AK Parti'den heyecanlandıran asgari ücret açıklaması: Bu sabah toplantımız vardı

AK Parti Sözcüsü Çelik, asgari ücret için "AK Parti açısından vatandaşlarımızdan gelen talepleri takip ediyor ve değerlendiriyoruz. Vatandaşımızın ezilmemesi için stratejiler üretiyoruz. Sabah da toplantımız vardı" dedi.

GİRİŞ 19.05.2022 17:10 GÜNCELLEME 19.05.2022 17:26
Bu Habere 130 Yorum Yapılmış

Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusu, Türkiye için ilkelere bağlı olarak NATO'nun genişlemesi önemlidir. Terör örgütlerine verilen destekleri Cumhurbaşkanımız yüksek sesle ifade etti. 11 Eylül'den sonra terörizm net bir şekilde küresel mücadele konusu olmuştur. Düşmanımıza verilen destek hiçbir şekilde kabul edilemez. PKK'ya verilen desteği, bunlar DEAŞ ile mücadele ediyor diye kılıfına oturtmakta kabul edilemez. 

NATO bir güvenlik örgütüdür ve NATO ülkesinin terör yapılarıyla temas içerisinde olmamalıdır. NATO'nun en büyük mücadelesi terörizmle olmalı. Yakın zamana kadar 

"PKK'YA DESTEK KABUL EDİLEMEZ"

Türkiye bugüne kadar NATO içerisindeki görevlerini, sorumluluklarını yerine getirmiş devlettir. Burada ne bize ambargo uygulanması ne de bizim düşmanlarımızın kabul edilmesi kabul edilemez. NATO'nun prensiplerine uygun davranan ülkeler kabul edilmelidir. İnsanlığa karşı suç işleyen terör örgütlerine desteği kesmenizi istiyoruz. 

Türkiye prensip olarak NATO'nun genişlemesine hiçbir zaman karşı çıkmadı. Problem terör örgütlerine verilen desteklerdir. İsveç'te Finlandiya'da verilen desteklerin, PKK'nın yaptığı gösterilerin fotoğrafları var. Bir demokratik hukuk devletinin kabul edemeyeceği görüntüler. 

ATATÜRK HAVALİMANI'NA MİLLET BAHÇESİ

Daha önce Sayın Kılıçdaroğlu 'Bu benim projemdi' dedi. Şimdi seferberlik halinde karşı çıkıyorlar. Böylesine tutarsız bir yaklaşım olabilir mi?

Hiç kimse kendi kötü siyasetine Atatürk'ü kalkan yapmaya kalkmasın. 132 bin 500 ağaç dikilecek. Her türlü vatandaşımıza hizmet edecek bir perspektifle hayata geçirilecek.

MISIR İLE NORMALLEŞME

Mısırla normalleşme süreci devam ediyor, Dışişleri Bakanlığımız görüşmeleri başlatmıştık. 1 Haziran'da Hazine ve Maliye Bakanımız Mısır'a gidecek. Kardeş Mısır halkıyla ortak çıkarlarımız temelinde yakınlaşmamız devam edecek.

GENÇLİK ŞÖLENİ

Artık 2 günden az zaman kaldı. Bütün Türkiye'deki gençleri Adana'ya bekliyoruz. 8 yıl aradan sonra gençlik şölenini gerçekleştireceğiz. Adana teşkilatımız yoğun bir çalışmayla Türkiye'nin her tarafından gelecek kardeşlerimiz için hazırlanıyorlar. 

İSVEÇ'İN PKK'YA SİLAH DESTEĞİ

PKK'ya gönderilen silahların bir kısmının maliyeti karşılanıyor. Bu sene İsveç, PKK'ya 226 milyona kadar destek vereceklerini açıkladılar. PKK cephanesinde İsveç silahları ele geçiriliyor. İsveç Savunma Bakanı terör örgütünün üst düzey yöneticileriyle muhatap oluyor. Şimdi o NATO toplantısına katılacak oradan çıkıp terör örgütü yöneticileriyle görüşecek. Bu olmaz, bunun olmayacağına NATO karar vermeli. 

MİÇOTAKİS'E TEPKİ: MESELENİ TÜRKİYE İLE ÇÖZ!

Miçotakis Yunan medyasında da eleştirildi. Yunanistan'ın ABD'lileri izlediği şeklindeki yaklaşımın nasıl eleştirildiği iyi değerlendirilmeli. Hangi parlamentoda ne alkışlanmış bu önemli değil. Burada bazı çelişkiler var. Biz tabii Amerikan senatosunu önemsiyoruz. Bir kongrede bir müttefikinizin başka bir müttefikinize söz söylediğinde alkışlanması çok doğru değil. Herhangi bir komşumuz utanç verici bir şeydir, gidip de başka parlamentolarda Türkiye'ye silah vermeyin diye yalvarmak hiçbir şekilde saygıdeğer bir durum olarak görülemez. Adalar üstünde uçuş dediğiniz şey sizin hava kuvvetlerinizin yaptıkları karşısında hava kuvvetlerimizin verdiği cevaptır. Yunanistan Sahil Güvenliği ve FRONTEX göçmenlerin botlarını şişleyerek Akdeniz'de bu kadar insanın ölmesine yol açtı. Bu sorgulanmış mıdır? Kıbrıs meselesinde de hakkı gasp edilen KKTC'dir. KKTC egemen bir devlettir, onlar duymasa da bu böyledir. Türkiye ile konuşacaklar, Türkiye ile meselelerini çözecekler. İsterse dünyanın bütün parlamentolarında alkışlansınlar. 

ASGARİ ÜCRET 

Bunu Çalışma Bakanımız düzenli olarak açılıyor, bir düzenleme yapıldıktan sonra hemen ikinci düzenleme için çalışma başlamıyor. AK Parti olarak tüm talepleri yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımız için stratejiler üretiyoruz. Bu sabah da bir toplantımız vardı ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen talepleri değerlendirdik. Vatandaşlarımız şunu bilsin ki çeşitli sosyal kesimlerden iletilen talepler değerlendiriliyor. 

KAYNAK: HABER7
Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 130
 • Emekk 1 ay önce Şikayet Et
  Belediye şirket işcilerine de kamu personeli degilmidir bunun için bir çalışma varmidir belediye şirket çalisan da kodro istiyor
  Cevapla
 • Acilen 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın yetkililer, EYT meselesinin Acilen çözülmesi gerekir.
  Cevapla
 • Cengiz Han Börü 1 ay önce Şikayet Et
  Diyelimki asgari ücrete zam yapıldı !Sizce bu ziyileştirmeden sonra ülkede zam yağmuru kaç gün sonra başlar.Verilen tekrardan geri alınır.Pandemi başından buyana zaten hergün zam haberleri hız kesmeden devam ediyor.Çözüm bu değil çözüm fiatları sabitleyebilmek buna konut ve kiralarda dahil .Hayırlı olsun diyelim fakat son 40 yıldır aynı tablo bir taraftan ver diğer taraftan al.
  Cevapla
 • Buraky 1 ay önce Şikayet Et
  Serbest ekonomide liberal ekonomide hiç bir şeyi sabitleyemezsin once bunu anlamak lazım.
  Cevapla
 • Aydin 1 ay önce Şikayet Et
  Marketler ceza yiyor aksamdan etiket fiyatlarini yukseltiyor olan vatandaşlara oluyor marketleri ceza olarak bir gün düzene uymadi bir hafta kapatin bunlarin hepsi imana gelir
  Cevapla
 • Aydin 1 ay önce Şikayet Et
  Vatanimizi bayramizi Recep Tayyip Erdoğan i seviyoruz seviyoruz yanliz geçim zorlasti emekli maaşı enaz besbin olmali derhal
  Cevapla
 • Burak 1 ay önce Şikayet Et
  Oda yapar senin icin kesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Petrol zengini ülkeyle kritik anlaşma! Türkiye'den transfer edecekler
Norveç'te Kur'an yakan İslam karşıtlarının içinde olduğu araç takla attı