TBMM Başkanı Şentop'tan '28 Şubat' mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat, milletin iradesiyle tarihe gömülmüştür. 28 Şubat gibi demokrasi dışı her adım, 15 Temmuz'da olduğu gibi karşısında Aziz Milletimizi bulacaktır" dedi.

TBMM Başkanı Şentop'tan '28 Şubat' mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan '28 Şubat' mesajı
GİRİŞ 28.02.2022 14:50 GÜNCELLEME 28.02.2022 15:01
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medya hesabından 'postmodern darbe' olarak adlandırılan 28 Şubat'ın 25'inci yıl dönümünde açıklamada bulundu.

Şentop, darbenin ihanet ve insanlık suçu olduğunu belirterek, "Millet iradesini tahrip etmeyi hedef alan her girişim, milletin iradesi karşısında bertaraf olmaya mahkumdur. Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat, milletin iradesiyle tarihe gömülmüştür. 28 Şubat gibi demokrasi dışı her adım, 15 Temmuz'da olduğu gibi karşısında aziz milletimizi bulacaktır. Ülkesinin geleceğini demokraside gören, iradesine sahip çıkan ve hiçbir müdahaleye izin vermeyen, onurlu, vatansever, milletimiz, dün olduğu gibi bugün de anayasal düzenimizin en büyük teminatıdır. 28 Şubat darbesinin faillerini, iştirakçilerini lanetliyorum; mağdurlarını, karşısında onurla duranları hürmetle selamlıyorum" dedi. 

28 Şubat'ın en yakın tanıkları: Bize bunu yaşatanlara hiçbir zaman hakkımız helal değildir28 Şubat'ın en yakın tanıkları: Bize bunu yaşatanlara hiçbir zaman hakkımız helal değildir

YORUMLAR 3
 • memet 2 yıl önce Şikayet Et
  6 lı koalisyon bu gün 28 Şubat toplandı ve kararlar aldılar. Evet 28 Şubat Kararları. Ulan CHP, İP ve HDP dışında öbür partilere yazıklar olsun. 28 Şubat tarihi size bir şey hatırlatmadı he, burnunuz hiç mi yanmadı?! Biz CHP, HDP ve İP'in 28 Şubat için bir dertlerinin olmadığını biliyoruz ve siz burnu yanmazlara da 28 Şubatı yaftaladılar, artık bu etiketle anılacaksınız. 28 Şubatı yaşatmaya devam edin burnu yanmazlar.
  Cevapla
 • Deli dumrul 2 yıl önce Şikayet Et
  nerde tarihe gömüldü adamlar 7 li çete oluşturdu daha bugün yine toplandılar fetösü pkk sı hatta karamolla denen Erbakan hocamın yanında yer alan ajan komprador birlik oldular siz ayakta uyuyun. Desenize kardeşim ey karamolla sende hiç utanma da mı kalmadı nasıl 28 şubatta Erbakan hocamıza ve inananlara gerici yobaz irticacı diyen chp ile bir olursun bu ne riyakarlık münafıklık davaya ihanettir desene. sürekli havaya konuşmalar isim vermemeler ne bu korkaklık kardeşim. Yemin oyumu suratınıza çarpasım geliyor eğEr akparti seçimi kaybederse sizin pısırıklığınız yüzünden kaybeder hala namussuz darbeciiler kadar cesur değilsiniz. yazık size ya.
  Cevapla
 • Arif inanç 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu 28 Şubat da açıklama yapacaklar a ne oldu. ?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan duyurmuştu! Rusya'dan son dakika Türkiye açıklaması
İsrail bir kez daha katliam yaptı! Çok sayıda şehir ve yaralı var