İsrail Cumhurbaşkanı Herzog Türkiye'ye geliyor! Ziyaret tarihi açıklandı

İsrail, Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un 9-10 Mart'ta Türkiye'yi ziyaret edeceğini duyurdu.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog Türkiye'ye geliyor! Ziyaret tarihi açıklandı
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog Türkiye'ye geliyor! Ziyaret tarihi açıklandı
GİRİŞ 05.03.2022 21:51 GÜNCELLEME 05.03.2022 21:51
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

İsrail Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Herzog, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine, eşi Michal Herzog ile birlikte Ankara'ya resmi ziyaret düzenleyecek.

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde devlet töreni ile karşılanacak Herzog, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelecek.

İsrail Başbakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ofisleri koordinasyonunda düzenlendiği belirtilen ziyaret sırasında iki lider, "İsrail-Türkiye ilişkileri, iki devlet ve halkları arasında çeşitli alanlarda iş birliğini genişletme potansiyeli de dahil olmak üzere çeşitli ikili konuları" görüşecek.

Ziyaret kapsamında Herzog, İstanbul'da Musevi cemaati mensuplarıyla da buluşacak.

İsrail Cumhurbaşkanlığı açıklamasında ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Herzog göreve başladığında seçilmesinden dolayı kendisini tebrik etmek için onu aradığına işaret edildi. Söz konusu görüşmenin, "İsrail ile Türkiye arasında son yıllarda süren kopukluğun ardından, yeniden bir diyaloğun başlamasına yol açan bir görüşme olduğuna" dikkat çekildi.

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, 2008'den bu yana Türkiye'yi ziyaret eden ilk İsrailli lider olacak.

TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Şubat'ta Ukrayna'ya hareketinden önce düzenlediği basın toplantısında, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un mart ayının ortalarında Türkiye'yi ziyaret edeceğini belirtmişti.

Erdoğan, "Bu ziyaretle beraber ikili ilişkilerimizi, geleceğe yönelik çok daha fazla bir zemine olumlu istikamette oturtmanın gayreti içinde olacağız." demişti.

Son olarak İsrail Cumhurbaşkanı Herzog da geçen ay Kovid-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "geçmiş olsun" dileğinde bulunan mevkidaşı Herzog'a teşekkür etmişti.

YORUMLAR 109
 • Hamidiye Süvarisi 8 ay önce Şikayet Et
  Bu siyonist kafirlere güven olmaz. Bu siyonist kafirler yüzyıllardır insanlığın kanını emen vampirlerdir.
  Cevapla
 • İbrahim 8 ay önce Şikayet Et
  Bu siyonistlerin ülkemize gelmesin zalimler için yaşasın cehennem
  Cevapla
 • Ela 8 ay önce Şikayet Et
  One minute!
  Cevapla
 • Mekmekci 8 ay önce Şikayet Et
  One minute... siyonistlerden dost olmazSeni sana satar seni ortada bırakır.Filistin sahilinde öldürülen çocukların katliamcısnı ülkemde görmek istemiyorum.
  Cevapla
 • Aziz 8 ay önce Şikayet Et
  Filistinliler den Türkiye'ye hayır gelmez, bunların kendilerine faydaları yok . Toprakların bütünü Yahudilere sattılar, çok para veriyorlar diye şimdi topraksız kaldılar. Aylık maaşları 2000 dolardan başlıyor İsrail'de çalışıp. Türkiye'de kim kazanıyor 2000 dolar.
  Cevapla
 • Gercek 8 ay önce Şikayet Et
  Dogru bilgi edinip konuşsanız. Iyi olurdu. Hiç filistinlileri dinledinizmi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni müjde an meselesi... Doğu Akdeniz'de iki bölgede büyük rezerv heyecanı!
ABD'de B-21 uçağı için geri sayım başladı