HÜDA-PAR Genel Başkanı'ndan 'ittifak' açıklaması!

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "HÜDA PAR, ilkelerine uygun, milletin, memleketin menfaatine olabileceğini düşündüğü bir ittifak teklifi olursa bu ittifakın içerisinde yer alabilir." dedi.

HÜDA-PAR Genel Başkanı'ndan 'ittifak' açıklaması!
HÜDA-PAR Genel Başkanı'ndan 'ittifak' açıklaması!
GİRİŞ 06.07.2022 12:09 GÜNCELLEME 06.07.2022 12:12
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

Yapıcıoğlu, Siirt'teki temasları kapsamında düzenlediği basın toplantısında, seçimlerin zamanında yapılmasını beklediklerini söyledi.

Erken seçim kararının alınabilmesi için Meclis'in toplanması gerektiğine işaret eden Yapıcıoğlu, tatile giren Meclis'in toplanıp erken seçim kararını alması ve Yüksek Seçim Kurulunun hazırlıklarını tamamlamasının bahar aylarını bulabileceğini, birkaç ay için böyle bir prosedüre gerek olmadığını belirtti.

Yapıcıoğlu, HÜDA PAR'ın an itibarıyla herhangi bir ittifak içerisinde yer almadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Mevcut seçim sistemi partileri ittifak yapmaya zorluyor. Baraj endişesi taşıyan partilerin barajı aşmak için ittifak yapma ihtiyacı hissetmeleri gündeme geliyor. HÜDA PAR sadece barajı aşmak için, 'Ne pahasına olursa olsun, bir ittifak içerisinde yer alacağız.' diyen bir parti değildir. HÜDA PAR, ilkelerine uygun, milletin, memleketin menfaatine olabileceğini düşündüğü bir ittifak teklifi olursa bu ittifakın içerisinde yer alabilir. Fakat 'Ne olursa olsun bir ittifak içerisinde yer alacağız.' diye bir duruşumuz yok."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 57
 • Medeni erol 4 ay önce Şikayet Et
  Hudapar Kürt illerinde Kürtlere yapılan faili beli cinayetlerin aktörlerin yuvasıdır hizbi şeytan . Kürtler bin yılda geçse o vahşeti unutmaz rahat olun
  Cevapla
 • Drone Emmi 4 ay önce Şikayet Et
  Sen gladio ile hüdapar'ı karıştırmışsın.
  Cevapla
 • İsimsiz 4 ay önce Şikayet Et
  Yeniden refah partisiyle ittifak kursa çok güzel olur
  Cevapla
 • Mehmet Kaya 4 ay önce Şikayet Et
  Hudapar gerçekten dürüst siyaset yapan millyetine memleketı faydalı olmak için çalışan bir partidir
  Cevapla
 • Amed zeydanli 4 ay önce Şikayet Et
  Ben bir diyarbakırlı olarak hüdaparı çok yakından takip ediyorum gerçekten de halkın a hizmet eden menfaatçi değil tam bir ümmet anlayışı var nedense hiçbir medya da nede mecliste adları zikrediliyor yazık ya bunlarda Türkiye vatandaşı yinede oyum hüdapara
  Cevapla
 • Ömer dadaş 4 ay önce Şikayet Et
  Saadet partisi çıkar için bütün kuruluş vede felsefesinden uzakta olan hayatta aitti ittifaklarla beraber oldu bu parti halkın gönlündeki yerini kaybetti onlar kaybetti.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merdan Yanardağ'dan İmamoğlu ve Yavaş'a flaş çağrı!
The Economist'ten 2023 için 10 tahmin: Dikkat çeken Türkiye-Yunanistan detayı