CHP'li Özgür Özel'den Kur'an kurslarına yönelik skandal sözler: Orta Çağ zihniyeti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel skandallarına bir yenisini daha ekledi. 4-6 yaş grubunun gittiği Kur'an Kursları için "orta çağ düşüncesi" ifadelerini kullanan Özel, bu kurumların bilim dışı eğitimler verdiğini belirtti..

GİRİŞ 29.12.2021 22:15 GÜNCELLEME 30.12.2021 15:03
Bu Habere 556 Yorum Yapılmış

TBMM'de düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulunan CHP Başkan vekili Özgür Özel skandallarına bir yenisini daha ekledi.

KUR'AN KURSLARINA YÖNELİK SKANDAL İFADELER

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan Sıbyan Mektepleri'ni orta çağ düşüncesi olarak tanımlayan Özel, "Bu kafayla Bilim'in B'si yok, Fiziğin F'si olmuyor üniversiteye gidince." ifadelerini kullandı.

.

"DİYANET'İN İŞİ Mİ MİLLİ EĞİTİM'İN Mİ?"

Diyanet'in okul öncesi kurumlar kurmasını sert dille eleştiren Özel, ""Diyanet'in işi mi Milli Eğitim'in işi mi? Sıbyan Mektepleri'ni kurmuşlar kurumsallaştırıp zorunlu yapmaya çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

ANAYASA'YA UYGUN DEĞİL ÇIKIŞI

4-6 yaşındaki çocuklar için açılan Sıbyan Mektepleri'ni orta çağ zihniyeti olarak tanımlayan Özel, bu kurumların anayasaya uygun olmadığını ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A DİKTATÖR DEMİŞTİ

Özel, "Referandumsuz anayasa değişikliği için 400, referandumlu anayasa değişikliği için 360 milletvekili lazım. Biz yokuz. Tek adamlarla diktatörlerle oturup anayasa müzakeresi yapmıyoruz. Bizi denklemden düşün" ifadelerini kullandı

ŞARJÖRLER TOPLANDI YALANI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in "Mersin'e giden (Başkan) Erdoğan'ın koruma ekibi dışındaki polislerin silahlarındaki şarjörler toplandı" iddialarını Mersin Valiliği tarafından yalanlanmıştı.

.

.

.

.

YORUMLAR 556
 • karacabey 10 ay önce Şikayet Et
  Ben CHP deyince aklıma orta çağ değil daha derin çağlar aklıma geliyor. Çukur çağ gibi
  Cevapla
 • Mikdat Bal 5 ay önce Şikayet Et
  Onlara yakışan çağ "yontma taş devri" zira heykel yontmaktan başka hiç bir etkinlikleri yok!
  Cevapla
 • Fatih 10 ay önce Şikayet Et
  O münafıklar öyle bir hesap verecek kiii…
  Cevapla
 • İrfan 10 ay önce Şikayet Et
  Şaşırmadım, çünkü chp her zaman dinin ve din eğitiminin karşısında olmuştur Şaşılacak şey bunu anlamayan pek çok müslümanın olması
  Cevapla
 • .... 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlar cok fazla Kurulus Osman izlediler herhalde camiye giren Polislerin sarjörleri toplaniyormus bin yil düsünsen böyle bir iftira aklima gelmezdi ha ha ha
  Cevapla
 • Adil 10 ay önce Şikayet Et
  Sizin senelerdir üretemediklerinizi üretiyor simdi oralarda yetisenler ,bos konusuyorsun. fizikten bilimden atma bosuna....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonların gözü bu toplantıda! Başkan Erdoğan müjdeleri duyuracak
Müslüman olan kadının mutluluğu yürekleri ısıttı