Kemal Kılıçdaroğlu'ndan eşcinsellere afişli destek sözü!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son vaadiyle pes artık dedirtti. Maksadını kelime oyunuyla gizleyip ‘LGBT’ demeden mesajını veren Kılıçdaroğlu, “cinsel yönelim”in yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacağını açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan eşcinsellere afişli destek sözü!
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan eşcinsellere afişli destek sözü!
GİRİŞ 03.02.2022 07:54 GÜNCELLEME 03.02.2022 14:47
Bu Habere 190 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim vaatlerine üstü örtülü olarak LGBT’yi de ekledi. “Telafi edeceğiz. Kaybettiğini yerine koyma vakti” sloganı ile seçim vaatlerini billboard’lara taşıyan Kılıçdaroğlu, LGBT demeden “cinsel yönelim”in yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacağı ifadesine yer verdi. Kılıçdaroğlu, “Etnik köken, inanç, engellilik, cinsel yönelim yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacak” dedi.

NEYİ KAST EDİYORSUN?

Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi tartışma ve tepkileri de beraberinde getirdi. Kılıçdaroğlu’nun bu vaadiyle neyi kast ettiği merak konusu oldu. Kılıçdaroğlu’nun “Cinsel yönelim yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacak” söylemi “Cinsel yönelimle ilgili ne gibi dezavantajların olduğu, nasıl bir yasa çıkarılacağı, eşcinsel evliliklere yönelik bir adım mı atılacağı” sorularını akıllara getirdi.

İLK VUKUATLARI DEĞİL

Kılıçdaroğlu’nun “cinsel yönelim” vaadi öncesinde de CHP’li belediyeler LGBT konusunda tepkileri çekmişti. 2019 yılında CHP’li belediyeler, eşcinsellerin “Onur Haftası” adı altında düzenledikleri etkinlikleri kutlama yarışına girmişti. Aralarında İstanbul, Mersin, İzmir, Eskişehir Büyükşehir Belediyelerinin bulunduğu 33 belediyenin resmi sosyal medya hesaplarında destek mesajları yayınlanmıştı.

ÇOCUKLARI DA ALET ETTİLER

LGBT ile ilgili ilk vukuatı olmayan CHP’lilerin önceki yıllarda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in LGBT dostu belediyecilik protokolünü imzalayarak destek vermişti. Yine CHP’li Şişli ve Kadıköy Belediyesi’nin bünyesinde Kadıköy Kent Konseyi LGBT Meclisi ve Şişli LGBT Meclisi kurulmuştu. 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda afişler hazırlayarak çocukların da eşcinsel olabileceklerini algısı oluşturulmuştu.

HEPSİ DESTEK VERİYOR

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, LGBT’ye destek vererek sosyal medya hesabından destek mesajı atmıştı. Tanrıkulu, 2020 yılı “Onur Haftası” ile ilgili şahsi sosyal medya hesabından paylaşımlar yapmıştı. Yine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da 2021 yılında LGBT onur haftasına destek amaçlı sosyal medyadan paylaşımda bulunmuştu.

İYİ NİYETLİ DEĞİL

Cinsel yönelim vaadine tepki gösteren AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Türk aile yapısının muhafaza edilmesinin Anayasa’nın görevlerinden olduğunu bildirdi. “Sapkınlığa yönelik eylemleri meşrutiyet adında parlatmak toplumunun kesinlikle kabul edemeyeceği bir şeydir” diyen Yılmaztekin, “Toplumla ilgili hedeflenen amaç iyi niyetli değildir. Kendi çocuğu için kabul etmeyeceği bir sapıklığı bu topluma uygun gören bir siyasi hareket lideri olamaz” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 190
 • Temel 6 ay önce Şikayet Et
  temel dede ne diyor bu duruma acaba
  Cevapla
 • altan 6 ay önce Şikayet Et
  80 sene başörtülü ve dindarlara sövenlere bak.
  Cevapla
 • Bilenbiri 6 ay önce Şikayet Et
  Oy uğruna her şey beklenir bunlardan..
  Cevapla
 • Bahadır 6 ay önce Şikayet Et
  Zavallı
  Cevapla
 • CEMŞİT 6 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede "ETNİK KÖKEN" , "İNANÇ" ve "ENGELLİLİK" durumlarının dezavantaj olması RECEP TAYYİP ERDOĞAN tarafından çoktaaan ortadan kaldırıldı... Bunu onlar da çok net biliyor ama asıl niyetlerinin CİNSEL YÖNELİM olduğunu maskelemek için diğer konular da konulmuş... Biz de yuttuk !...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sivasspor tur şansını zora soktu! Başakşehir 88'de yıkıldı
TFF'den tarihi karar! Hakem kararları TV'ye taşınıyor