Kılıçdaroğlu FETÖ'nün girdabına giriyor

Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Dink’in gerçek katillerinin henüz bulunmadığını iddia ederek FETÖ'cüleri aklamaya çalıştı.

GİRİŞ 18.04.2022 10:43 GÜNCELLEME 18.04.2022 15:15
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Dink’in gerçek katillerinin henüz bulunmadığını iddia etti. Kılıçdaroğlu böylece rolleri nedeniyle ağırlaştırılmış hapis cezası alan polis şefleri Ramazan Akyürek ile Ali Fuat Yılmazer başta olmak üzere FETÖ'cüleri aklamaya çalıştı.

Örgüt bağlantısı nedeniyle kamudan atılan KHK’lılara geri dönüş sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de FETÖ’yü akladı. Kılıçdaroğlu, yargının “FETÖ suikasti” dediği Hrant Dink cinayetinde ‘gerçek katillerin bulunamadığını’ iddia etti. Kılıçdaroğlu, Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret ederek Dink’in eşi Rakel Dink ile görüştü. Ziyarette Kılıçdaroğlu’na, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da eşlik etti.

KATİLLER BELLİ DEĞİL İDDİASI

Ziyaretin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Hrant Dink’in tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı, henüz bulunmadı. Eğer siz, ‘karanlık güç odaklarıyla mücadele edeceğim’ diye yola çıkıyorsanız gerçek katillere ulaşmalısınız ve bulmalısınız. O zaman bu toplumda biz helalleşme düzeyine gelmiş oluruz, helalleşebiliriz” ifadelerini kullandı.

Örgüt bağlantısı nedeniyle kamudan atılan KHK’lılara geri dönüş sözü veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de FETÖ’yü akladı. Kılıçdaroğlu, yargının “FETÖ suikasti” dediği Hrant Dink cinayetinde ‘gerçek katillerin bulunamadığını’ iddia etti. Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, köşe yazısında konuyla ilgili bütün gerçekleri açıkladı:

İşte dikkat çeken o köşe yazısı:

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ’cülerin ortaya attığı “Kontrollü darbe” yalanını rapor haline getiren CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir süredir suçlu suçsuz ayrımını bir kenara bırakarak “KHK’lıları iade edeceğiz” diyerek, FETÖ’cülere tekrar devlet kadrolarına dönme umudu vermeye çalışıyor. Hatta CHP’nin bu konuda düzenlediği son toplantıda kürsüye, Bylock kullanıcısı olan ve FETÖ üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezası alan Cem Şenyayla isimli kişiyi çıkartıp hedef gösterdiler.

Kılıçdaroğlu dün bir adım daha ileriye gitti, Hrant Dink Vakfı’nı ziyareti sonrası, “Hrant Dink’in, rahmetlinin tetikçisi hapiste ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı, henüz bulunmadı. Eğer siz ‘Karanlık güç odaklarıyla mücadele edeceğim’ diye yola çıkıyorsanız gerçek katillere ulaşmalısınız ve onları bulmalısınız” dedi.

ERGENEKON KUMPASI İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Kemal Kılıçdaroğlu hatırlamıyor olsa gerek ya da amacı farklı. Hrant Dink cinayetindeki gerçeği de gerçek katilleri de biliyoruz.

Gerçek şudur: 19 Ocak 2007’deki Hrant Dink cinayeti, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi istihbaratçıların, 12 Haziran 2007’de Ergenekon kumpasını başlatmak için işlenmesine göz yumdukları bir suikasttır.

Tetikçilerin arkasındaki gerçek katiller ise istihbaratçısı, savcısı, hâkimi ve gazetecisiyle Fetullahçı Terör Örgütü’dür.

Suç ortakları ise cinayeti Atatürkçülerin, Ulusalcıların, Milliyetçilerin işlediği algısını yaratarak gerçek faili gizleyen ve Kılıçdaroğlu’nun pek sevdiği Liberallerdir.

CİNAYETİ KARARTAN ALTAN’A DİNK ÖDÜLÜ

Başında da, Hrant Dink cinayetini karartan manşetler atan ve 2012’de de Hrant Dink Ödülü verilen, Yasemin Çongar, FETÖ paçavrası Taraf’ı yöneten tetikçi Ahmet Altan, bugün CHP’ye akıl hocalığı yapan ve Hrant Dink ile dostluğunu kullanan Liberaller gelmektedir.

2007 ile 2012 arasında FETÖ’nün kontrolündeki 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sergilenen tiyatrodan sonra, “Dink cinayetinde örgüt bağlantısı yoktur, suç çetesi işlemiştir” denerek tetikçiler cezalandırılırken, duruşma salonunda yer bulamazdınız.

Milletvekilleri, sanatçılar, yazarlar, yabancı hukukçu ve politikacılar Beşiktaş sokaklarını doldururdu. Benzer yargılama tiyatrosu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin, “kamu görevlilerinin etkin soruşturmadığı gerekçesiyle” verilen hak ihlali kararına dayalı olarak FETÖ üyesi savcı Muammer Akkaş tarafından sergilenecekti. Ancak 17/25 Aralık sonrası görevden alınınca dosyaya bakan savcılar Yusuf Hakkı Doğan ile Gökalp Kökçü’nün yürüttüğü soruşturma Dink cinayetinde yalanların değil gerçeklerin konuşulmasını sağladı.

Savcı Gökalp Kökçü’nün, 2017’de hazırladığı iddianame ile açılan ve FETÖ mensuplarının yargılandığı duruşmalara nedense bu çevreler hiç katılmadı. Dink davası birkaç arkadaşı dışında sahipsiz kaldı. Çünkü katili beğenmiyorlardı. Onlar katil Atatürkçüler, Ulusalcılar çıksın istiyorlardı ama gerçek katil işbirliği yaptıkları FETÖ çıktı.

14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bu davanın 2021 yılı mart ayında açıklanan kararında şu hüküm yer aldı; “Mahkemece yapılan yargılama sonucunda, söz konusu cinayet eyleminin FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün talimatları ve örgütün amaç ve ideallerine uygun olarak mahkememiz dosyasında hüküm kurulan sanıkların iştiraki ile işlendiğine kanaat getirilmiştir.”

FETÖ ELEBAŞI GÜLEN DAVANIN SANIĞI

Bu kapsamda FETÖ mensubu istihbaratçılar Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer başta 26 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet dahil süreli hapis cezaları verildi. Dahası, mahkeme örgüt talimatıyla FETÖ’nün amacı doğrultusunda işlenen cinayet nedeniyle, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Zekeriya Öz, Adem Yavuz Arslan, Ekrem Dumanlı, Faruk Mercan gibi isimler hakkındaki yakalama kararı çıkardı. Şimdi dosya İstinaf Mahkemesi’nde karar için gün sayıyor. Ayrıca, tetikçiler hakkında FETÖ üyeliğinden bir soruşturma devam ediyor.

İşte size gerçekler, işte size 2007’den beri herkese, her yerde anlattığım gerçeklerin somutlaşmış hali.

BEDELİ NEYSE GERÇEĞİ SAVUNACAĞIM

Nitekim, Hrant Dink suikastının sekizinci yıldönümü olan 19 Ocak 2015’te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’deki grup konuşmasında, cinayetin aydınlanması için yaptığım çalışmalar hakkında şunları söylemişti:

“Sekiz yıl önce Hrant Dink öldürüldü. Sekiz yıldır asıl faillerin ve arkasındaki örgütün ortaya çıkmasını bekliyoruz. Türkiye faili meçhuller ülkesi olmamalı. Bu ülkenin hiçbir yurttaşı faili meçhule kurban gitmemeli. Eğer bir kişi öldürülüyor, katlediliyorsa failleri yakalamak, arkasındaki örgütleri ortaya çıkarmak hükümetlerin temel görevidir.

Hepiniz çok iyi bilirsiniz, gazeteci Nedim Şener. Bir kuyumcu titizliğiyle bu olayı sorguladı. Kitaplarını yazdı, belgelerini ortaya koydu. Hapislere atıldı ama o yılmadı. Olayın aydınlanması için elinden gelen her çabayı gösterdi. Biz bu tür çabaları her zaman saygıyla karşılayacağız. Bedel ödense bile aydının toplumu aydınlatma görevi olduğunu hiç unutmamalıyız. Ona da buradan saygılarımızı gönderiyoruz.”

Sayın Kılıçdaroğlu, 8 yıl önce bunları söylediniz. 2007’den beri Hrant Dink cinayetini aydınlatırken, bana “Ergenekoncu” dediler, teröristlikle suçlayıp tutukladılar. Gerçekler için canımı esirgemedim. Şimdi de yandaşlarınız ahlaksızca iftira atıyor. Ve ben bu kez, bedeli ne olursa olsun size karşı gerçeği savunmaya devam edeceğim.

YORUMLAR 98
 • Seyfali gündüz 7 ay önce Şikayet Et
  C.h.p.yanar döner,her yana döner,yalan dolan,kendinden başka kimselere faydası olmaz,ne devlete,nede millete.sadece kendilerine,yandaşlarına.hiç kimselerde c.h.p.nin hiç birşeyinede inanmaz.
  Cevapla
 • Nuri saylam 7 ay önce Şikayet Et
  Valla bildiğimiz c.h.p.sağada döner,solada döner,her dört bir tarafa dönenden fayda,da gelmez,hayırda gelmez.
  Cevapla
 • Cetin. 7 ay önce Şikayet Et
  Battikca batiyorsun kemal ,böyle devam et
  Cevapla
 • sys 7 ay önce Şikayet Et
  Chp yıllardır dhkpc terörünün içinde, il başkanını dhkpcden transfer etti, dhkpcli teröristleri her zaman koruyup kolluyorlar. Fetö dhkpc pkk devlete millete karşı aynı saftalar.
  Cevapla
 • Kahramanmaraş 7 ay önce Şikayet Et
  CHP yi yapılandıran kullanan güçle gülen cemaatini kullanan güç aynı güç. Kasetle gelecek 11 seçim kaybedecek,tankların arasından darbeci askerlerin arasından elini kolunu sallayarak geçecek birine fetönün girdabına giriyorsun demek biraz abes olmuyormu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kim Milyoner Olmak İster'de tarihi anlar: Milyonluk soruya ulaştı!
Elektrikli SUV Opel Mokka-e Türkiye’de! Fiyatıyla dikkat çekti