Kılıçdaroğlu: Diğer liderler de benim taşıdığım kaygıları taşıyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı olarak ikinci kez bir araya geldiklerini hatırlatarak, "Benim taşıdığım kaygıları diğer liderler de taşıyor. Biz gönül birliği yaptık, bizim kişisel beklentimiz yoktur" dedi.

Kılıçdaroğlu: Diğer liderler de benim taşıdığım kaygıları taşıyor
Kılıçdaroğlu: Diğer liderler de benim taşıdığım kaygıları taşıyor
GİRİŞ 30.03.2022 14:01 GÜNCELLEME 30.03.2022 14:05
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, devletin her yıl milli gelirinin en az yüzde 1'inin çiftçiye destek olarak verilmesi gerektiğini belirterek, "Hakkınızı teslim edeceğiz. Siz bankalardan kredi çektiniz, bunların faizlerini sıfırlayacağız. Ana parayı devlete geri ödeyeceksiniz." dedi.

Manisa programı kapsamında Sarıgöl ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, ilçe girişinde servis taşıyıcılarıyla görüştü. Akaryakıt fiyatlarındaki artışlar nedeniyle zorlandıklarını aktaran servis şoförlerini dinleyen Kılıçdaroğlu, taşımacıların sorunlarını çözeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, burada bir vatandaşın "Suriyelilere 'davul zurnayla değil, mecbur gideceksiniz' deyin" demesi üzerine, "Meraklanmayın, ben göndereceğim." diye yanıt verdi.

Daha sonra belediye salonunda düzenlenen Çiftçi ve Muhtarlar Buluşması'na katılan Kılıçdaroğlu, kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini dile getirdi.

Üretimin desteklenmesi gerektiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Sizin emeğiniz son derece değerlidir. Pandemi bize bir gerçeği daha gösterdi. Tarım, dünyanın tüm ülkelerinde stratejik sektördür. Arabanız olmayabilir, elektrik süpürgeniz olmayabilir ama günde 3 kez karnınızı doyuracaksınız. Eğer siz üretemezseniz bu ülke derin yoksulluk yaşar." diye konuştu.

"BENİM TAŞIDIĞIM KAYGILARI DİĞER LİDERLER DE TAŞIYOR"

Halkın gücüne çok güvendiklerini ve halkın desteğiyle gördükleri yanlışları düzeltmek istediklerini aktaran Kılıçdaroğlu, "Biz 6 lider bir araya geldik. İkinci kez masanın etrafına oturduk. Benim taşıdığım kaygıları diğer liderler de taşıyor. Biz gönül birliği yaptık, bizim kişisel beklentimiz yoktur. Tek beklentimiz her evde huzur olsun. Cennet gibi topraklarımız var. " ifadesini kullandı.

"ÇİFTÇİNİN MALLARI ÜZERİNDEKİ HACİZLERİ KALDIRACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, devletin her yıl milli gelirinin en az yüzde 1'ini çiftçiye destek olarak vermesi gerektiğini savunarak, "Yani aşağı yukarı 8 milyar lira civarında destek vermesi lazım. 8 milyar lira çiftçiye verseler çiftçi dünyayı besler. Hakkınızı teslim edeceğiz. Siz bankalardan kredi çektiniz, bunların faizlerini sıfırlayacağız. Ana parayı devlete geri ödeyeceksiniz." görüşünü paylaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde çiftçinin malları üzerine konulan hacizleri de kaldıracaklarını bildirdi.

"Millet İttifakı olarak Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Çocuğuna süt içiremeyen anneleri bilirim. İnsanın biraz vicdanı sızlar. Aile destekleri sigortasını getireceğiz. Geliri asgari ücretin altında olan ailelere destek vereceğiz. Kadın gidecek oradan aylığını çekecek. Onu el aleme muhtaç hale getirmeyeceğiz. Kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğiz. Sizlere güveniyorum. Beraber el ele vereceğiz."

"GÜNEŞ PANELLERİ KURARAK ELEKTRİK ELDE EDECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu, çiftçiye tarımsal üretimde kullanması için ücretsiz elektrik sağlayacaklarını, bunu ilk kez Şanlıurfa'da paylaştığını anımsatarak, "Orada 'Taşlık araziye güneş panelleri kurarak elektrik elde edeceğiz ve bunu çiftçilere ücretsiz vereceğiz' dedik. Şanlıurfa'dan başlayacağız ve daha sonra bütün Türkiye'ye çiftçilerin tarımda kullandığı elektriği ücretsiz vereceğiz. Ayrıca orada arz fazlasından gelir de elde edilecek. Bu da ortak olanlara kar payı olarak verilecek." açıklamasında bulundu.

Muhtarların, demokrasinin temeli olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, demokrasinin büyümesi için muhtarların pozisyonunun büyümesi gerektiğini, bu konuda hazırladıkları kanunun TBMM'de AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini sözlerine ekledi.

Toplantı, basına kapalı devam etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 37
 • mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  ya neyin kaygisi Allah askina devletin maasini aliyorsun , devletin tüm imkanlarini kullaniyorsun cikmissin kaygiliyim diyorsun gözünüze yüzünüze dursun insallah onursuz
  Cevapla
 • Akıncı 8 ay önce Şikayet Et
  Hayyyy massALLAH zekaya bak hele bedava elektrik dağıtacak buna rağmen kar edecek ortaklarına da dağıtacak biz de buna ibb de ki gibi inanıp oy vereceğiz bu zeka öldürür bizi.
  Cevapla
 • trh 8 ay önce Şikayet Et
  abd suriyede 70000 pkklı besliyor. abdnin desteklediği şer ittifakı iktidara gelince pkklıları türkiyeye sokup iç savaş çıkarmaya çalışacak. chp zihniyeti dsp shp vs adı ile ne zaman iktidara ortak olsa dağ taş terörist dolardı.
  Cevapla
 • accem 8 ay önce Şikayet Et
  sizin namus sözü verdiğiniz sözleri bile yerine getirmediğinizi bile bile sizin palavralarınıza inannacağımızımı zannediyorsunuz hacıvatlar siz boyunuzu aşan vaatlerle milleti kandırız zannediyorsunuz ya sizin en yakınlarınız bile size oy vermiyor çünki ne mal olduğunuzu herkez biliyor
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 8 ay önce Şikayet Et
  BU ATEİSTLERDE ALLAH KORKUSU OLSA BUNLAR Tövbe eder yola gelirdi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran'da beklenmedik gelişme: Son dakika kararı!
CHP'den ABD ve AB'ye güvence - Gazete manşetleri