6'lı masaya tepki: O binada toplanamazsınız

6’lı masanın üçüncü buluşması Turgut Özal’ın inşa ettirdiği, halen DP Genel Merkezi olan binada gerçekleşecek. ANAP'tan, binaların istila edildiği tepkisi ve "O masanın orada toplanması utanç vesikasıdır" açıklaması geldi.

6'lı masaya tepki: O binada toplanamazsınız
6'lı masaya tepki: O binada toplanamazsınız
GİRİŞ 16.04.2022 14:49 GÜNCELLEME 16.04.2022 16:34
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

CHP’nin başını çektiği 6’lı masa üçüncü buluşmasını Anavatan Partisi (ANAP) kurucusu eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın inşa ettiği Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi’nde gerçekleştirecek. ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, 6’lı muhalefette bulunan siyasi partilerin hiçbirinin Özal’a sevgi besleyen siyasi bir figür olmadığını belirtti.

UTANÇ VESİKASI

Buluşmanın Özal’ın inşa ettirdiği bir yerde olmasına tepki gösteren Çelebi, “Ciddi tepkimiz var bu konuda. Özelikle 91 seçimlerine giderken eski SHP bugünkü CHP, Meral Hanım da temsil ediyor hatta. Onların rahmetli Özal’a ve ANAP’a anormal abartılı iftiraları oldu. O kayıp 90’lı yıllarımızın faturasını bu millet çekti. 24 Nisan’daki yapılacak görüşme tam bir Moğol istilasının tecellisi anlamındadır. O 6’lı masanın içerisinde Turgut Özal’a hemen hemen sevgi besleyen hiçbir siyasi figür yok gibi. Yani Meral Hanım siyasi hayatında Özal’a karşı bakış açısı hep negatifti. Diğerleri de ona keza, o masanın orada toplanması bizim açımızdan bir utanç vesikasıdır” dedi.

ORASI MÜZESİ OLSUN

DP ile birleşmelerinden sonra yaşananları da anlatan Çelebi şunları söyledi:

“Birleşmeden sonra bunlar bizim tüm il ilçe binalarımızı Moğol istilacıları gibi talan ettiler. Semra Özal ve Mesut (Yılmaz) Bey’i aradım. ‘Bunlar bizim eski genel merkezimizi de ortadan kaldıracaklar. Moğol istilasını mutlaka genel merkezden kurtarmalıyız’ dedim. Ardından eski bir bakan arkadaşımız ‘Melih (Gökçek) Bey’i ara’ dedi. O zaman Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Bey, sağ olsun büyükşehir belediye meclisi olağan üstü toplayarak oranın imar durumunu bozdu ve bu satışı engelledi. O dönem AVM - rezidans yapılması için rezidans firması ile yüzde 50-50 olarak anlaştılar. Sonrada müteahhit ile anlaşamayarak sözleşme fesih edildi. Şimdi hacizli olarak duruyor. Biz oranın Turgut Özal müzesi ve demokrasi müzesi olmasından yanayız.”

CHP’DEN ÖNCE DP’DEN ADAY OLACAKMIŞ

“Şimdi bunlar 2014 seçimlerinden önce Mansur Yavaş’ın DP’den aday etmeye kalkıyorlar, ben de o zaman Mansur Yavaş ile eş dost sohbetinde bir arada olduğumda dedim ki, ‘Anavatan’dan sizi aday yapalım.’ O da ‘Başkan sizde de para yok bende para yok. Bende 200 bin lira para var afişlere dahi para yetmez. Ama ilerleyen günlerde bakarız görüşürüz’ dedi. Seçimlere yaklaşınca Mansur Bey’i yeniden aradım. Aradığımda bana aynen şunu söyledi: ‘Ben DP’den aday oluyorum.’ Ben de ‘Sayın başkan DP’nin de parası yok bizim de paramız yok nereden çıktı bu?’ dedim. Yavaş, bana ‘Sizin eski genel merkezi satıyorlar. Oradan bana 2 milyon gibi ciddi bir kaynak ayıracaklar.’ Şu anki DP yönetimi oranın satışından 100 milyona anlaşmış. Yönetime de 95 milyon diyorlar. Mansur Bey’e de 5 milyon veriyoruz diyorlar, 2 milyon teklif ediyorlar’ dedi.”

İÇİNDE OLMAYIZ

6’lı masayla ilgili de konuşan Çelebi, “6’lı masanın bizim açımızdan oluşturuluşu bile abes. Bunların tek birlikteliği var Tayyip Erdoğan nefreti ve düşmanlığı. Türkiye’ye hiçbir şey getiremeyeceğine inandığımız böyle bir ittifakın içinde olmayı hiç düşünmedik” dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 3
 • Kartal 7 ay önce Şikayet Et
  Allah türkiyeye zarar verenlerden korusun bizi
  Cevapla
 • mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  o genel merkez binası düzmece bir oyunla gitti. utanmadan sıkılmadan orada oturuyor dp.. yüz olmazsa böyle olur.. ama ben o dönemin genel başkanı uzuna kızıyorum.. partiyi fes etti ve tüm mal ve imkanlarınıda dp ye devretti .. sorumlusu o ve yönetimi..
  Cevapla
 • temel 7 ay önce Şikayet Et
  adamlarin bir hedefi yok sadece erdogan diyor hizmet yada ne yapacaklar o da yok sadece yikip yok ederiz diyor galiba tek hedefleri kafa cekip hainlik yapmak nedense ulkenin yarisi cikari icin hain bile oluyor sorun orda bes kurus ver vatani seni satar ulkesine ihanet eder
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu'nun paylaştığı Kılıçdaroğlu ile ilgili esrarengiz fotoğrafın gizemi çözüldü
6 yaşında evlendirildiği iddia edilen Gümüşel'in kardeşleri konuştu