6'lı masaya aday olarak gösterilen Haşim Kılıç'tan ilk açıklama

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak adı geçen Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'tan iddialara yanıt geldi. "Benim dışımda gelişen bir konu" diyen Kılıç, 6'lı masada yer alan liderlerle görüşmediğini açıkladı.

GİRİŞ 11.04.2022 18:42 GÜNCELLEME 11.04.2022 20:37
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Siyasetin son günlerde en çok konuştuğu konu; olası cumhurbaşkanı adayları... Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun ardından bir isim daha ortaya atıldı. Millet İttifakı'nın 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı düşündüğü iddiası, gündeme bomba gibi düştü.

"İDDİANIN TEMELİNİ BİLMİYORUM"

Habertürk'ten Çimen Çetin'e konuşan Kılıç, konuyla ilgili yapmış olduğu ilk açıklamada, "Neye dayanarak böyle bir iddia ortaya atıldı bilmiyorum. İddianın nedenini ve temelini bilmiyorum" ifadelerini kullandı. Kılıç, Millet İttifakı liderlerinin yaptıkları açıklamalara da işaret ederek, "Başkanlar, adaylarla ilgili görüşmelerin sürdüğünü ve henüz isim tespit etmediklerini söylüyorlar" ifadesini kullandı.

"MİLLET İTTİFAKI İLE GÖRÜŞMEM OLMADI"

Haşim Kılıç, ayrıca 6'lı masada yer alan liderlerle de herhangi bir görüşmesinin olmadığını ve adaylık konusunun da gündeminde bulunmadığını söyledi.

MANSUR YAVAŞ DA İDDİALARI DOĞRULAMADI

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilen bir diğer isim ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş. Bugün yaptığı açıklamasında iddiaları yanıtlayan Yavaş, "Bir belediye başkanı sadece görevini yapmalı. Çizgimi hiç bozmadım, hiçbir zaman cevap vermeyeceğim. Kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum" dedi.

YORUMLAR 58
 • ismet 7 ay önce Şikayet Et
  villasının önüne 15 kamyon asfalt atan okuma yazması olmayan kör burhan lakaplı şahsa abi teşekkür ederim sağol diyen bir insan anayasa mahkeme başkanısın abi ne cumhurbaşkanı olursa eğer yerin altı bize yerin üstünden hayırlı olur aklımızı başımıza alalım
  Cevapla
 • Mehmet öz 7 ay önce Şikayet Et
  Bunlar kimi aday gösterirlerse göstersinler kuklalıktan öteye gidemez.
  Cevapla
 • Hüseyin 7 ay önce Şikayet Et
  Sonları geliyor bitiyorlar baksanıza içlerinde adam olmadığı için ne kadar din vatan millet düşmanı SELANİK YAHUDİSİ VE Ermeni bozması kripto varsa onlarla ayakta kalmaya çalışıyorlar ama artık oyun bitti yüz yılınız doldu
  Cevapla
 • Ulaş 7 ay önce Şikayet Et
  3 yılda Mansur yoksula 900 kğ et parası 100 TL veriyor çılgın proje neden kıskanıyorsunuz
  Cevapla
 • Fatih... 7 ay önce Şikayet Et
  Yahu sen kimsinki?Hapiste olmaliydin...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan yeni müjdeler var
Çin'den ABD'ye Suriye tepkisi: Dünya seyirci kalmamalı