye mahsus olarak affediyorum ve geri çekiyorum." ifadelerinin kullanıldığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye'nin maruz kaldığı tehdit ve tehlikeleri gözeterek, birlik ve beraberliği tahkim etme adına, daha önce açtığı davalarından feragat ettiğini anımsatan Aydın, söz konusu olaydan yaklaşık beş yıl sonra bu davaların "dünyaya daha fazla rezil olmamak adına" geri çekildiğinin iddia edilmesinin, açık bir çarpıtma olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Avukat Hüseyin Aydın, açıklamasına şöyle devam etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya paylaşımında, davalara dair verdiği bir kısım bilgiler de hatalıdır. Bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açılmış ve kesinleşmiş 51 dava bulunmaktadır. Bu davaların, 37'si Sayın Cumhurbaşkanımızın feragati nedeniyle sonuçlanmış ve kesinleşmiştir. 8'inde, davanın esasına girilerek, Sayın Cumhurbaşkanımız haklı bulunmuş, bu gerekçeyle davanın kabulüne karar verilmiş ve kararlar kesinleşmiştir. 6 dava ise esasa girilerek reddedilmiştir. Buna mukabil, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın aleyhine açılmış ve kesinleşmiş 8 dava bulunmaktadır. Bu davaların 3'ü Kemal Kılıçdaroğlu'nun feragati nedeniyle sonuçlanmış ve kesinleşmiştir. 5 tanesinde ise davanın esasına girilerek, Sayın Cumhurbaşkanımız haklı bulunmuş, bu gerekçeyle davanın reddine karar verilmiş ve kararlar kesinleşmiştir."

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun davacı olduğu ve davanın esasına girilerek haklı bulunduğu ve kesinleşen tek bir dava dosyası bile bulunmamaktadır" ifadesine yer veren Aydın, şunları kaydetti:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamasında geçen ve lehine sonuçlandığını iddia ettiği 18 davanın bir kısmının, Sayın Cumhurbaşkanımızın feragati nedeniyle sonuçlanan dosyalardan olduğu anlaşılmaktadır. Bir başka deyişle Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'lehime' dediği sonuçların bir kısmı, münhasıran 'Cumhurbaşkanımızın feragat iradesine' dayanmaktadır. Dolayısıyla bu kararların, davanın esasına girilerek, Kemal Kılıçdaroğlu haklı bulunmuş gibi kamuoyuna lanse edilmesi, mahkeme kararlarının çarpıtılmasından başka bir anlam taşımamaktadır. Yukarıdaki açıklamalar ışığında kimin hayatının yalan ve algı olduğu hususunu kamuoyunun yüksek takdirlerine bırakıyoruz."


Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı;


YORUMLAR 49
 • Aytekin 2 yıl önce Şikayet Et
  Yazık ama sana kılıçtaroğıluuuuuu
  Cevapla
 • Kayıdan gelen ses 2 yıl önce Şikayet Et
  lütfen bu boş adamı muhatap almayın lütfen bu boş adamı haber yapmayın
  Cevapla
 • DOBRA 2 yıl önce Şikayet Et
  bay pinokyo,kaset genel müdürü
  Cevapla
 • Bilal erdem 2 yıl önce Şikayet Et
  kılıçdarogluna ne yapsanız boş huylu huyundan vazgeçmez.
  Cevapla
 • Turan 2 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu 6 oku sayamadi ( Vatandaş sordu ) olarak bı inceleyin.Ortaokul talebesi biliyor bunları .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kassam Tugaylarından son dakika Zaytun duyurusu! İsrail çok ağır kayıplar verdi
Başkan Erdoğan Erbakan’ı hapisten mi kurtardı yoksa hapse attırmak mı istedi? İşte belgesi