Bilecik Belediye Başkanı Şahin, görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı'nca Bilecik Belediyesi'ndeki rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle Belediye Başkanı CHP'li Semih Şahin, geçici olarak görevden uzaklaştırıldı.

Bilecik Belediye Başkanı Şahin, görevden uzaklaştırıldı
Bilecik Belediye Başkanı Şahin, görevden uzaklaştırıldı
GİRİŞ 25.02.2022 15:32 GÜNCELLEME 25.02.2022 15:32
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk E.'nin, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediğinin tespit edilmesi üzerine, 19 Ocak'ta Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlendi. Suçüstü yakalanan Selçuk T., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturma kapsamında mülkiye müfettişlerince elde edilen bulgularla hazırlanan rapor, Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildi. Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma genişletilirken, Belediye Başkanı Semih Şahin de dahil edildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Mülkiye müfettişlerince Başkan Şahin hakkında 'Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun' uyarınca ön inceleme, 'Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu' kapsamında da mal varlığı soruşturması başlatıldı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu, tanıkların ve ifade sahiplerinin baskı altına alınmaması, suç delillerinin yok edilmesi, karartılması ya da değiştirilmesinin önüne geçilebilmesi, yapılacak ön inceleme ve soruşturmaların selameti için Başkan Şahin'in geçici olarak görevden uzaklaştırılmasını talep etti. Bunun üzerine Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun onayıyla geçici olarak görevinden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırma kararının, Anayasa'nın 127'nci maddesi ile 'Belediye Kanunu'nun 47'nci maddesi kapsamında alındığı öğrenildi. 

YORUMLAR 3
 • Bünyamin 4 ay önce Şikayet Et
  Yav arkadaş yapmayın etmeyin, size mi kaldı bileciğin rüşveti. Koskoca Osmanlı'nın temellerinin atıldığı o bölgede yaşayıp o bölgenin idaresini chp zihniyetine verecek kadar şuursuzsan ruhsuzsan bırakın layık oldukları gibi yönetilsinler. chpsi, fetösü,saadeti, ipi pkksı hepsi birleşti Ak partinin elinden belediyeyi aldılar. Bırakın bu rüşvetçilerden medet umanları rüşvetçiler yönetsin. Neye layıklarsa onu bulmuşlar. Böyle saça böyle tıraş. Adamı bırakın rahat rahat rüşvetini alsın. Demokrasiye ne oldu?
  Cevapla
 • sakaryalı 4 ay önce Şikayet Et
  Allah muhafaza devlette bunların elinde olsaydı.
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Osmanlı padişahlarının gazabına uğradı.tarihimize kültürümüze savaş açmıştı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsveçli bakanla milletvekili arasında 'PKK'yı en çok sen savundun' tartışması
Başkan Erdoğan'dan 2023 mesajı: En küçük bir zafiyetin milletimize çok ağır bedelleri olur