AK Parti'den Bülent Arınç'a cevap! Tartışmalara son noktayı koydu!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası Bülent Arınç'ın adaylıkla ilgili sözlerine cevap verdi.

GİRİŞ 30.11.2021 18:28 GÜNCELLEME 30.11.2021 21:53
Bu Habere 169 Yorum Yapılmış

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Toplantı sonrası açıklama yapmak üzere Parti Sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçti. Çelik, Bülent Arınç'ın adaylıkla ilgili sözlerine cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

ÖMER ÇELİK: DEFALARCA AÇIKLANDI! BU APAÇIK BİR ŞEY

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın, "AK Parti'den 2023'te adayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağı yönünde bir açıklama gelmedi" şeklindeki sözlerinin sorulması üzerine Çelik, şunları söyledi:

Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olup olmayacağı konusu herhangi bir spekülasyon konusu ya da sorgulama alanı değil AK Parti açısından. Sayın Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla da bütün bir Cumhur İttifakı açısından bunun net bir şekilde ortada olduğu gözüküyor. Cumhur İttifakı'nın adayı tabii ki Sayın Cumhurbaşkanımızdır, 2023 seçimlerinde. AK Parti'den bir açıklama yapılmadığı da doğru değildir. Yani bu hemen hemen her il danışma meclisimizde, hemen hemen bütün il kongrelerimizde, teşkilatlarımızda, belediye başkanlarımızla bir araya geldiğimiz her zeminde, bütün AK Parti kurmayları, AK Parti yöneticileri arkadaşlarımız bunu zaten güçlü bir şekilde açıklıyor. Daha da önemlisi zaten Cumhur İttifakı'nın tabanının görüşü budur. Vatandaşlarımızın görüşü budur. Bu açıdan hiçbir tereddüt, hiçbir gölgeli alan, gri alan yoktur. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız kuşkusuz Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı'dır.

Bülent Arınç'tan tuhaf açıklama: Erdoğan'a rakip olmam ama beni zorlamasınlarBülent Arınç'tan tuhaf açıklama: Erdoğan'a rakip olmam ama beni zorlamasınlar


ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Bülent Arınç açıklamasında, ''Başımı AK Parti'den başka bir partiye çevirmem. AK Parti'de olacağım, cumhurbaşkanımızın yanında, çevresinde olacağım. Ona karşı hiçbir zaman rakip olmayacağım diye bir içtihatta bulundum. Beni fazla zorlamasınlar. Çünkü içtihatlar zaman zaman değişebilir." ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 169
 • Deli kadir 1 ay önce Şikayet Et
  Onu bunu bilmem ama bu adam millet ittifakının adayı olursa vallahi hiç şaşırmam
  Cevapla
 • İsmail Özcan 1 ay önce Şikayet Et
  Bülent Arınç meclis dışında kaldığından beri o kadar zikzaklar çizdi ki nerede durduğu konusunda hep kuşkuya sebep oldu. O kadar çelişkili açıklamalar yaptı ki hangisinin sahici olduğu anlaşılamadı. En kötüsü de kendi kendine çok fazla değer atfetmesi. Hiç konuşmadan bir kenarda dursaydı şimdikinden çok daha itibarlı olurdu.
  Cevapla
 • Abbas 1 ay önce Şikayet Et
  Hele bir cumhurbaşkanın karşısında olda boyunun ölçüsünü al.Sen ve senin gibiler bir noktaya gelmislerse Tayyip Erdoganin hayrina gelmislerdir.Kendinizi ne saniyorsunuz.
  Cevapla
 • Atom 1 ay önce Şikayet Et
  Bülent sıktın artık bi git yahu
  Cevapla
 • Ergun 1 ay önce Şikayet Et
  Ruhu akpartiden ayrıldiktan sonra ruhunu terör örgütlerinin hizmetine sunan,bedenen akpartiden kopamayan senin gibi insanları tarih yazmayacak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk akademisyenden kanseri önleyecek büyük buluş! (27 Ocak 2022 Günün Önemli Gelişmeleri)
Can Ataklı’dan İmamoğlu hakkında "yok artık" dedirten "U" dönüşü!