Temel Karamollaoğlu: Bunu kamuoyuna ilk defa söylüyorum. Üçüncü ittifak olabilir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bunu kamuoyuna ilk defa söylüyorum. Seçim kanunuyla şartlar değişti, üçüncü ittifak olabilir” dedi.

GİRİŞ 14.04.2022 11:27 GÜNCELLEME 14.04.2022 11:27
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

6'lı ittifakta Cumhurbaşkanlığı seçimi için ortak aday çıkaramama krizi devam ederken ittifaktaki Saadet Partisi'nden üçüncü ittifak sinyali geldi. 

Karar TV’ye konuşan Karamollaoğlu, yeni seçim kanunu, seçim kurullarının yapısı ve ittifaka katılan siyasi partilerin milletvekili hesaplama sisteminin de değişmesinden bahsederek üçüncü ittifakın olabileceğini söyledi.

Karamollaoğlu, detaya girmek için erken olduğu belirterek, altılı masada konuşulanları işaret etti: Eski sistemde, ittifak eden partiler önce tek oymuş gibi ittifaklar arasında bölünüyor sonra milletvekilleri çıkıyor ve milletvekilleri kendi aralarında pay ediliyordu. Şimdi o avantaj kalktı. Yeni yollar aramak icabet eder. Bunu kamuoyuna ilk defa söylüyorum. Seçim kanunuyla şartlar değişti. üçüncü ittifak olabilir.

 

YORUMLAR 69
 • Sivasspor 3 ay önce Şikayet Et
  Senin yüzünden memleketimi zikretmekten çekiniyorum.Allah rahmet etsin Muhsin reis le durumu kurtarıyorum.80 yaşında neyin peşindesin eyy fitneçi.hiçmi Allah korkun yok hiçmi kuldan utanman yok.şöyle bir halkın içine girde boyunun ölçüsünü al.
  Cevapla
 • M. Engin Karatay 3 ay önce Şikayet Et
  Nurettin Sözen de mi Kahraman Maras'li ?
  Cevapla
 • Sivaslı. 3 ay önce Şikayet Et
  Temel karamollaoglu. Sivaslı. Deyil. Kahraman maraşli
  Cevapla
 • SuruçBaL 3 ay önce Şikayet Et
  HDP yide katacaklar 1 dolarci zihniyeti
  Cevapla
 • Poyraz 3 ay önce Şikayet Et
  Temel aga dediklerinle hareketlerin bir değil, senden ne köy olur ne kasaba.. Yenikapı da sivas günlerini hatırla, MHP milletvekili olmasaydı işin çok zordu.. Acımıştım o haline inan ki.. Doğru yolda değilsin.. Gafletten uyan, 6 lı masanın kırk ayağı var görmüyormusun..
  Cevapla
 • Ercan Taşdemir 3 ay önce Şikayet Et
  Vallahı bu temelden cacık olmaz ben şahsen ona guven fuymam
  Cevapla
 • Mete mete 3 ay önce Şikayet Et
  Mikser gibi ortalığı , ülkemizi nasıl karıştırırım diye yeni formüller arıyor. Hayret bişey.
  Cevapla
 • M.T 3 ay önce Şikayet Et
  Milli görüşe dışarıdan bakan birisi olarak bu adamaın Milli Görüşten olduğuna inanmıyorum. Erbakan hoca hakiki milliyetçiydi içi dışı aynıydı bu ise lutii zihniyetlilere güzelleme yapan, destek çıkan birisi. Milli Görüşten olması imkansız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Provokasyonların hedefi olmuştu... Başkan Erdoğan cemevi ziyaret edecek
Milli gözcü İHA'mız TOGAN'ın ilk teslimatı yapıldı