TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap!

TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin cevap geldi. Yapılan açıkalamada, 'Lekeleme kampanyasının piyonu olunmasını esefle kınıyoruz.' denildi.

TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap!
TÜRGEV ve Ensar Vakfı'ndan Kılıçdaroğlu'na cevap!
GİRİŞ 25.05.2022 00:46 GÜNCELLEME 25.05.2022 01:23
Bu Habere 200 Yorum Yapılmış

TÜRGEV ve Ensar Vakfından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin, "Amerikan makamları ile paylaşılmış ve açık kaynaklardan dileyen her vatandaşın ulaşabileceği bilgilerin, gizemli bir havayla adeta servis edilmesini ve ülkemize dönük bir lekeleme kampanyasının piyonu olunmasını esefle kınıyoruz." ifadeleri kullanıldı.KENDİ ÖZ KAYNAKLARIYLA ON BİNLERCE ÖĞRENCİYE EĞİTİM DESTEĞİ SAĞLADI

TÜRGEV ve Ensar Vakfından yapılan açıklamada, ilim mertebesinin en yüksek mertebe olduğuna asırlardır inanan Türk toplumunun öğrenci okutma misyonunu çoğunlukla vakıflar aracılığıyla yürüttüğü, bu çerçevede pek çok vakıf gibi TÜRGEV ve ENSAR Vakfının da bu misyonla kendi öz kaynaklarıyla bugüne kadar on binlerce öğrenciye eğitim desteği sağladığı belirtildi.
 

Kılıçdaroğlu'na peş peşe çok sert tepkiler: Adaylığı ile ilgili şüpheler arttıkça...Kılıçdaroğlu'na peş peşe çok sert tepkiler: Adaylığı ile ilgili şüpheler arttıkça...

TÜRGEV ve ENSAR Vakfının kuruldukları günden bu yana değişmeyen vasıflarının, gençleri çağın değişen şartlarına göre desteklemek ve her dönemde karşılaştıkları meydan okumalar karşısında yanlarında olmak olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Devletimizin yurt içinde ve yurt dışında çeşitli projelerle ve burslarla desteklediği gençler, kendi alanlarında en yetkin üniversitelerde, kurumlarda ve enstitülerde eğitim görmekte, bu çerçevede Amerika Birleşik Devletleri'ne de her yıl çok sayıda gencimiz gitmektedir. Bugünün şartlarında, kendisini bölgesel ve küresel bir güç olarak tanımlama iddiasındaki ülkesine, iddia sahibi olduğu her alanda katkı vermek isteyen ve bu nedenle yurt içinde ve yurt dışında eğitim olanaklarının ardına düşmüş olan dinamik genç nüfusumuzun başta ABD olmak üzere birçok ülkede güvenli ve sağlıklı barınma ve burs imkanlarına kavuşturulması TÜRGEV ve ENSAR Vakıflarının, durmaksızın güncellenen toplumsal fayda yaklaşımları içerisinde de yerini almıştır. Bu çerçevede bu iki vakıf güçlerini birleştirmiş ve ABD'de yerleşik Türk toplumunun da taleplerini ve desteğini arkasına alarak TÜRKEN Vakfının kuruluşuna önderlik etmiştir. Amerikan makamları geçtiğimiz yıl, ABD'de mukim Türk vatandaşları tarafından yönetilen TÜRKEN Vakfını FARA olarak bilinen yasal çerçeve içerisine almak istemişler, bu çerçevede gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından geçtiğimiz günlerde kayıt işlemini tamamlamışlardır. Bu kayıt işlemi ABD yasalarına bağlı çalışan vakfın, denetime açık ve şeffaf yapısının doğal bir sonucudur ve dileyen herkesin ulaşabileceği dokümanlar Amerikan Adalet Bakanlığının sitesine yüklenmiştir."

TÜRKEN VAKFI ŞİMDİDEN BULUNDUĞU ÜLKEDE SAYGIN BİR KONUMA ULAŞTI

Açıklamada, ABD yasalarına göre kurulan ve yine ABD yasaları çerçevesinde faaliyet gösteren TÜRKEN Vakfının, ABD'ye okumak üzere gelen Türk gençlerine barınma ve burs imkanları sunan, onların bulundukları çevreyle uyumlu ve sağlıklı bir eğitim yaşamı geçirmeleri için çeşitli faaliyetler düzenleyen bir vakıf olduğu bildirildi.

Attığı her adımı şeffaf ve hesap verilebilir olan, ABD makamları tarafından denetlenen TÜRKEN Vakfının şimdiden bulunduğu ülkede saygın bir konuma ulaştığına dikkat çekilen açıklamada, bu saygın konumun, vakfın ABD'de yaşayan başta Türk toplumu olmak üzere pek çok önde gelen toplum lideri tarafından desteklenmesini ve kalabalık bağış organizasyonlarıyla kendisine kaynak sağlamasını da beraberinde getirdiği belirtildi.

'TAKDİR YÜCE MİLLETİMİZİNDİR'

ABD'ye okumak üzere gelen Türk gençlerinin ilk ve en önemli ihtiyacının barınma olduğunun anlaşılmasının ardından toplanan bağışlarla New York'ta bir yurt binasının inşa edilmesinin bir ihtiyaç olarak öne çıktığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'ESEFLE KINIYORUZ'

"Bu çerçevede yerel bağışçılar dışında TÜRGEV ve ENSAR aracılığıyla birçok hayırsever bu prestijli projenin parçası olarak yurt dışındaki Türk öğrencileri destekleme yoluna gitmişlerdir. Önümüzdeki yıl açılması planlanan ve son derece etkin bir bütçe kullanımıyla hayata geçirilen yurt binası sadece orada konaklayacak olan Türk öğrencilerin değil yurt dışındaki Türk toplumunun ve ülkemizin gururu olmaya adaydır. Böylesine büyük ve değerli bir vizyonun eseri olan çalışmaların ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarını gururlandırması gereken bir projenin, yalanlara ve iftira kampanyalarına malzeme yapılarak lekelenmeye çalışılmasının arkasındaki motivasyonu anlamakta güçlük çekiyoruz. Amerikan makamlarıyla paylaşılmış ve açık kaynaklardan dileyen her vatandaşın ulaşabileceği bilgilerin, gizemli bir havayla adeta servis edilmesini ve ülkemize dönük bir lekeleme kampanyasının piyonu olunmasını esefle kınıyoruz. Hiçbir yasal ve ahlaki dayanağı olmayan, baştan sona bir FETÖ kumpası görüntüsünü andıran bu akıl ve izan dışı iddiaları cevaplamaya tenezzül etmemiz, iddia sahiplerine biçtiğimiz değerden değil kamuoyuna duyduğumuz saygıdandır. Takdir yüce milletimizindir."​​​​​​​

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 200
 • emekli 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adam doğru da söylese hiç inanasım gelmiyor. Bu zat inandırıcılığını yitirdi, seçimden sonra bunun kaseti çıkar piyasaya.
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adam da zerre kadar memleket sevgisi varsa taş olayım. Dış odakların piyonu. Ama. Seçimlerde yine kaybedecek ve hiçbir şey olmamış gibi siritacak. Bunlar böyle
  Cevapla
 • Vatandaş ! 1 ay önce Şikayet Et
  Muhalefet saydırıyorsa bu vakıflar işini ADAM gibi yapıyordur ki zaten Vakıfları biliyoruz !
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  DOSTLARIMM diye Kılıçdaroğlu ABD İPİNE sıkı sıkı sarılıyor ama yakından bir örnek.... 15 Temmuz 1 numarası Akın ÖZTÜRK de ilk gün " ABD/İsrail bizi sattı" demiş. O nedenle Kılıçdaroğlu dostlarım diye "dış rüzgara değil de MİLLETE GÜVENİP" millet için siyaset yapmasının daha uygun olduğu görüşündeyiz..
  Cevapla
 • GENÇTÜRK 1 ay önce Şikayet Et
  Bre münafik kaçacak adam Amerikaya mı kaçar? Üstelik kaciracagi parayı resmi dernekler üzerinden mi gönderir? Seni hesap uzmanı yapanı ne diyeyim dilim varmıyor. Amerikaya kaçmaya niyetli olan birisi Amerika tarafından Natoya alınmak istenen isveç ve Ginlandiyaya Amerikaya rağmen hiç zorluk çıkarır mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan duyurdu: 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere ücretsiz dağıtılacak
Türkiye ile Ermenistan arasında kritik mutabakat!