MHP'den sürpriz adım: Hiçbir ülkücü bunu kabullenemez

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 'Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı' adıyla bir vakıf kurulacağını duyurdu.

MHP'den sürpriz adım: Hiçbir ülkücü bunu kabullenemez
MHP'den sürpriz adım: Hiçbir ülkücü bunu kabullenemez
GİRİŞ 05.12.2021 18:16 GÜNCELLEME 05.12.2021 18:16
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 'Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı' adıyla bir vakıf kurulacağını belirterek, "Ülkücü Hareketi, bundan böyle hiç kimse istismar edemeyecektir. Bunu yapan ailesi de olsa, Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanmasına müsaade edilmeyecektir. Merhum Alparslan Türkeş'in gerçek ailesi, MHP camiası ve Ülkücü Hareket'tir" dedi.VAKFIN KISA ADI TATSAV OLACAK

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, "Kurucu liderimiz başbuğ Alparslan Türkeş tarafından MHP ve Ülkücü Hareket'e bırakılan manevi ve siyasi mirasın; vakıf görünümlü bir çatı altında örgütlenen maksatlı çevrelerce istismar gayretlerinin artması üzerine partimizce harekete geçilmiştir. Başbuğumuzun manevi mirasını korumak, adını, davasını ve bizlere emanet ettiği Türklük ülküsünü gerçek varisleri ve sahipleri olarak kıyamete kadar yaşatmak maksadıyla kendisinin adını taşıyan bir vakfın kurulması kararlaştırılmıştır. Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı adını taşıyacak vakfın kuruluş çalışmaları başlatılmış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır. Vakfın kısa adı TATSAV olacaktır" dedi.

'MEVCUT VAKFI HİÇBİR ÜLKÜCÜ KABULLENEMEZ'

TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş'i ve onun banisi olduğu Ülkücü Hareketi bundan böyle hiç kimsenin istismar edemeyeceğini kaydeden Yalçın, "Bunu yapan ailesi de olsa; Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanmasına müsaade edilmeyecektir. Böylece; MHP'nin birlik ve bütünlüğünü bozmayı, Ülkücü Hareket'in tarihi misyonunu engellemeyi, camiamızda ikilik çıkarmayı hedef alan entrikaların döndürülmesi çabalarına son verilmiş olacaktır. Merhum Alparslan Türkeş'in gerçek ailesi, MHP camiası ve ülkücü harekettir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket'te kan bağı değil; can ve inanç bağı, aidiyet hissi ve bilinci esastır. Alparslan Türkeş'in gerçek evlatları onun yolundan hiç ayrılmamış MHP camiasının mensupları ve ülkücülerdir. CHP'li Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ve Kripto Abla rolünü üstlenmiş Heval Meral'e hizmet eder hale gelen mevcut vakfı, hiçbir ülkücü kabullenemez. Mansur Yavaş vasıtasıyla CHP'nin siyaset değirmenine su taşıyan ve İP Müdiresi Meral Akşener'in kirli emellerine alet olan bir vakfı istemiyoruz. MHP camiası ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 60
 • Adnan KOÇAK 1 ay önce Şikayet Et
  Ülkücülüğün kitabını yazan Alparslan Türkeş okuluda milliyetçi hareket partisidir
  Cevapla
 • İlteriş Tomris 1 ay önce Şikayet Et
  Alpaslan Türkeşin mekanı cennet ruhu şad olsun . Bizim ruhumuzdan ve kalbimizden silmeye ve unutturmaya kimsenin gücü yetmez, bunu gnl.merkezin belirlemesiyle olmaz. Yok saydıkları başbuğumun ailesi onları yok saymak başbuğumu silmek demektir.
  Cevapla
 • TÜRKEŞÇİ 1 ay önce Şikayet Et
  ülkücüyüm milliyetçiyim diyen chp ye ip e nasıl yandaş olur akıl alır gibi değil ya. ülkücüyüm türkeşçiyim deyip sonrada pkk yandaşı chp nin ve merale gibi ipçilerin kuyruguna nasıl takılır allah aşkına desin aklı başında biri
  Cevapla
 • Recai 1 ay önce Şikayet Et
  Sağ Parti Olmak Ülkücü olmak ne demek iyice anlatılmalı en azından Sol partilerin arkasından gitmek olmadığı mı . solcular hiç bir Zaman kendilerini sağın yanına koymuyor lar.Baro seçimleri Örnek.
  Cevapla
 • Mehmet erol 1 ay önce Şikayet Et
  Alpaslan Türkeşi rahmetle anıyoruz mekanı cennet olsun inşallah
  Cevapla
 • Bayhan 1 ay önce Şikayet Et
  Bahçelinin yerine genç başarılı bir vatandaş gelmelidir artık .
  Cevapla
 • Hakan2772 1 ay önce Şikayet Et
  Sn Bahçeli devlet adamı konuşması esprileri ile mükemmel bir kişiliğe sahip. Dolayısıyla şu anda erken. Olur ki Allah korusun elden ayaktan düşer yerine geçebilecek kişinin donanımlı olmasıgerekir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Togg'a bir rakip daha! Dikkat çeken özellikleriyle Avrupa'ya açılıyor
BOTAŞ'tan İran açıklaması: 10 gün süreyle doğalgaz kesilecek