Sarıgül'den 6'lı masaya gönderme! Tarih verdi: Gerçeğini biz kuracağız

TDP lideri Sarıgül, Millet İttifakı'nın kurduğu 6'lı masa için, "Bu masalarının kurulmasını çok erken buluyoruz" dedi. Sarıgül, "Çok masalar kurulur, çok masalar değişir" dedi ve gerçek masayı seçime 4-5 ay kala kuracaklarını söyledi.

Sarıgül'den 6'lı masaya gönderme! Tarih verdi: Gerçeğini biz kuracağız
Sarıgül'den 6'lı masaya gönderme! Tarih verdi: Gerçeğini biz kuracağız
GİRİŞ 27.05.2022 14:59 GÜNCELLEME 27.05.2022 14:59
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Türkiye Değişim Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Biz bu masalarının kurulmasının çok erken buluyoruz.  6’lı masa oturdu, 6’lı masa kalktı. 6’lı masada kim milletvekili olacak, kim seçilecek, orada makamlar ve mevkiler konuşuldu. Çok masalar kurulur, çok masalar değişir. Gerçek masayı inşallah Türkiye Değişim Partisi seçime 4-5 ay kala kuracak” dedi.

Türkiye Değişim Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi önünde basın açıklaması yaptı. Mahkumlar için af çağırısında bulunan Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi olarak 9 Nisan’da, bir af çağrısında bulunduk. Af çağrımız toplumun her kesiminde ses getirdi. Bakanlar kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Özellikle 90 bin kişiyi ilgilendiren pandemi koşullarında 2,5 yıldır dışarıda bulunan kader mahkumlarının süreleri uzatıldı, cezaevleri de gerçekten rahatladı. Şimdi anneleri güldürmek için, çocukları güldürmek için, babaları, anneleri sevindirmek için bir toplumsal barış affına ihtiyaç var. Bizim istediğimiz af çağrısı kesinlikle ve kesinlikle siyasi bir af çağrısı değil, vicdani bir af çağrısıdır. Pandemi koşulları nedeniyle çevrim içi yargılamalar oldu, bazı gözden kaçan konular oldu. İnanıyorum ki bu çağrımızın vicdani bir çağrı olduğuna, bütün siyasi partilerin bu çağrımıza cevap vereceğine ve kader mahkumlarını bir kere daha sevindireceğimize inanıyorum. Bu evlatlar çıktıktan sonra onların toplumla el ele olabilmeleri için psikolojik destek vermemiz lazım” dedi.

Fatih Erbakan 3. ittifaktan vazgeçti: Seçime tek başımıza gireceğizFatih Erbakan 3. ittifaktan vazgeçti: Seçime tek başımıza gireceğiz

İYİ Parti'nin seçimin kaybedilmesi halinde planı hazır! Skandal açıklamaİYİ Parti'nin seçimin kaybedilmesi halinde planı hazır! Skandal açıklama


‘ÇOK MASALAR KURULUR, ÇOK MASALAR DEĞİŞİR’

Millet İttifakı’nı da eleştiren Sarıgül, “Biz bu masalarının kurulmasının çok erken buluyoruz. İktidar partisi 6’lı masayı ofsayta düşürdü. 1,5 yıldır Türkiye işsizliği konuşmadı, engellileri, emeklileri, akaryakıt fiyatlarını, doğal gaz fiyatlarını, elektrik fiyatlarını, EYT’lileri konuşmadı. 6’lı masa oturdu, 6’lı masa kalktı. 6’lı masada kim milletvekili olacak, kim seçilecek, orada makamlar ve mevkiler konuşuldu. İktidarın da parmağına yağ çalındı. Orada tamamen bir iktidarın oyunu olduğunu görüyorum. Türkiye Değişim Hareketi’nin masalarında EYT’liler, engelliler, evde çalışan kadınlar olacak ve gerçekten çoluğunun çocuğunun rızkını kazanmak için sabahın erken saatlerinde yollara düşen TIR şoförleri, kamyon şoförleri ve tarımda çalışan çiftçilerimiz inşallah olacak. Siyasette 2 artı 2, 4 etmez. Çok masalar kurulur, çok masalar değişir. Gerçek masayı İnşallah Türkiye Değişim Partisi seçime 4-5 ay kala kuracak. Türkiye iki ittifaka mahkum olmayacak kadar son derece büyük ve enerjik bir ülkedir. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak siyasi partilerle iş birliği, güç birliği yapacağız ama bunları kamuoyunun önünde değil, en son aşamada bittikten sonra kamuoyu ile paylaşacağız. Çünkü biz masaları kurarak Türkiye’nin gerçek sorunlarını gündemden düşürüp iktidarın ekmeğine yağ çalmak istemiyoruz” diye konuştu.

 

KAYNAK: DHA
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 12
 • Hedef 2053 2 yıl önce Şikayet Et
  Kiralama oluşumlar para etmiyor boşuna masraf etmeyin Gölge yapıyorsunuz
  Cevapla
 • Melek 2 yıl önce Şikayet Et
  Af istiyoruz anneler artık aglamasınlar eşler aglamasınlar çocuklar babasız büyümesin ler af istiyoruz
  Cevapla
 • Uğur 2 yıl önce Şikayet Et
  Kahraman kardeş af bir gün herkese lazım olucak öyle giderli konuşmak doğru değil sonra allahın zoruna gider
  Cevapla
 • Gamze 2 yıl önce Şikayet Et
  Af istiyoruz çocuklarımız babasız büyümesin bir şans verin
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  kısasa kısas herkes cezasını çekecek aksi halde kimse dışaıda rahat gezemiyecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İzmir'de sağanak faciası: 2 vatandaş sokakta akıma kapılarak hayatını kaybetti
Kabus gibi senaryo! ABD'ye nükleer füze atılsa ne olur? Dakika dakika açıklandı...