Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na: HDP'nin gazına geldiler

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu ile görüşmek için randevu talep ettiğini belirterek, "HDP'nin gazıyla CHP'den atılacağımı düşünmüyorum" dedi.

Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na: HDP'nin gazına geldiler
Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na: HDP'nin gazına geldiler
GİRİŞ 15.06.2022 17:35 GÜNCELLEME 15.06.2022 17:44
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a CHP, partiden kovulması için işlemleri başlattı.

Mültecilere yönelik tavırları ile dikkatleri uzun zaman önce üzerine çeken Özcan'ın HDP ile kavgasından sonra da son davranışı, mensubu olduğu CHP'yi harekete geçirdi.

16 Mayıs’ta meclis toplantısında el kaldıran AK Parti’li Hacer Çınar’a, ‘Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor’ ifadeleri ve kendisine yönelik protestolar sırasında makam odasının penceresine çıkıp dans ederek karşılık vermesi nedeniyle Özcan, CHP MYK tarafından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Tanju Özcan, kararın ardından ise açıklamalarda bulundu.

RANDEVU TALEP ETTİ
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu talep ettiğini belirten Özcan, “Ben Sayın Genel Başkan'ın, partinin öz evladını partiden gerçekten ihraç etmek istediğini düşünmüyorum. Kendisinden de bir randevu talep ettim. Randevu verirlerse gidip, kendisine düşüncelerimi detaylı olarak anlatacağım, süreci de anlatacağım. Konuşuruz, çözeriz diye düşünüyorum. Yüksek disiplin kurulu üyelerimiz de çok tecrübeli bir başkanı var. Sağduyulu, aklı başında tecrübeli insanlardan oluşuyor.

"HDP'NİN GAZINE GELİP BENİ KOVMAZLAR"

Herhalde HDP’lilerin gazına gelip benimle ilgili ihraç kararı vermezler diye düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımız randevu talebimize de olumlu yanıt verirse daha ayrıntılı bir açıklamada yaparım.” ifadelerini kullandı.

"PARTİMİN, ÖZ EVLADINA SAHİP ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin asıl sebebinin AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar'a yönelik sözleri olmadığını anlatan Özcan, şunları söyledi:

“Bu konu biliyorsunuz aslında benim ihraç istemiyle disiplin kuruluna gitmeme sebep olacak konu bu değil. Bunu herkes biliyor. Buna en çok kim seviniyor. Bu yönüyle bakmak lazım. Beni duygulandıran şeyler oluyor.

"HDP VE KANDİL BU KARARDAN MUTLU"

Partililer arayıp ağlayarak üzüntülerini dile getiriyorlar. Kim mutlu bundan?  HDP'liler mutlu. Kandil'dekiler mutlu. İmralı'daki cani emin olun mutlu. Bunları mutlu edeceğini düşünmüyorum. Ben partimin, öz evladına sahip çıkacağını düşünüyorum.”

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 90
 • Hasan Bağdatoğlu 5 ay önce Şikayet Et
  Kendide cok gazlı idi
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Serseri mayın. Ne yaptığını bilmiyor. Allah encanunı hayreylesin.
  Cevapla
 • Chp 5 ay önce Şikayet Et
  Sen git kendine yer ara bence kimse seni evlatlik kabul etmez hadini bilmedin senin gibi islam düşmanlarinin türk siyasetinde yeri yoktur
  Cevapla
 • kayseri 5 ay önce Şikayet Et
  cumhurbaşkanlığına aday ol bu onları korkutur.
  Cevapla
 • Mücahit adam 5 ay önce Şikayet Et
  Chp de aklı başında insanlar ne gezer, her gün laiklik çorbası içe içe adeta sarhoş gibi uyuşmuşturlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme rakamları açıklandı
BM'de Türkiye karşıtlarını susturan sözler! Tek tek cevap verdi