Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu'na kazan kaldırdı: Ben de aday olurum

Millet İttifakı'nda adaylık bilmecesi devam ederken, CHP'li Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Özcan, Millet İttifakı'nın gereken kişiyi aday çıkarmadığı durumda 100 bin imza toplayıp aday olacağını söyledi.

GİRİŞ 15.12.2021 18:27 GÜNCELLEME 15.12.2021 18:27
Bu Habere 149 Yorum Yapılmış

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, Millet İttifakı'nın vatandaşın içine sinmeyen bir cumhurbaşkanı adayı çıkarması durumunda cumhurbaşkanı adayı olacağını söyleyerek, “Millet İttifakı Allah korusun bir hata yaparsa, milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse, işte ben o zaman duyarlı, sorumlu, devlet tecrübesi olan, milletvekilliği yapmış, belediye başkanlığı yapmış biri olarak şu an 100 bin imzayı toplayacak gücümün olduğunu da biliyorum. Aday çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım" dedi.
 

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun aday olması gerekirMuharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun aday olması gerekir

AK Partili Hamza Dağ, ittifakın Kılıçdaroğlu'na sessizliğini ti'ye aldı: 404 not foundAK Partili Hamza Dağ, ittifakın Kılıçdaroğlu'na sessizliğini ti'ye aldı: 404 not found

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belediyede düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklamasının sorulması üzerine, “Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu ifade etmişti. Biz zaten sayın cumhurbaşkanının nesine karşı çıkıyoruz. Bir partinin genel başkanı olmasına karşı çıkıyoruz. Ben geçenlerde bir tweet attım. Siyasi parti başkanları cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır, başka biri olmalıdır. Siyasi parti genel başkanları parlamenter sisteme dönünceye kadar yönetimde görev almalıdır" dedi.'KILIÇDAROĞLU ADAYIM DEMEDİ'

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı için "Millet İttifakı beni aday gösterirse onur duyarım” sözlerini de hatırlan Özcan, "Millet İttifakı'nın bileşenleri sık sık bir araya geliyorlar. Söyledikleri şu, ‘Biz seçimi kazanacak bir adayı kamuoyu önüne sunacağız’ diyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu katıldığı bir programda ‘Millet İttifakı beni aday gösterirse onur duyarım’ dedi. Adayım demedi, aday değilim de demedi. Ben Sayın Kılıçdaroğlu’nu yakından tanıyan biriyim. Ama ben şuna adım gibi eminim. Sayın Kılıçdaroğlu kendisinden bir oy fazla alacak birini bulduğu an zaten ona verecektir. Millet İttifakı liderleri milletin içine sinen bir cumhurbaşkanı adayı çıkartırsa benim açımdan sorun yok, gurur duyarım” diye konuştu.
 

AK Partili Yavuz'dan CHP’li Başkan Çerçioğlu'na: Neden 'Dostlarınızı' açıkça söylemiyorsunAK Partili Yavuz'dan CHP’li Başkan Çerçioğlu'na: Neden "Dostlarınızı" açıkça söylemiyorsun

'100 BİN İMZAYI TOPLAYACAK GÜCÜMÜN OLDUĞUNU BİLİYORUM'

Başkan Özcan, 2014 seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayına işaret ederek şöyle dedi:

“2014 seçimlerinde olduğu gibi ne MHP’nin içine sinmişti çıkarttıkları aday ne de CHP seçmeninin içine sinmişti. Milletin kabul etmeyeceği, milletin gönlünde taht kuramayacak bir isimle yola çıkmaya kalkarlarsa işte ben o noktada bir seçenek olarak ortaya çıkabilirim, 100 bin imza toplamak suretiyle. Ama ben şu an durup dururken 100 bin imza toplayayım demiyorum. Sadece Millet İttifakı'na diyorum ki kişisel istekleri bir kenara bırakın. Aklın yolu neyse, rakamlar neyi söylüyorsa, en çok kiminle başarılı olunabilirse bu ülkede onu cumhurbaşkanı adayı olarak çıkartın. Eğer Millet İttifakı bunu yaparsa ki yapacaktır zaten kimsenin söyleyecek sözü olmayacak. Ama Millet İttifakı Allah korusun bir hata yaparsa, milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse, işte ben o zaman duyarlı, sorumlu, devlet tecrübesi olan, milletvekilliği yapmış, belediye başkanlığı yapmış biri olarak şu an 100 bin imzayı toplayacak gücümün olduğunu da biliyorum. Çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım."

 

Son dakika: Kılıçdaoğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması!Son dakika: Kılıçdaoğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması!

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 149
 • Bolu Adam ol artik 11 ay önce Şikayet Et
  Bolulular Adam olmicak anlasilan ...buna kaldiysaniz vayy halinize
  Cevapla
 • Fatih 11 ay önce Şikayet Et
  Bu adam la kemal kapışsa bu ırkçı adam kazanır.
  Cevapla
 • Tuncay 11 ay önce Şikayet Et
  Suriyelileri gönderecek diye baş tacı yaparız Tanju başkanı.
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Milletin gönlüde taht kurmuş birisi aday olması lazım diyor. O zaman sayın Erdoğan dan başka bu milletin gönlünde taht kurmuş birisi var mı? Millet ve Cumhuriyet birleşin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı seçin, en akıllıca çözüm bu. Gülmeyin doğrusu budur.
  Cevapla
 • bekir cizmeci 11 ay önce Şikayet Et
  Kilicdarogluna tek aykiri soz soyleyebilen insan.Baska kimse goze alamiyor konusmayi.Hemen defterini duruyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yanlış ilaç verilen AK Partili Ok konuştu: Bunları öğrenmek bizleri dehşete düşürdü
İşte Türkiye'de satılan elektrikli otomobil fiyatları