Kılıçdaroğlu: Suriyeli kardeşlerimizi davul zurnayla göndereceğiz

Hatay EXPO 2021 tanıtım toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki Suriyelilerin ülkelerine gönderileceğini söyledi. Tarih de veren Kılıçdaroğlu, "Suriyeli kardeşlerimizi davul zurnayla yolcu edeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu: Suriyeli kardeşlerimizi davul zurnayla göndereceğiz
Kılıçdaroğlu: Suriyeli kardeşlerimizi davul zurnayla göndereceğiz
GİRİŞ 17.01.2022 15:28 GÜNCELLEME 17.01.2022 17:16
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "En geç 2 yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi davulla zurnayla kendi ülkelerine yolcu edeceğiz. Onların kendi iradeleriyle kendi ülkelerine gitmelerini isteyeceğiz" dedi.

ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenen 'Hatay EXPO 2021 Ankara Lansmanı'na; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile milletvekilleri katıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, son 10 yılda kent olarak hem sosyolojik hem psikolojik hem de ekonomik anlamda geri gittiklerini belirterek, "Suriye savaşı dolayısıyla şu anda yaklaşık 500 binin üzerinde resmi rakamlarla misafir ağırlıyoruz ama 300 binin üzerinde de kayıtsız Suriye’den gelen misafirimiz var ve Hatay halkı yaklaşık 900 bin civarında misafire 10 yıldır karşılıksız bakmaktadır. Bundan da gücenmiyoruz ama istiyoruz ki o coğrafya bir an önce huzur bulsun" diye konuştu.

'ÜLKELERİNE GİTMELERİNİ İSTEYECEĞİZ'

CHP lideri Kılıçdaroğlu da tarih konusunda Hatay'ın kadim kent olduğunu dile getirerek, "İnançların ve kültürlerin bir anlamda merkezi Hatay. Sayın Başkan 900 bin Suriyeliye baktıklarını ifade etti ve Suriye'de yaşanan dramın Hatay’a büyük maliyetler çıkardığını da ifade etti. Sayın başkanım şöyle bir sözümüz var. En geç 2 yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi davulla zurnayla kendi ülkelerine yolcu edeceğiz. Onların kendi iradeleriyle kendi ülkelerine gitmelerini isteyeceğiz. Elbette ki onlar gidecekler. Kendi topraklarında babalarının, atalarının topraklarında çalışmak isteyeceklerdir. Dolayısıyla can ve mal güvenliklerinin sağlanmasını isteyeceklerdir. Bunun altyapısını oluşturacağız ve göreceksiniz Hatay eski görkemli günlerine yeniden kavuşacak" dedi.

KAYNAK: DHA, AA
YORUMLAR 78
 • 6161 2 yıl önce Şikayet Et
  Bursada sokakta türkce konuşan kalmadı neredeyse
  Cevapla
 • yusuf27 2 yıl önce Şikayet Et
  sende chp hdp iyi sadet partilerinini al birlikte gidin aman sakın ha sakın geride dönmeyin
  Cevapla
 • TR TEKTİR 2 yıl önce Şikayet Et
  Keşke sen gitsen bu memleketten emin ol ne kürt sorunu var nede suriyeli en büyük sorun sen ve senşn tayfan bu memleketin başına..
  Cevapla
 • efgan 2 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu bence çok dikkatli ol bu gidişle Chp içindeki bazı Eko cular seni davul zurna sız gönderecek
  Cevapla
 • efgan 2 yıl önce Şikayet Et
  birde asıl göndereceksin onu da söyleseydin ya hem Allah göstermesin sen 2023 de Chp başa gelse bile en fazla o Hükümet 6 ay sürer sen iki sen diyorsun yani hesap yine uymuyor,atma kemal atma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakanlık paylaştı! MARLİN ilk kez kullanıldı
Türkiye'den dünyanın en büyük ikinci rezervi için Çin ile işbirliği kararı