Meclis Başkanı Şentop'tan Atatürk ve Adalet heykellerine saldırıya tepki

Meclis Başkanı Şentop, Samsun'daki Atatürk heykeli ile Edirne'deki Adalet heykellerine yapılan saldırılara tepki gösterdi. Şentop, "Türkiye'ye düşmanlık eden o el mutlaka kırılır" dedi.

Meclis Başkanı Şentop'tan Atatürk ve Adalet heykellerine saldırıya tepki
Meclis Başkanı Şentop'tan Atatürk ve Adalet heykellerine saldırıya tepki
GİRİŞ 04.02.2022 17:30 GÜNCELLEME 04.02.2022 17:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Samsun'da Atatürk, Edirne'de Adalet heykellerine yönelik saldırılara tepki göstererek, "Bir karanlık el geçmişte olduğu gibi provokasyonlar deniyor; millet olarak o elin niyetini biliyoruz. Türkiye'ye düşmanlık eden o el mutlaka kırılır." ifadesini kullandı.

Şentop, sosyal medya hesabından, "TBMM'nin ilk başkanı, Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün millet olarak sahip çıktığımız hatırasına yönelik Samsun'da gerçekleşen provokatif saldırıyı şiddetle kınıyorum." paylaşımını yaptı.

Samsun'da Atatürk heykeline saldıranların ifadeleri ortaya çıktı: Alkollüydük!Samsun'da Atatürk heykeline saldıranların ifadeleri ortaya çıktı: Alkollüydük!

Samsun'da Atatürk anıtına gidenler heykelin etrafında döndüSamsun'da Atatürk anıtına gidenler heykelin etrafında döndü

Edirne Uzunköprü'de bulunan Adalet heykelinin de saldırıya uğradığını belirten Şentop, "Bir karanlık el geçmişte olduğu gibi provokasyonlar deniyor; millet olarak o elin niyetini biliyoruz. Türkiye'ye düşmanlık eden o el mutlaka kırılır. Millete hainlik beyhudedir, geleceği yoktur." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • samimi 4 ay önce Şikayet Et
    peygamber e uzanan dilde koparılır çok tuhafsiniz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TOGG'a ÖTV teşviği: Yüzden 60'tan yüzde 10'a inecek
Alarma geçildi! Dünyayı sarsan doğal gaz krizine Türkiye formülü