Sarıgül'den Kazakistan yorumu! 3 ülkeyi işaret etti

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kazakistan'daki olayları Kazakistan halkının çıkarmadığını belirterek, İsrail, İngiltere ve Amerika Türk Cumhuriyetleri'nden elini çekerse en ufak bir problem kalmayacağını söyledi.

Sarıgül'den Kazakistan yorumu! 3 ülkeyi işaret etti
Sarıgül'den Kazakistan yorumu! 3 ülkeyi işaret etti
GİRİŞ 07.01.2022 18:14 GÜNCELLEME 07.01.2022 18:16
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Bursa Kapalıçarşı'da esnaf ziyareti yapan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ziyaretin ardından Kazakistan'daki olaylarla ilgili açıklama yaptı.Kazakistan'da yaşanan olayların Türkiye olarak bizi üzmekte olduğunu ifade eden Sarıgül, "Bütün Türk Cumhuriyetleri içerisinde bir karışıklık oluşturmak istiyorlar. Buna kesinlikle izin vermememiz lazım. Kazakistan'daki olayları Kazakistan halkı çıkarmamakta. İsrail, İngiltere ve Amerika, Türk Cumhuriyetleri'nden elini çekerse en ufak bir problem olmaz. Türk Cumhuriyetleri tekrar birlik ve beraberliğine inşallah sahip çıkacaktır. Dost Kazakistan'ın birliği ve beraberliğine kavuşması Türkiye olarak bizim en büyük dileğimizdir. Türkiye'de hiçbir yurttaşımızın oyuna gelmesini arzu etmiyorum. Türk Cumhuriyetleri içerisinde sergilenen bu oyunu düzenleyen İsrail, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri huzursuzluk çıkarmak istiyorlar. Bu oyuna asla gelmemeliyiz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR 21
 • Sırrı Kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  Şuan tek başına mücadele eden ülkemizin tam bağımsız olması çalışan RTE ye Rabbim uzun ömür versin.
  Cevapla
 • Bünyamin Öztürk 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne zaman parti kurmuş ya. Bana niye söylemediniz?
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen kimsin
  Cevapla
 • israfil T. 2 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah, dünya siyasetine ne kadar da vakıf. Afedersin de şu an Kazakistana giren asker amerikan askeri değil. Tek şeytan amerika değil, rusya ve çin de aşağı kalır yanları olmayan ülkeler. Görünüşte birbirlerine havlasalar da aynı tavanın balıklarıdır. Dünyada bu anlamda ayrışan tük ülkedir Türkiye..
  Cevapla
 • Abuzer 2 yıl önce Şikayet Et
  Mustafa gardaşım. hedef turan.
  Cevapla
 • Muammer 2 yıl önce Şikayet Et
  Aaaah Mustafa gardaş ah.Biz de yıllardır aynısını söylüyoruz,Reis de mesaisinin büyük bölümünü buna harcıyor,Devlet bey desen hakeza ama,dün senin dağda gezdirdiğin domuzlar yüzünden bu hayal bir türlü gerçekleşemiyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Putin'den sürpriz ziyaret! Nükleer mesaj mı? Kremlin: Son derece ender bir gezi...
Havalimanında başıboş köpek paniği! Uçak aniden durmak zorunda kaldı