Türkiye-ABD arasında kritik görüşme! Dikkat çeken 'F-16' detayı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'li Senatör Lindsay Graham ile bir araya geldi. Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirilen görüşmede Ukrayna- Rusya Savaşı, Karadeniz tahıl sevkiyatı, Suriye, Ege- Akdeniz ve F-16 konusu ele alındı.

GİRİŞ 03.07.2022 06:29 GÜNCELLEME 03.07.2022 09:01
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

NATO Zirvesi ve kabul edilen Yeni Stratejik Konsept değerlendirildi. Zirve marjında iki ülke liderinin olumlu bir havada gerçekleştirdikleri görüşmeden duyulan memnuniyet dile getirildi.

F-16 KONUSUNDA İLERLEME SAĞLANMASI İKİ ÜLKENİN ÇIKARLARINA HİZMET EDİYOR

Türkiye- ABD ilişkilerinin karşılıklı saygı ve anlayış temelinde, ortak ve stratejik çıkarların esas alındığı bir zeminde ilerlemesi gerektiği ifade edildi. Savunma sanayii alanında iş birliğinin ve F- 16 konusunda ilerleme sağlanmasının iki ülkenin çıkarlarına hizmet edeceği belirtildi.

Karadeniz üzerinden tahıl sevkiyatı için güvenli bir koridorun oluşturulması hususunda Türkiye'nin çabalarının takdirle karşılandığı ifade edildi. Bu sevkiyatın başarıyla gerçekleşmesinin küresel gıda güvenliği açısından stratejik önem taşıdığına dikkat çekildi.

Ege ve Akdeniz konularında uluslararası toplumun Türkiye'nin meşru haklarına saygı göstermesi gerektiğinin altı çizildi. Türkiye'nin ulusal güvenliğini, Suriye'nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini tehdit eden PKK/YPG ve DEAŞ dahil tüm terör örgütlerine karşı ayrım yapmaksızın kararlılıkla mücadele edilmesi gerektiği vurgulandı.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 35
 • Haşim 3 ay önce Şikayet Et
  Nasıl' ki (birinci dünya savaşından) önce ingilte' den parasını verdiğimiz halde savas gemisini bize vermedi. Bu da ona benzer birşey ABD ' bin işi belli olmaz.
  Cevapla
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Vermezler
  Cevapla
 • Xmen 3 ay önce Şikayet Et
  Kurt yavrusu kurt olur Erdoğan alır gemide kendileri getirecek mumunun motorları nasıl geldi. (-0pkk)+0+0+0+0+0+0 sonuç - 0 eder
  Cevapla
 • Tokatlı Emmi 3 ay önce Şikayet Et
  Amerika Birleşik Devletleri devlet olma ciddiyetini kaybetmiş bir devlettir.Türkiye'yi ortagı olduğu F35 projesinden çıkarmaları bunun bir örneğidir.Umarim f16 konusunda yalancı durumuna düşmezler.Zaman her şeyi gösterecek.
  Cevapla
 • Adil 3 ay önce Şikayet Et
  Uzaktan tank zpt .vsvs nasıl durdurulur sistemi nasıl pert edilir içindeki şoför aracı nasıl terk ettirilir bunları .çözelim mesela ABD dedeagactan binlerce tank top zpt Hummer .vsvs uçak helikopter .vsvs bir gece çıktı .işgal için geliyor .biz ne yapacağız onları nasıl pert .edeceğiz .bunların çözümü .önceliğimiz olmalı.
  Cevapla
 • Zafer 3 ay önce Şikayet Et
  1. 5 milyar dolar ne oldu, bu arada üstüne yatmasınlar.
  Cevapla
 • Xmen 3 ay önce Şikayet Et
  Baydın İBB den doğaçlama halkoyunları için adam istemiş ona harcayacaklar kalırsa rakı içerler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP Şemdinli ilçe başkanı ve kardeşinin, doktoru darp ettiği görüntüler yayınlandı
Teklife hayır diyen CHP'ye Erdoğan'dan tepki: Bunlar yalancı yalancı!