Disipline sevk edilen Tanju Özcan 25 Temmuz'da savunma yapacak

CHP MYK tarafından kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 25 Temmuz Pazartesi günü savunma yapacak.

Disipline sevk edilen Tanju Özcan 25 Temmuz'da savunma yapacak
Disipline sevk edilen Tanju Özcan 25 Temmuz'da savunma yapacak
GİRİŞ 16.06.2022 10:16 GÜNCELLEME 16.06.2022 10:16
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

CHP Merkez Yönetim Kurulu, “Parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları” nedeniyle, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı “kesin ihraç” istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk etti. MYK’da oy birliği ile alınan karar uyarınca Özcan, hakkındaki disiplin süreci tamamlanana kadar partinin hiçbir faaliyetine katılamayacak.

CHP yönetiminin ihraç istemine gerekçe olarak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın belediye meclisi toplantısı sırasında el kaldıran AK Partili Hacer Çınar'a söyledikleri ve bundan dolayı yapılan protestoya dans ederek karşılık vermesi gösterildi.

Disipline sevk tebligatı yapıldıktan sonra üç gün içerisinde Tanju Özcan talebin "tedbirli" olmasına itiraz edebilecek. Ardından 25 Temmuz Pazartesi günü yapılacak Yüksek Disiplin Kurulu toplantısında Özcan'dan savunma alınacak. Tanju Özcan dilerse yazılı dilerse de bizzat genel merkeze giderek sözlü savunma yapacak.

Savunmanın yapılmasından sonra karar için bir gün belirlenecek. Tanju Özcan daha önce de disipline sevk edilmiş ve uyarı cezası almıştı. Bu nedenle tüzük gereği YDK hangi cezaya karar verirse versin ikinci kez disipline gönderildiği için bir üst ceza verilmesi gerekiyor.

Tanju Özcan son olarak yaptığı açıklamada “Ben Sayın Genel Başkanın öz evladını partiden gerçekten ihraç etmek istediğini sanmıyorum. Kendisinden de randevu istedim. Randevuyu verirlerse gidip kendisine detaylı olarak düşüncelerimi anlatacağım” dedi. Özcan ihracı durumunda da başka bir partiye geçmeyeceğini ifade etmişti.

Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na: HDP'nin gazına geldilerTanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na: HDP'nin gazına geldiler

Tanju Özcan kimdir? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın asıl mesleği ne?Tanju Özcan kimdir? Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın asıl mesleği ne?

Kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Tanju Özcan: CHP'nin üvey değil öz evladıyımKesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Tanju Özcan: CHP'nin üvey değil öz evladıyım

KAYNAK: HABERTÜRK / MAHİR KILIÇ
Ömer Faruk Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş
YORUMLAR 1
  • Destek 5 ay önce Şikayet Et
    Helal olsun baskanima. Bir dahaki sefere oylarini ikiye katlayacak. Her zaman Bolu halki yaninda! Sen bakma bu keferelere dogru soyleyen dokuz koyden kovulurmus.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gabar Dağı'ndan günlük 5 bin varil petrol çıkıyor
MSB en zor şartlarda terörle mücadeleyi sürdüren Mehmetçiğin görüntülerini paylaştı