Tanju Özcan'dan skandal çıkış: Kına yaksınlar...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bölge İdare Mahkemesi'nce yürütmeyi durdurma kararı verilmesiyle ilgili "Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın" dedi.

Tanju Özcan'dan skandal çıkış: Kına yaksınlar...
Tanju Özcan'dan skandal çıkış: Kına yaksınlar...
GİRİŞ 03.01.2022 17:51 GÜNCELLEME 03.01.2022 17:51
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi'nin aldığı yabancı uyruklulara yönelik 100 bin TL'lik nikah ve dolar kuru üzerinden su fiyatlandırması kararına Bölge İdare Mahkemesi'nce yürütmeyi durdurma kararı verilmesiyle ilgili "Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın" dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP ve İYİ Parti Düzce il başkanlıklarını ziyaret etti. Başkan Özcan'a ziyaretlerinde CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ve İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş da eşlik etti. Başkan Özcan, CHP Düzce İl Başkanlığı ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Özcan, Bolu Belediye Meclisi'nin aldığı yabancı uyruklulara yönelik 100 bin TL'lik nikah ve dolar kuru üzerinden su fiyatlandırması kararına Bolu Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmesine tepki gösterdi.  
Her geçen gün sığınmacı sayısının arttığını belirten Başkan Özcan, "Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın. Bolu İdare Mahkemesi tarafından aldığımız kararın yürütmesi durduruldu. Biz bu kararları artık bu misafirlik fazla uzadı, sığınmacılar geldikleri gibi ülkelerine geri gönderilmelidir, düşüncesiyle aldık. Biz bir çoban ateşi yaktık aslında. Her geçen gün sığınmacı sayısı artıyor. Tamam biz misafirperver bir milletiz ama misafirlik 3 gün, 3 ay, 3 yıl olur ama sayı her geçen gün artıyor. 2013’te ben milletvekiliyken uyardığımda sayı 1,5 milyonmuş. Şimdi gelmiş sayı 10 milyona. Maalesef bir göçmen çöplüğüne dönüştürüyorlar. Önce kendi aralarında birbirlerine girecekler sonra bizim çoluğumuza çocuğumuza musallat olacaklar. Benim derdim bu. Ben şundan rahatsızım. Sokakta kadınımız yürüyemiyor. Jöleli yabancı uyruklunun bakışından dolayı sokakta huzur içinde yürüyemiyor. Benim çocuklarım sokakta acaba sığınmacıların çocuklarından dayak yer miyim, korkusuyla top oynayamıyor. Benim mücadelem bitmedi. Ben diyorum ki ‘Geldikleri gibi gidecekler’ diyorum. Göçmen olsun, sığınmacı olsun, bunlara bakacak gücümü kalmadı. Bunlarla paylaşacağımız ekmeğimiz kalmadı” dedi. 

Tanju Özcan, mücadelesine devam edeceğini dile getirerek, "Yargı ile ilgili süreç devam ediyor. Yürütmeyi durdurma kararı bizi bağlıyor. Biz elbette itirazımızı yapacağız çünkü biz haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu sadece Bolu'nun meselesi değil, Türkiye'nin meselesi. Hudut namustur. Her gün namusumuz iğfal ediliyor. Şunu da söylemeden geçmeyeyim. Muhalefetin de bu konuda somut bir çözüm önerisi yok. Ben bunun mücadelesini yapıyorum. Gelecekte torunlarımızın gözünün içine bakarken gözlerimi kaçırmak istemiyorum ama mahkeme yürütmeyi durdurdu diye sevinenler, halay çekenler varsa ben bu işten vazgeçmedim. Başka şekilde başka yollarla bu mücadeleye aynen devam edeceğim. Ne hükümetin soruşturmaları ne başkalarının disiplin tehditleri beni çıktığım yoldan geri döndüremeyecek. Dönen dönsün bu konuda yolundan, ben dönmezem" diye konuştu.

YORUMLAR 96
 • cemil 10 ay önce Şikayet Et
  Tanjunun zihniyeti belli, inönü zamanindadan bize siginan, bizleri onlara vermeyin, kursuna dizileceksek siz kursuna dizinde bizi moskofa teslim etmeyin diye yalvaran, azeri kardeslerimizi, bu zihniyet ruslara teslim etmis, derenin karsi tarafinda Türk yetkililerin gözü önünde kursuna dizmislerdi. bu zihniyet iktidarda olsaydi, suriyeli din kardeslerimizide, esed e teslim ederlerdi.
  Cevapla
 • osmanlı 10 ay önce Şikayet Et
  senin soyunu arasdirsalar sende bilmem ne göç meni çıkarsın.misafir misafiri sevmez ev sahibi sizin gibileri hiç sevmez
  Cevapla
 • Hakkı coşkun 10 ay önce Şikayet Et
  Ucuz kahramanlık ...Ölmüşü öldürmek insanlık mı.?
  Cevapla
 • Ağıt Yak 10 ay önce Şikayet Et
  Başkanın tavrı mülteci sorununa makul ve çözümcü bir yaklaşım değil, nefret ve kin dolu bir yaklaşımdı, ayrımcı bir yaklaşımdı. Mülteci karşıtı olabilirsiniz. Buna diyecek yok. Ama verilecek tepki makul, savunulabilir bir tepki olmalıdır, dikkate alınacak, bir tepki olmalıdır. Bu yüzden zaten uygulanamayacak bir karadı, sürpriz olmadı. beklene bir karadı. şaşırmadık. İsteyen kına yaksın, sen de ağıt yak. Çünkü hukuksuzluğun tescillendi.
  Cevapla
 • Zalim düşmanı 10 ay önce Şikayet Et
  Tanju efendi sığınmacıların ülkeye girişini hergün namusumuz igfal ediliyor nitelemesinde bulunuyor; bizde diyoruzki bize sığınanlar tanrı misafirleridir ; bizlerle ilgili iğfal durumu yok,Tanju ile varsaki kendisi öyle diyor; biz karışmayız.
  Cevapla
 • akıl akıl... 10 ay önce Şikayet Et
  önce akıl kardeş. akıl olmadan meseleler anlaşılamaz. konuyu masumlaştıyorsunuz. bu insanlar yerlerinden bir strateji dahilinde ediliyor. bu oyunu göremediğiniz sürece bu insanlara hep acıyacaksınız. oysa onlar da sizin gibi şerefli onurlu insan öyle değil mi? vatanları onların en büyük hakkıdır. sen vatanlarını unuttularım derdindesin. bizim görevimiz onlara bakmaktan ziyade ülkelerine geri dönmelerini sağlamaktır. ah bir idrak etseniz....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika! Asgari ücrette tarih belli oldu
İBB'de makam aracı saltanatı tam gaz: 32 milyon ödeyecekler, 'konfor paketi' şart!