Başkan Erdoğan'dan net mesaj: İnşallah tamamen ortadan kaldıracağız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’yle ilgili mesaj yayımladı.

Başkan Erdoğan'dan net mesaj: İnşallah tamamen ortadan kaldıracağız
Başkan Erdoğan'dan net mesaj: İnşallah tamamen ortadan kaldıracağız
GİRİŞ 25.11.2021 20:59 GÜNCELLEME 25.11.2021 20:59
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' dolayısıyla açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nün, en başta inancımızın, medeniyetimizin, değerlerimizin karşısında durduğu bu sorunun tamamen ortadan kalkmasına vesile olmasını diliyorum. Bir insan hakkı ihlali olan kadına yönelik şiddet ne yazık ki tüm dünyanın sorunudur. Türkiye bu soruna karşı en kapsamlı ve etkili mevzuata sahip ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır" ifadelerini kullandı.'İNŞALLAH TAMAMEN ORTADAN KALDIRACAĞIZ'

Erdoğan, değişen şartlar ve ihtiyaçlara bağlı tedbirlerin süreceğini belirterek, mesajına söyle devam etti:

"Geçtiğimiz Temmuz ayında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4'üncü Ulusal Eylem Planı’nı açıklamış, 5 ana hedef, 28 strateji ve 227 faaliyet belirlemiştik. Değişen şartlara ve ortaya çıkan ihtiyaçlara bağlı olarak gereken her türlü yasal ve idari tedbiri almayı sürdüreceğiz. Aziz milletim, unutmamalıyız ki kadına yönelik şiddetle mücadele aynı zamanda annemizin, eşimizin, kızımızın hakkını, hukukunu, onurunu korumanın da mücadelesidir. Bu sorunun ortadan kalkması tüm kesimlerin inancı, çabası ve mutabakatıyla mümkündür. Bugüne kadar kadınların her alandaki hak arama mücadelelerinde yanlarında olduk, bundan sonra da olacağız. Kadına karşı şiddeti insani ve ahlaki değerlerimizi güçlendirerek inşallah tamamen ortadan kaldıracağız. Kararlıyız."

YAZDIR
YORUMLAR 43
 • Hasan 6 gün önce Şikayet Et
  Kısasa kısas gelmedikçe bu sorunarı çözmeniz çok zor.
  Cevapla
 • arap 6 gün önce Şikayet Et
  Kayda değer ceza sistemi uygulanmadığı sürece ne söylesek boştur. İdam yasası bir an önce çıkmalı ki insanlar kendinden geçmesin. En kötü ihtimalle 5-6 yıl yatar çıkarım mantığı kalksın ortadan. O zaman bakın bakalım ihanet, şiddet, taciz-tecavüz kalıyormu...
  Cevapla
 • Fatih... 1 hafta önce Şikayet Et
  Sayınn Cumhurbaskanim EYT Magduriyetimizi niye ortadan kaldirmiyorsunuz?
  Cevapla
 • Toprak 1 hafta önce Şikayet Et
  Kadınları ve erkekleri İslam ahlakına göre yetiştirip.onlara karı koca hakları öğretilirse ortada şiddet kalmaz.Allah-u tealanin kanunundan başka ne kanun yaparsanız yapın hiçbiri faide vermez.
  Cevapla
 • Cenk 1 hafta önce Şikayet Et
  Huzur İslamdadır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eski Bakan Güldal Akşit hayatını kaybetti
Abdulkadir Selvi Millet İttifakı'ndaki aday bilmecesini anlattı