Bakan Soylu, Türkiye'ye gelen Ukraynalı sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ukrayna'dan 1,5 milyonu aşan bir göçten bahsediliyor. Bize de üçüncü ülkelerden olmak kaydıyla bugün itibarıyla gelen Ukraynalı sayısı 20 bini aştı. Başımızın üstünde yerleri var" dedi.

GİRİŞ 06.03.2022 19:06 GÜNCELLEME 07.03.2022 09:29
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Bakan Soylu, Ankara'da 'Başkent Trabzon Dernekleri Federasyonu 2'nci Olağanüstü Genel Kurulu'na katıldı. Burada konuşan Bakan Soylu  Avrupa'nın ABD'nin vagonu olmaktan başka bir özelliği olmadığını söyledi. Avrupa'nın kendi kendine hareket etme kabiliyetinin olmadığını belirten Soylu, "İstiyorlar ki; Türkiye ayağa kalkmasın, Türkiye ayakta durmasın, Türkiye bir ses söylemesin, Türkiye etrafındaki coğrafyayı uyandırmasın, haksızlıklara itiraz etmesin. Sayın Cumhurbaşkanı'mız 'Dünya 5'ten büyüktür' dedi, doğru. Peki, bunu 'Birleşmiş Milletler'de güzel bir cümle kurayım' diye mi söyledi, hayır.

Dünyanın beşten büyük olduğu, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta çok net bir şekilde gözükmektedir. Hani güvenlik konseyiniz. Hadi çözün bakalım bu meseleyi. Yıllardan beri bizi terörün, milyonlarca göçün yanı başında bırakanlar, hadi hareket edin şimdi. Orada çoluk, çocuk, kadın hep beraber bir başka ülkeden bir başka ülkeye geçiyorlar. 1,5 milyonu aşan bir göçten bahsediliyor. Bize de üçüncü ülkelerden olmak kaydıyla bugün itibarıyla gelen Ukraynalı sayısı 20 bini aştı. Başımızın üzerinde yerleri var. Elimizden geleni yapıyoruz. Misafirperverliğimizi en üst seviyede gösteriyoruz. Sarı saçlı, mavi gözlü, yeşil gözlü; ırklara yönelik bir ayrım yapmayız. Müslümanız, dünyanın neresinde olursa olsun, mağdura sahip çıkarız" dedi.

'TEDARİKTE SIKINTIMIZ YOK'

Bakan Soylu, tedarik zincirinde pandemi dönemi dahil olmak üzere hiçbir sıkıntı yaşanmadığını söyleyerek, "Şimdi güya bir gıda ürününde 'eksiklik olacak' diye sosyal medyada tahrik ederek, insanları marketlere dökmeye çalışarak, Türkiye içerisinde bir şeyi geliştirmek istiyorlar. Tarım Bakanımız açıklama yaptı. Öyle bir eksikliğimiz söz konusu değildir, Allah'a şükürler olsun. Türkiye'nin bu konularda herhangi bir eksikliği söz konusu değildir. Bu konuda arkadaşlarımız sosyal medyada bu manipülasyonları yapanların veya sadece sosyal medya değil; gerçeklikte bu manipülasyonları yapanlara gerekli tespitleri yapıp, cezaları vermekten imtina etmezler. Bu işler kolay işler değil. Kimseye milletimizin huzurunu bozup, kamu düzenini bozdurmaya yönelik adım attırmayız. Onun için arkadaşlarımız işlerin başındalar" diye konuştu.

'İSTİYORLAR Kİ TÜRKİYE'DE HİÇBİR SAVUNMA MEKANİZMASI OLMASIN'

Soylu, Karadeniz'in artık eski Karadeniz olamayacağını ifade ederek, "Dünyayı, özellikle Karadeniz'i nereye götürdüklerini iyi okumalıyız, kendi seçimlerimizi de ona göre yapmalıyız. Dünya bir felakete sürüklenirken, bölgemizi bir istikrarsızlığa sürüklemek isterlerken, birileri çıkmış 'S-400'leri geri gönderelim' diyor. S-400 ne işe yarıyor? Dışarıdan bir saldırı gelirse, ona savunma yapıp engelliyor. Peki, bugün Ukrayna'da bu olsaydı; böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalır mıydı? İstiyorlar ki; Türkiye'de hiçbir savunma mekanizması olmasın. İstediği gibi her ülkenin saldırısına açık olsun. Birisi geldi mi teslim olalım" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 71
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım ülkemizdeki cinayetten hapis yatan şiddetten hapis yatanlar çıktıktan sonra suç işledikleri adreste yada doğum yerinde yaşama yasağı getirilsin çok güzel olur.Kan davaları azalır.Adamın yakınını vur öldür on sene yat çık birde köye mahalleye gel hava atar gibi gez gözünün önünde.Kışkırtıyor vede mahalle baskısı oluyor vurmayacaksada vuruyor.Decvlet bir çözüm bulmalı.Adalet bakanlığına yazdık ses yok.
  Cevapla
 • Şeyh şamil 3 ay önce Şikayet Et
  Yahudi ve hiristiyanşar birbirinin dostudur tabiı mazlumların korunması lazım Filistine İrakda süriiyede miammar dogu türkistanda çeenistanda Kan akarken NATO ve Avrupa ne yaptı
  Cevapla
 • kara 3 ay önce Şikayet Et
  afgan mültecileri alamayız diye bas bas bağırıyorduk...bir işe yaramaz avrupa birliğine şirin gözükmek için yahudileri mi alıyoruz...yazık olmuş...yazık...
  Cevapla
 • vatansever 3 ay önce Şikayet Et
  almak lazım nasıl oluyorsa aldıgımıza türk kimligi veriyoruz vatandaşımız oluyor nasıl olsa birgün gün gelecek hepsi israilin filistine yaptıgını bizede yapar keske misafir olarak gelsede misafir olarak gitse çok güzel olur maalesef...!
  Cevapla
 • merve 3 ay önce Şikayet Et
  sağdan soldan savaşlarla, mülteci akımlarla bizi yavaş yavaş içten içe elemi geçiriyorlar ne!!!
  Cevapla
 • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
  Bunu Türk milletinin %90’ı biliyor ama o koltuklarda oturanların umrunda değil bu. Ülkeyi yabancılar yurduna çevirdiler. Kilis’teki rezalet ortada. Türk’ten çok Suriyeli var. Bizim buna alışacağımızı sanıyor Allah’ın cahilleri. O içeriye doldurdukları milyonlarla beraber bir sonraki seçimlerde gidecekler inşallah. Benim gencim iş bulamaz, atanamaz ama gavura her türlü kolaylık sağlanır. Yazıklar olsun hepsine. Sonra çıkıp çıkıp Avrupa’dan öğrendiklerini bize satmaya çalışıyorlar. Neymiş ırkçılıkmış bak sen. Benim insanımın nesli tükensin bunca milyonların içinde ama buna tepki verdin mi ırkçı ol. Oh ne ala memleket. Koca Roma’yı bile göçler yıktı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şehidimiz Serkan Taşcı'nın teyemmüm mesajı attığı arkadaşı konuştu
Enflasyon sorununa 'Japon Usulü' formül