Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu sağlarsak dünyanın gözbebeği olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dünyası Belediyeleri Buluşması'nda gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

GİRİŞ 10.06.2022 15:18 GÜNCELLEME 10.06.2022 16:05
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) 6. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları.

1200 belediyesiyle aile haline gelen birliğimiz kendi alanında önde gelen yapılar arasındadır. Dost ve kardeş belediyelerin işbirliğini geliştirmesine vesile olmaktadır. Birliğimizin kökleri Türk Konseyi'ne dayanıyor. Konsey İstanbul'daki zirvesinde aldığı kararla Türk Devletleri Teşkilatı olarak değiştirdi. Türk Dünyası 2040 vizyon belgesi de teşkilata ilişkin önemli adım oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görür görmez konvoyu durdurdu!Cumhurbaşkanı Erdoğan görür görmez konvoyu durdurdu!

"PARLAK GELECEK BEKLİYOR"

Binali Yıldırım Bey'in yer aldığı Aksakallılar heyetini maziden atiye köprü olarak görüyorum. 30 ülke ve bölgeden yerel yönetimin temsil edildiği belediyeler birliğinin kuşatıcı yapısı önemlidir. Karşımızda aradan geçen onca zamana rağmen ortak tarih ve kültür bilinciyle yeniden bir araya gelen devletler gerçeği var. Bu tablo hepimizi çok daha parlak geleceğin beklediğine işaret ediyor.

Erdoğan'dan son dakika açıklamaları: Yatırımı ülkesine yapan kazanacak!Erdoğan'dan son dakika açıklamaları: Yatırımı ülkesine yapan kazanacak!

AVRASYA'NIN DÜNYANIN GÖZBEBEĞİ HALİNE GELDİĞİNİ GÖREBİLİRİZ

Hem geçmişte yaşadıklarımızdan hem bugün olup bitenlerden ibret alarak hareket etmeliyiz. Tüm dünyayı ateşe vermeye hazır olanların karşısında bu şekilde çıkarsak başarılı olabiliriz. Bunu sağlayabilirsek önümüzdeki dönem Avrasya'nın dünyanın gözbebeği haline geldiğini görebiliriz.

"BİRLİKTE HAREKET EDERSEK BAŞARILI OLABİLİRİZ"

Giderek etkisi artan ekonomik krizler bu tip işbirliklerini daha da önemli hale getiriyor. Atalarımız bir elin nesi var 2 elin sesi var diyor. Bu anlayıştan hareketle teşkilatımızın derinliğini artırmak için çok daha fazla çalışmalıyız. Kendi güvenlik ve refahları için dünyayı ataşe vermeye hazır olanların karşısına ancak birlikte çıkarsak başarılı olabiliriz.

Coğrafyamızın genişliği bu çalışmalar için eşsiz bir zenginliktir. Günümüzde İpek Yolu gibi kadim yollar yeni demiryolu ve karayolları inşa edilerek canlandırılmaya çalışılıyor. BM başta olmak üzere tüm devletleri bir araya getiren yapıların reform tartışması yaygınlaşıyor. Böyle bir iklimde bizim tarih, kültür ve medeniyet mirasımıza sahip çıkmamız kadar tabii bir durum olamaz.

Şehirlerimizi tarihi ve kültürel özelliklerini gözeterek geliştireceğiz. Şehirlerimizi insanları arasında yakın bağlar kurarak aynı vücudun uzuvları gibi bütünleştireceğiz. Şehirlerimizi ortak evlerimiz haline dönüştüreceğiz. Bir araya gelmek bunun ilk adımıdır. Beraberce çalışmak ve neticeler elde etmek başarının ta kendisidir.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 10
 • Kanunlar 1 yıl önce Şikayet Et
  Sehir ici yollar ciddi sorunlu birileri gelip yeni dokulen asfaltı kesip cukur acıp gidiyor bu islerin takibini yapan yokmu cogu il ilce bu sekilde
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet çok önemli ...
  Cevapla
 • Burak 1 yıl önce Şikayet Et
  Ekonomi düzelirse dünyanın göz bebeği oluruz
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Cımhurbaşkanım esnafız bankalar bizi paramparca etti şimdi bizlerin yerlerimizi icrayla el koymak istiyorlqr çare bulamıyoruz bu haksızlığın önüne gecin allah aşkına
  Cevapla
 • emekli 1 yıl önce Şikayet Et
  cimere yazın
  Cevapla
 • bu gözden kaçmaz 1 yıl önce Şikayet Et
  bence iktira hangi hükümet gelirse tüm belediyeleride onlar yönetsin. daha adil olur. daha iyi hizmet olur.
  Cevapla
 • Kerim 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı düşüncedeyim. Sürekli bir seçim, insanları ayrıştırmaktan başka bir şeye hizmet etmiyor. En üste makama Kim seçilmişse belediyelerde ondan sorulmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
5. rehine takası başladı! Hamas, 10 rehineyi daha serbest bıraktı
Son dakika: Uyarılar peş peşe geldi! Uçak seferleri iptal, fırtına kopacak...