Muharrem İnce'den muhalefeti karıştıracak sözler: Yazık, günah!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, muhalefet için "Henüz masadaki oturma düzenini çözemediler. Önce kim konuşacak, masanın kenarına, köşesine, ortasına kim oturacak onu çözemediler." dedi.

Muharrem İnce'den muhalefeti karıştıracak sözler: Yazık, günah!
Muharrem İnce'den muhalefeti karıştıracak sözler: Yazık, günah!
GİRİŞ 21.01.2022 14:30 GÜNCELLEME 21.01.2022 14:31
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Yozgat'ta bir otelde gazetecilerle bir araya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, gündemi değerlendirdi.

Hükümetin politikalarını eleştiren İnce, muhalefetin de umut vermediğini söyledi. Partilerinin tek başına iktidara geleceğini ifade eden İnce, şöyle konuştu:

"Muhalefet önümüzdeki günlerde milletimize bir reçete sunacak ama henüz masadaki oturma düzenini çözemediler. Önce kim konuşacak, masanın kenarına, köşesine, ortasına kim oturacak, onu çözemediler. Allah'tan yeni kurulmuş bir parti ekonomi programı hazırlamış da şimdi oturup 6 parti bunu tartışacaklarmış. Yani 100 yıllık parti ne işe yarar, doğrusu anlamış değilim. Onun hazırladığı ekonomik programın içinde de emin olun üretim yok, çiftçinin desteklenmesi yok, gelecek yok, bilim yok, hukuk yok, liyakat yok. Ne var, 'ben daha iyi borç bulurum' politikası. Yazık, günah. Onun için biz Memleket Partisi olarak 'ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket' diyoruz. Tek başımıza iktidar olmak için yollara düştük, bunu başaracağız, buna inanıyorum, zamanımız var, bunu milletimize anlatacağız."

"6 ŞUBAT'TAN İTİBAREN SEÇİME GİRME HAKKI KAZANIYORUZ"

Memleket Partisinin 6 Şubat 2022'den sonra yapılacak bütün seçimlere katılabileceğini belirten İnce, şunları kaydetti:

"Yüksek Seçim Kurulu ocak ayı başında seçime girecek partileri açıkladı, bizim adımızı söylemedi. Normal, o doğru, biz 6 Şubat'tan itibaren seçime girme hakkını kazanıyoruz. Bir siyasi partinin 41 ilde örgütlenmesini tamamlayıp aradan 6 ay geçmesi gerekiyor. Biz şu an 58 ilde örgütlüyüz. 41 ili tamamladıktan sonra 180 gün geçmesi gerekiyor, bizim 180 günümüz 6 Şubat 2022'de doluyor. Bu pazar seçim olsa geremiyoruz ama 6 Şubat'tan sonraki her seçime girebiliyoruz. Yozgat'ta henüz örgütümüzü kuramadık, çok yakında kuracağız."

İnce, daha sonra esnafı ziyaret etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 82
 • sezayi 3 ay önce Şikayet Et
  millet ittifakı gerçek sahibini kucaklıyor.davutoğlu yazılımı devreye sokuluyor.
  Cevapla
 • Kemal. 3 ay önce Şikayet Et
  M.İnce den de bi halt olmaz.
  Cevapla
 • Dali 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın ince motor ayar ustası gibisiniz muhalefete iyi ayar vermiş dilinize sağlık saydir bunlara anlamazlar ama
  Cevapla
 • TAŞKIN 4 ay önce Şikayet Et
  Muharrem İnce aday olursa Kılıçdaroğlundan fazla oy alır. Bu yüzden CHP den uzaklaştırıldı. Hayatımda hiç sola oy vermedim ama Muharrem İnce aday olursa ona vermeyi düşünüyorum.
  Cevapla
 • Vatandaş 37 4 ay önce Şikayet Et
  Muharrem bir yandan chp ve avenelerine laf sokuyor diğer taraftan millet ittifakına göz kırpıyor. Bu nasıl bir siyaset anlayışı diye düşünürken kökleri aklıma geliyor. Birde sezen aksuyla destek açıklamalarını görünce aslı neki nesli ne olsun diyorum konuyu kapatıyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hatay'da orman yangını! Ekipler alarm durumunda
Maymun Çiçeği virüsü nedir, nasıl bulaşır? Belirtileri ve korunma yöntemleri açıklandı