Kılıçdaroğlu'nun hareketine AK Parti'den sert tepki

TBMM'nde Genel Kurulu'nda 2022 Bütçe Görüşmeleri sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma sırasında yaptığı harekete AK Parti Genel Başkan Vekili Mahir Ünal'dan sert tepki geldi. Ünal'ın talebi üzerine görüşmelere ara verildi.

GİRİŞ 06.12.2021 19:12 GÜNCELLEME 06.12.2021 22:43
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

TBMM Genel Kurulu'nda 2022 Bütçe Görüşmeleri sırasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşma sırasında kullandığı üsluba ve el hareketine  AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'dan sert tepki geldi. Mahir Ünal, konuşmasında " Bu meclisin itibarı yerindedir. Bir parti genel başkanı kürsüde genel ahlak kurallarına aykırı bir şekilde iç tüzük 160'a göre kınama cezası gerektiğini bu yüzden Meclis'in görüşmelere ara verilerek kınamanın verilmesini talep ediyorum" dedi. Ünal'ın talebi üzerine görüşmeye 5 dakika ara verildi.

Kılıçdaroğlu'nun hareketine AK Parti Milletvekilleri ve sosyal medyadan sert tepki geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Kılıçdaroğlu'na yaptığı hareketten dolayı sert tepki göstererek "Gazi Meclis’te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır!" dedi.

Gazi Meclis’te, 85 milyonun huzurunda bir tek küfürlü el hareketi yapmadığın kalmıştı. Ayıptır! @kilicdarogluk pic.twitter.com/hEiOKrWudo

— Mustafa Varank (@varank) December 6, 2021

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yaşını hatırlatarak yaptığı harekete sert tepki gösterdi. Turan paylaşımında "Yaşı 72! En büyük 2. partinin genel başkanı! Kaset kumpasıyla da olsa Atatürk'ün oturduğu koltukta! Yaptığı hareket bu! Kendisi adına utanmaktan biz yorulduk. Diyecek lafımız yok! (Görüntüler için üzgünüz)" dedi.

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da Kılıçdaroğlu'na tepkisini sosyal medya hesabından Mehmet Akif'in bir şiirinden iki mısra ile yaptığı paylaşımla gösterdi. Göksu paylaşımında "“Ne ibrettir kızarmak bilmeyen çehren, bırak kardeşim tahsili; git önce edep, hayâ öğren.” M. Akif Ersoy" dedi.

 AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe Kılıçdaroğlu'nun hareketine Hacı Bektaşi Veli'nin sözünü hatırlatarak tepki gösterdi. 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 58
 • Cemal Serbest 1 ay önce Şikayet Et
  Kendine yakışanı yapmış.siyaset hayatını bitirmiştir.
  Cevapla
 • Çankırılı 1 ay önce Şikayet Et
  Ruh Hastası bu şahsiyet
  Cevapla
 • vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  bu kadar tepkiye gerek yok ki; herhangi bir yeteneği olmayan kimileri gündem olmak için orasını burasını açar, bu da içini açmış. şaşırdık mı...
  Cevapla
 • seda 1 ay önce Şikayet Et
  tamda chp ve kimliğine yakışır bir terbiyesiz hareket olmuş
  Cevapla
 • Ahmet41 1 ay önce Şikayet Et
  Adam Adam geliyor gelmekte olan
  Cevapla
 • demir 1 ay önce Şikayet Et
  istanbul için de herşey güzel olacak demiştiniz ne oldu herşey güzel oldu mu ? hala ders almayacakmısınız?
  Cevapla
 • Sefer 1 ay önce Şikayet Et
  Gelmekte olan ne getirecek hep beraber göreceğiz, slogan çocukları.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erzurum'dan acı haber: 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
Tevfik Göksu: Topbaş sırf karla mücadele için ekipleri Moskova'ya eğitime göndermişti