Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Zillettir, rezalettir!

Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun 'elektrik faturası' şovuna, "Yüzsüzce karanlık içinde poz vermeleri, aynı zamanda sivil itaatsizlik provaları, üstelik bu çarpık zihniyetlerin TBMM’de görev yapıyor olmaları zillettir, rezalettir" dedi.

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Zillettir, rezalettir!
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Zillettir, rezalettir!
GİRİŞ 22.04.2022 16:07 GÜNCELLEME 22.04.2022 16:25
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

MHP lideri Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Twitter hesabından mesaj yayımladı. Bahçeli, 23 Nisan 1920'nin önemine değinerek, şunları kaydetti: 

"23 Nisan 1920 öyle bir tarih anıdır ki, küllerinden yeniden doğup tıpkı bir dev gibi doğrulan ve kutlu iradesiyle Milli Mücadele’yi meşruiyet, mensubiyet, mesuliyet ve metanet kulvarında ikmal ve icra etmenin kararlılığını gösteren bir milletin istiklal adımı, istikbal hamlesidir. Bursa Mebusu Emin Erkul’un anlatımıyla söylersek, 23 Nisan 1920’de Ankara halkı sokaklara dökülmüş; camilerin minarelerinden yükselen ezanlar, tekbirler, selatü selamlar, okunan Kur’an-ı Kerim tilavetleri, kesilen kurbanlar, edilen dualar adeta gök kubbede yankılanmıştı. Meclis’in en yaşlı üyesi sıfatıyla geçici başkanlığa seçilen Sinop Mebusu Şerif Bey açılış konuşmasında, milletimizin iç ve dış tam bağımsızlığı dahilinde mukadderatını bizzat ele aldığını ve idare etmeye başladığını tüm dünyaya ilan etmişti. Artık makus talih değişecekti. Büyük Millet Meclis’i milli sabrın eseri, milli aklın esenliği, milli ahlakın egemenliği olarak millet tarihindeki yerini 102 yıl önce büyük umutlar eşliğinde almıştı. 23 Nisan 1920’de yakılan meşale Türkiye Cumhuriyeti’nin ufkunu aydınlatmış, işgal unsurlarını yakıp yıkmıştı. Türk milleti ortak iradesini, hürriyet özlemlerini, tarihsel haklarını ve istikbal haysiyetini Meclisi’mizin maddi ve manevi hükmü şahsiyetiyle eklemleştirip perçinleyerek onuruna ne kadar düşkün olduğunu göstermiştir. Menfur, melun ve merdut emellere sur çekilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi karanlık hedeflere engel, kararmış vicdanlara çengel, kaos ve kargaşa müelliflerine aşamayacakları settir. Milli egemenliğin tecelligahı olan Meclisi’miz Kurtuluş Savaşı’mızı zaferle buluşturan kahramanlık numunesi, Gazi’lik timsalidir." 

'ZİLLETLİKTİR, REZALETTİR'


Bahçeli, mesajında "Vicdan ve siyasetlerindeki karanlık noktaları ülkemizin geneline teşmil etmenin arayış ve gayesinde olanların yüzsüzce karanlık içinde poz vermeleri, aynı zamanda sivil itaatsizlik provaları, üstelik bu çarpık zihniyetlerin TBMM’de görev yapıyor olmaları zillettir, rezalettir. Türkiye’nin aydınlık yarınlarını baskılamaya, üzerini örtmeye azmetmek Gazi Meclisi’mizin emanetlerine karşı ayıplı bir itirazdır. Fikir ve vicdan hürriyeti perdesi altında esasen bütün hürriyetleri yok etmekten başka bir maksat gütmeyen etki ajanları dün yenilmiş, gene yenilecektir. İçine düştükleri tehlikeli savrulmaların ağırlığından ve aşağılayıcı durumundan kurtulabilmek için karanlığa sığınanlar, karanlıktan medet umanlar 23 Nisan 1920’de nasıl kaybetmişlerse, onların izinden yürüyen müstevli kuklaları yine ve bir kez daha kaybedeceklerdir. Bile isteye odalarda ışıksız kalıp milletimizin ışığını söndürmeyi amaçlayanlara bizzat Türk milleti karşı çıkacak, komplolarını ve kumpaslarını yeri ve zamanı geldiğinde ellerine tutuşturup alayını birden layık oldukları zifiri karanlığa mahkum edecektir" dedi.

MHP lideri Bahçeli, çocuklara her günü bayram olan bir Türkiye’yi hediye edeceklerinin güvencesini verdiklerini kaydederek, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız münasebetiyle, sevgili çocuklarımızın bayramlarını tebrik ediyor, hepsini kucaklıyorum. Çocuklarımıza her günü bayram olan bir Türkiye’yi Allah’ın izniyle hediye edeceğimizin güvencesini veriyorum. Onlar bizim umudumuzdur. Gazi Meclisi’mizin 102’nci yıl dönümünü iftiharla kutluyor, nice diriliş ve yükseliş dönemlerine vesile olmasını diliyorum. TBMM’nin İlk Başkanı Aziz Atatürk’ü, kurucu kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, İlk Meclis’in muhterem mebuslarını saygıyla ve rahmetle anıyorum" dedi. 

 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 40
 • muhammet beyazal 3 ay önce Şikayet Et
  Evet millet ittifakına ricamız, milleti o kadar düşünüyorsunuz ya...haydin bir aylık maaşınızı fakir fukaraya dağıtın. Millet sizi alkışlasın. Görelim sizi. Yeni artışlardan zamlardan da vaz geçin görelim sizi...
  Cevapla
 • Ali 3 ay önce Şikayet Et
  Kemal eşinin hatırın komşulardan biri çamaşırınızı biri bulaşığınızı yıkasın biri yemeğinizi pişirsin abla faturanızı yatırsın has ekmek kör memleket yan gel yat
  Cevapla
 • Afk 3 ay önce Şikayet Et
  Lüks otelin mı elektriği kesilmiş.
  Cevapla
 • At Hırsızı 3 ay önce Şikayet Et
  Çok Doğru Dedin Reis. Oyum sana bu açıklamalarından sonra
  Cevapla
 • Ali Can Yücel 3 ay önce Şikayet Et
  Zillet ittifakı vekilleri protesto amaçlı maaşlarını almasınlar. Bir daha maaş ve harcırah almıyoruz desinler, yerse tabi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İBB'ye bağlı İSTAÇ'ın durakları temizlemediği vatandaş tarafından böyle görüntülendi!
1 kilo altın getirene 50 gram altın verilecek! Vatandaşa çifte kazanç