CHP'de Tanju Özcan ve Alim Karaca için karar verildi!

Son dakika haberi: CHP'de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca için uyarı cezası kararı verildi. Özcan, başörtülü bir kadın hakkında iğrenç imada bulunmuş, Karaca ise vatandaşa küfretmişti.

GİRİŞ 03.01.2022 17:12 GÜNCELLEME 03.01.2022 17:39
Bu Habere 120 Yorum Yapılmış

CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun yaklaşık 6 saatlik karar toplantısı sona erdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'ya uyarı cezası verildi. 

Geçtiğimiz Eylül ayında Tanju Özcan, başörtülü bir kişiye dönük ifadeleri nedeniyle uyarı istemiyle disipline sevk edilmişti. Alim Karaca da bir vatandaşla yaptığı telefon görüşmesinde küfür etmişti. 

ÖZCAN SÖZLERİ İÇİN "GAF" DEMİŞTİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sözleri için "gaf" deyip ve özür dilediğini hatırlatmış, "Sosyal medya programdan bana yakışmayan gaf yaptım özür diledim zaten. Ama beni buraya getiren sürecin gaf almadığını biliyorum. Sığınmacılarla ilgili çıkışlarım 15 Temmuz'un asıl mimarinin ABD olduğunu söyledim bu rahatsızlık yarattı. Linç kampanyası oldu" demişti.

CHP'li Bolu Belediye Başkanı'ndan başörtülü kadınla ilgili mide bulandıran ima!CHP'li Bolu Belediye Başkanı'ndan başörtülü kadınla ilgili mide bulandıran ima!

ALİM KARACA'NIN SAVUNMASI: ORGANİZE BİR ŞEY VAR BURADA

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'un kötü yönetildiğini söyleyen taraftarla tartıştığı ve küfür ettiği belirtilen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da YDK tarafından verilecek karara saygı duyacağını belirtmişti. 25 Ekim'de savunma veren Karaca, "Olayın 7 ay öncesi var. Telefonla kayıt yapıyor organize bir şey var burada. YDK'ya sözlü savunma yaptım vereceği karara saygı duyacağım" demişti.

CHP'li başkandan kendisini eleştiren vatandaşa 12 dakika boyunca küfürCHP'li başkandan kendisini eleştiren vatandaşa 12 dakika boyunca küfür

YORUMLAR 120
 • el türki 10 ay önce Şikayet Et
  bize değer vermeyen bizden olmayan bu düşman ve zalim güruhu ülkemde istemiyorum gidin bayıldığınız batıya gidin orada ancak çaycı olabilirsiniz...
  Cevapla
 • cem 10 ay önce Şikayet Et
  bunlar bu ülkenin belası
  Cevapla
 • Kapdan 10 ay önce Şikayet Et
  Bu insanlar, bu toplumuz karası.
  Cevapla
 • nail 10 ay önce Şikayet Et
  Fitne uykudadır onu uyandırana lanet olsun( hadis) amin.
  Cevapla
 • Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Memleketin ahlaksızları bunlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Namaz sonrası bir araya geldiler: Umudumuz Türkiye
Şiddetli olacak: Kar ve sağanak geliyor! Dikkat, çok sayıda il için geçerli...