İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Kılıçaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiaları hakkında, "İdealist davranmalı, nefis zamanı değil" derken, kazanmama ihtimali olan bir ismin adaylığına evet demeyeceklerini söyledi

İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'nun adaylık sorusuna yanıt: Kazanamayacak bir isme hayır
GİRİŞ 07.12.2021 15:28 GÜNCELLEME 07.12.2021 15:29
Bu Habere 123 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendirdi. "Kendisinden talip olduğunu duymadım ama bizim bir ilkemiz var. Diyoruz ki bu konuda herkes idealist davranmalı, nefis zamanı değil" diyen Aydın, kazanmama ihtimali olan bir ismin adaylığına evet demeyeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'te çirkin el hareketi!Kılıçdaroğlu'ndan Meclis'te çirkin el hareketi!

CHP LİDERİNİN ADAY OLACAĞI YÖNÜNDEKİ TARTIŞMALAR
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığına aday olacağı yönündeki iddiaları değerlendiren Aydın, "Kendisinden talip olduğunu duymadım ama bizim bir ilkemiz var. Diyoruz ki bu konuda herkes idealist davranmalı, nefis zamanı, adaylık düşünenler idealist davranmalı. Kimler aday olmayı düşünüyorsa bu şartları göze alarak temel ilkemize kabul sağlayarak bu yola çıkmalılar. Kazanma riski görünen anket ilmiyle belirlenen bir adayı, iyi parti olarak kabul etmiyoruz. Millet İttifakı'nın varlığı seçimi ilk turda kazanabilecek genişlikte, o bakımdan en uygun adayın istişarelerle belirlenerek ortaya konulması Türkiye'ye yapılabilecek en iyi iyilik. Kazanamama ihtimali olan birinin uygun olmayacağını söyleyeceğiz, sonuç odaklı düşüneceğiz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABERTÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 123
 • Emre19 1 ay önce Şikayet Et
  Kazanacak adayları varmı ki, insan biraz utanır, kendi başkanları ne güne duruyor, aday olmaz, buna nedenir halk nezninde, kalk gelinim oynasana yerim dar. Öyle tabi, devlet yönetmek öyle kolay değil,hele akpartini bu yaptığı hizmetler ortadayken çalışmayan partilerin bundan sonra hiç şansı ve cesareti olamaz, Çünkü millet daha ileri projeler ister.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Artık değişim gerekli o parti bu parti diye değil ama Mansur Yavaş üzerinde birleşirlerse Ülke için faydası olur.
  Cevapla
 • Sarıgül 1 ay önce Şikayet Et
  Sarıgül'e gidecekler. Dışarı onu isteyecek.
  Cevapla
 • Hahahaha 1 ay önce Şikayet Et
  Tutmayın, Salı verin kemali.
  Cevapla
 • Tual 1 ay önce Şikayet Et
  İp kendilerini kuru fasulye gibi nigmetten saymıştı bide aday beğenmiyormuş kılıçdaroğlu ip ile ittifak yapmakla en büyük hatayı yaptı kılıçdaroğlunun Meclis'te el hareketi konuşuluyor gündemde benim düşüncem kılıçdaroğlu orada bence sağlık sorunu yaşadı çünkü kokunuzda tutuyordu sinirli hararetli konuşma heyecan panik el kol ayak gibi uyuşma olur acil bir doktor kontrolünden geçmeli ahlaksızca mecliste bilinçli olarak yapmaz herhalde oğlu var gelini var kızı var damadı var ayıp yani bu hareketi yapmak kadar aklını yitirmemiştir büyük ihtimal sağlık sorunu var kılıçdaroğlunu en çok istemeyenler ittifak yaptığı Kişiler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Nursultan Nazarbayev haftalar sonra kamera karşısında: Hiçbir yere gitmedim!
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni doğal gaz müjdesi: Tüm raporlar bu istikamette