Meclis Başkanı Şentop, HDP'li Paylan'ın teklifini iade etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın TBMM Başkanlığına sözde Ermeni soykırımının tanınmasına ilişkin sunduğu kanun teklifini iade etti.

Meclis Başkanı Şentop, HDP'li Paylan'ın teklifini iade etti
Meclis Başkanı Şentop, HDP'li Paylan'ın teklifini iade etti
GİRİŞ 23.04.2022 21:31 GÜNCELLEME 23.04.2022 21:44
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP'li Garo Paylan'ın HDP'li milletvekili sözde "Ermeni Soykırımı'nın' tanınması için TBMM'ye sunduğu kanun teklifini içtüzük hükümlerine aykırı olduğu gerekçesiyle iade etti.

JET İADE YAZISI

Garo Paylan'ın, söz konusu yasa teklifini Cuma günü mesai saati bitimine yakın verdiği, Meclis Başkanı Şentop'un da, hiç vakit kaybetmeden 23 Nisan özel oturumu sırasında iade yazısını yazdığı öğrenildi.

PAYLAN'DAN SKANDAL TEKLİF

HDP vekili Garo Paylan, 1915'teki olayların sözde soykırım olarak tanınması için TBMM'ye kanun teklifi verdi. HDP'li Garo Paylan imzasını taşıyan "Ermeni Soykırımı'nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması" isimli kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

YORUMLAR 72
 • erol/Antalya 2 ay önce Şikayet Et
  Bu gibi hain insanları atın dışarı konuşturmayın. Niye milletvekili maaşı veriyorsunuz ki. Gitsin Ermenistan da politika yapsın.
  Cevapla
 • Sepetci 2 ay önce Şikayet Et
  Hdp nin kimin partisi olduğu net bir şekilde ortaya çıktı. Adamlar daha ne desin.
  Cevapla
 • Alia 2 ay önce Şikayet Et
  Ermeni asıllı Ermenistan uyruklu Diyarbakır milletvekili bundan dolayı ne beklenir bunun bu ülkede aldığı nefes haram, aldığı maaş yediği içtiği haram… zehir zıkkım olsun…
  Cevapla
 • kamil 2 ay önce Şikayet Et
  hdp chp ıyı partı bırlık olmus Vatanı bolmeye calısıyorlar bu bır suctur ceza kanunlarında karsdılıgı yoknudur
  Cevapla
 • Tövbekar 2 ay önce Şikayet Et
  Derhal vekilliği düşürülüp meclisten atılmalı. Bu ne cüret. İyice azıttılar. Lan paşinyan bile akıllandı bir tek abd nin uşaklığını yapan siz kaldınız hainler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
30 yıl sonra bir ilk! ABD Başkanı Biden imzaladı
Son Dakika: MİT'ten nefes kesen operasyon: Yunan ajan yakalandı!