Erdoğan'dan Meral Akşener'e Abdülhamid tepkisi: O 3 isimden neden ses çıkmıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da düzenlenen "Gençlik Şöleni" öncesi stadın önünde toplanan halka seslendi. Erdoğan ardından; stadyum içinde bekleyenlere hitap etti.

GİRİŞ 21.05.2022 21:29 GÜNCELLEME 24.05.2022 08:58
Bu Habere 211 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir Gençlik Şöleni" etkinliğine katılmak üzere geldiği Adana'da, havalimanında vatandaşlarca coşkuyla karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları'nca Yeni Adana Stadı'nda düzenlenen etkinlik için Adana Havalimanı'na geldi.

Havalimanı çıkışında ellerinde Türk bayrakları, AK Parti flamaları ve güllerle bekleyen vatandaşlar, sevgi gösterisinde bulundukları Erdoğan'ın fotoğraflarını çekti.

Stadın dışında kurulan alanda halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kısa bir konuşma yaptı.

ERDOĞAN, BÜYÜK KONUŞMA ÖNCESİ DIŞARIDA TOPLANAN HALKA SESLENDİ

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- 81 vilayetin tamamındaki gençleri gönülden selamlıyorum. Bugün Adana bir başka çoşkulu. Sizler, bugün görüyorum ki kabınıza sığmıyorsunuz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tarımın, bereketin şehri Adana'yı biz bir başka seviyoruz. Hep en ön safta olan vatansever vatandaşlarını seviyoruz. Rabbim stadyumlara sığmayan muhabbetimizi daim eylesin. Son 20 yılda aramıza kimsenin girmesine izin vermedik.

"BİZ BU MİLLETE AŞIĞIZ"

- Başbakanlığımızdan itibaren sadece sıkıntıları değil mutluluğunu da paylaştık. Hasret giderdik, ahdimizi yeniledik. Sandıktan çıkan netice ne olursa olsun, ayrım yapmadan şehirlerimize hizmet götürdük. Biz bu millete aşığız. Ve aşık olduğumuz için dağları delerek bu yolda devam ediyoruz. Birileri gençlerimizi kısır kavgalarına dahil etmek isterken, biz buradan kardeşlik mesajları veriyoruz.

"BİZİM SİYASET ANLAYIŞIMIZDA KUTUPLAŞTIRMA YOKTUR"

- Birileri nefret diliyle konuşurken, biz sevgi diliyle konuşuyoruz. Sırtını emperyalistlerine dayayanların gençleri bozuk para gibi harcamasına izin vermeyeceğiz. Sevgili gençler, bizim siyasetimizde kışkırtma yoktur. Bizim siyaset anlayışımızda milleti kutuplaştırmak yoktur. Biz öfkeyi körükleyen değil sevgiyi kardeşliği öne çıkaran bir siyasi geleneğin mensuplarıyız.

"BURAYA MESAJ VERMEYE GELDİK"

- Bugün buraya sadece kucaklaşmaya gelmedik. Bayat senaryolarla ülkemizi bölmeye çalışanlara, siyaset simsarlarına net mesaj vermeye geldik. Türkiye'nin geleceğine kimsenin ipotek koyamayacağını aktarmaya geldik. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. emperyalistlere taşeronluk yapanların kirli ellerine bırakmayacağız.

- Buraya, siyaset simsarlarına mesaj vermeye geldik. Her karış toprağında bir şehidin yattığı bu mübarek vatanı kavgadan, kaostan medet uman kan tüccarlarının insafına bırakmayacağız. Kimse Türkiye'nin geleceğine hipotek koyamayacak.

"BİZİM PEŞKEŞ ÇEKİLECEK EVLADIMIZ YOKTUR"

- İstiklal ve istikbalimize leke sürdürmeyeceğiz. Son 20 yılda olduğu gibi 2023'e giden süreçte de 85 milyonun tamamını kardeşimiz bilecek, omuz omuza yürüyeceğiz. Bizim milletimizden başka pusulamız yoktur. Bizim küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek evladımız yoktur. Kökeni, meşrebi, mezhebi, siyasi tercihi ne olursa olsun bu ülkenin gençlerinin tamamı bizim evladımızdır.

ERDOĞAN'DAN TARİHİ GENÇLİK KONUŞMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, stat dışında toplanan halka yaptığı kısa konuşmanın ardından, stadyum içinde hazırlanan büyük platforma gelerek, statta toplanan on binlere seslendi.

Erdoğan, Adana'da AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Gençlik Şöleni'nde sahneye, Duman grubunun "Senden Daha Güzel" şarkısı ile geldi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Ülkemizin dört bir yanından gelip Adana'da tek yürek haline gelen sevgili gençler. Tüm Türkiye'ye tüm dünyaya yürekleri titreten sevgili gençler. Kökü ezelde bir büyük davanın idrakinde sevgili gençler. Gözümüzün nuru geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada bizlerle olan 28 farklı bölgeden siyasi parti gençlik teşkilatı temsilcilerine teşekkür ediyorum.

- Bana sizler gibi yol arkadaşları verdiği için Rabbim'e milyonlarca kez hamd ediyorum. Siz Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracak gençliksiniz. Siz propaganda edileni, dayatılanı değil kendi kültür hazinesindeki hakikatleri bulacak gençliksiniz. Siz dağılmışları toplayacak, gizlenmişleri açacak, karanlıkları güneşle aydınlatacak gençliksiniz. Çürümüşlüğün kirli mecraların içinden sıyrılıp erdemli yolları açacak gençliksiniz. Sizlere inanıyorum.

- Siz esir kalmış kardeşlerinin muştu bekleyen dostlarının, yardım eli uman mazlumların sevinci olacak gençliksiniz. Mankurtların karşısında milletin mayasını muhafaza edecek, hedef bekleyen akranlarının karşısında kızılelmanın istikametini gösterecek gençliksiniz. Siz Medine'nin, Mekke'nin, Küdüs'ün, Diyarbakır'ın, İstanbul'un, Bosna'nın semalarında ezan sesleri yankılanan tüm diyarların beklediği gençliksiniz.

MERAL AKŞENER'E "SULTAN ABDÜLHAMİD" TEPKİSİ

- Abdülhamid Han, hayatı boyunca devrinin emperyalistleriyle mücadele etmiş bir millet sevdalısıdır. Varsın birileri Gezi olaylarını devrilişine benzeterek dursun, biz ecdadın izinden yürüyeceğiz. Gençlerimiz kimin, kim olduğunu bilmeye hakkı var. Siz emperyalist ağızlılara hak eden cevabı verecek gençliksiniz. Sultan Abdülhamid'e dil uzatan hanımefendiye sormak lazım, 33 yıl hasta dev diye takdim edilen Osmanlıyı toprak kaybetmeden yöneten Abdülhamid'e dil uzatana, 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral Hanım, sen kim Sultan Abdülhamid'e saygısızlık kim. O, 6'lı masada olanlardan 3 tanesi var ki bunlar Sultan Abdülhamid'e laf söyletmemişlerdi. Şimdi ne oldu da sus pus oldular. Aynı masada oturdukları halde laf atanlara haddini bildiremediler. Bu millet ecdadına hakaret edenlere haddini bildirecektir.

"2023'ÜN NETİCESİNİ BEN SİZİN GÖZLERİNİZDE OKUYORUM"

- Bu akşam buradan ilk sinyali veriyorum. Siz bizim 40 yıllık siyasi mücadelemiz ve 20 yıllık iktidarımızda temellerini attığımız büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını 2053 vizyonuyla taçlandıracak gençliksiniz. Her birinizin kalbimizde, zihnimizde ayrı, özel, eşsiz bir yeri var. Bu bakımdan karşımdaki gençliği Allah için seviyorum. Sizin gibi bir gençliğe sahip olduğumuz için de Allah'a hamd ediyorum. 2023'e hazır mıyız? Tüm arkadaşlarınıza bu akşamın coşkusunu iletmeye hazır mıyız? 2023'ün neticesini ben sizin gözlerinizde okuyorum. Bu kararlılığınız, devamlılığınız inşallah 2023'le birlikte yeni bir dönemi başlatacak ve sizlerle birlikte aldığımız emaneti doruğuna yerleştireceğiz. Şimdi sizlerle stadyumun burasında az önce stadyumun dışında yine on binlere hitap ettim. Gençlikte durmak gerilemektir, gerilemek yıkılmaktır, yıkılmak ölmekten beterdir. Sürekli ileriye, daha ileriye, hep ileriye doğru gitmek, hep yukarıya doğru tırmanmak, zirveden gözünü ayırmamaktır.

"BAY KEMAL TANKLARIN ARASINDA GEÇİP BAKIRKÖY BELEDİYESİ'NE SIĞINDI"

Bugün İsveç Başbakanı, Finlandiya Cumhurbaşkanı, ardından NATO Genel Sekreteri'yle görüştüm. Dün İngiltere Başbakanı ile görüştüm. Rusya-Ukrayna savaşı ve ikili ilişkilerimizi konuştuk. Bugün dünyada dijital mecralara hapsedilmiş, kariyer arayışında bir gençlik profili öne çıkmaktadır. Biz her fırsatta imandır ol cevher ki, ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür. Biz bugerçeği Kasımpaşa'dan çıkıp, Cumhurbaşkanlığına uzanan safhada gördük. Bay Kemal tankların arasından gelip, geçip Bakırköy Belediyesi'ne sığınmıştı. Hatırlayın onları, çünkü o günden bugüne 7 yıl geçti. Çağrıyı yaptık 'meydanlara' dedik ve gençlik meydanlara yürüdü. Türkiye'nin genelinde elde ettiği her kazanım gençlerimizin ortaya koyduğu onurlu duruşları, elde ettikleri başarıları sayesindedir. Şimdi karşımda Teknofest gençliğini görüyorum. İnşallah Teknofest gençliğiyle 2023 seçimlerine yürüyoruz.

"ADANA'YA BU STADI BİZ İNŞA ETTİK: BUYRUN EMRİNİZDEDİR, DEDİK"

Birileri süresi anlık, saatlik, günlük hadi bilemediniz haftalık olan yalanlarla kendilerini avuturken biz 10 yıl, 30 yıl, 50 yıl, 70 yıl sonrasının Türkiyesini konuşuyoruz. Bunu da kendi kendimize yapmıyoruz. Tiyatrovari şovlarla kendi kendimizi kandırmıyoruz. Tüm hayallerimizi, sizlerle gençlerimizle birlikte kuruyoruz. Tüm hedeflerimizi gençlerimizle belirliyoruz. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Bizim bir derdimiz, aşkımız var. Şu stad Adana'ya bizim eserimizdir. Burayı biz inşa ettik, Adana'ya 'buyrun emrinizdedir' dedik. Biz hizmet siyasetiyle yola çıktık. Eser siyasetiyle yola çıktık. Unutmayın eşşek olur kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz bununla varız. İnşallah bundan sonraki hedeflerimizi sizlerle birlikte hayata geçireceğiz.

"BUGÜN AYASOFYA FATİH'İN EMANETİNE UYGUN ŞEKİLDE İBADETE AÇILDI MI?"

Ülkemizde eskiden beri gençleri hem geçmişlerinden kopartmaya hem de karar ve mekanizmaların dışında tutmaya çalışan bir zihniyet var. Bugün haklar, özgürlükler, uygulamalar olarak gördüğünüz hususlar var. İnsanlarımızın inançlarını öğrenmeleri, ibadetlerini yerine getirmeleri, diledikleri kılık kıyafetle her yere girebilmelerin önünde gizli açık engeller vardı. Bugün Ayasofya Fatih'in emanetine uygun şekilde ibadete açıldı mı? Bugün genç kızlarımız okullarına, çalışan kadınlarımız işyerlerine başörtüleriyle girebilmektedir. Bizim gençliğimiz imam hatiplerin kapılarına sinsi kilit vurulmasına karşı çıkmakla geçti.

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Sorumlu Editörü
Haber 7 - Erkan Talu
YORUMLAR 211
 • Selim 06 2 ay önce Şikayet Et
  Oflu denen paylaşımcı senin peşine girdiğin terör örgütleriyle beraber olan Parti'nin mitiklerinemi gidelim şunu o kalın kafana sok sadece Türkiye deyil zam yağmuru la boğuşan Avrupa dünya böyle senin bu ikdidar karşı yaptın paylaşım çok ayıp nankörlük yapmayın sen kemal meral temel Ahmet Ali guvenirsen ülkenden de olursun Allah iyiki reisi bu ülkenin başına getirmiş sana senin gibiler ne söylense az
  Cevapla
 • vatan sever 2 ay önce Şikayet Et
  Allah seni başımızdan eksik etmesin sana laf söyleyen diller korusun
  Cevapla
 • Kemalettin 2 ay önce Şikayet Et
  Korusun mu kurusun mu anlam degisir
  Cevapla
 • Gayserili 2 ay önce Şikayet Et
  Hiç bir Müslüman Türk, erkek veya kadın, siyasi görüşü ne olursa olsun, Ecdadına, Ata'sına hakaret etmez. Ecdadına hakaret ederlerse, bil ki onlarda bir bozukluk var demektir. Ecdadını sevmeyenler Müslüman Türk Milletini sevmeleri imkansızdır, çünkü biz Osmanlı Torunlarıyız.
  Cevapla
 • Doğruymuş 2 ay önce Şikayet Et
  Google da en fazla toprak hangi padişah döneminde kaybedildi diye yazınca onun ismi çıkıyor
  Cevapla
 • Tufan 2 ay önce Şikayet Et
  Evlerine işyerlerine çanakkale cephesindeki iki mehmetçiğin resmini ve o günkü tayın miktarını asan iki yüzlü münafıklar bugün ülke en küçük bir sıkıntıya girse patates soğan domates patlıcan edebiyatı yapan alçak ve habis mahluklardır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altılı masada Suriye çatlağı: Davutoğlu'nun sözleri CHP'yi rahatsız etti
Bakan Koca'dan yeni yönetmelikle ilgili merak edilen 6 soruya 6 cevap