Demirtaş'tan küstah açıklama! Türkiye'ye 'işgalci' ithamında bulundu!

Cezaevinde bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenleyeceği sınır ötesi operasyona ilişkin skandal ifadeler kullandı.

Demirtaş'tan küstah açıklama! Türkiye'ye 'işgalci' ithamında bulundu!
Demirtaş'tan küstah açıklama! Türkiye'ye 'işgalci' ithamında bulundu!
GİRİŞ 03.08.2022 01:21 GÜNCELLEME 03.08.2022 01:22
Bu Habere 419 Yorum Yapılmış

Türkiye'den 'işgalci' olarak bahseden Demirtaş, ittifak ortaklarına çağrı yaparak "Operasyona karşı çıkın" dedi.

Suriye'deki iç savaştan dahi Türkiye'yi sorumlu tutan Demirtaş, "Halkı düşünen ve demokrasiyi savunan her kesim savaşa karşı sesini cesurca yükseltmelidir. Kimler bu oyuna gelmeyecek ve savaş çığırtkanlarının kuyruğuna takılmayarak Türkiye’nin geleceğinde söz ve karar sahibi olacak, bunu hep birlikte göreceğiz." dedi.

Terör soruşturmaları kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınırlarını korumak maksadıyla Suriye'nin kuzeyinde yer alan terör unsurlarına yönelik başlatacağı olası operasyonu hedef aldı.

TÜRKİYE'YE 'İŞGALCİ' DEDİ

Türkiye'den 'işgalci' olarak bahseden Demirtaş, "İktidar, yeni bir askeri harekâtla Suriye'nin Kürt bölgelerindeki işgali genişletmeye hazırlanıyor." dedi.

İTTİFAK ORTAKLARINA ÇAĞRI: TUTUMUNUZ BELİRLEYİCİ OLACAK

İttifak ortaklarına da çağrı yapan Demirtaş, "Burada, muhalefetin birlik halinde alacağı tutum belirleyici olacaktır. Zaten bazı muhalefet liderlerinin, olası Suriye harekâtına kuşkuyla yaklaştıklarını belirten açıklamaları oldu." diye konuştu.

OPERASYONA 'KANLI OYUN' DEYİP İTTİFAKA RESTİ ÇEKTİ

Operasyonu 'kanlı oyun' olarak nitelendiren Demirtaş, muhalefete gözdağı vererek, "Kimler bu oyuna gelmeyecek ve savaş çığırtkanlarının kuyruğuna takılmayarak Türkiye'nin geleceğinde söz ve karar sahibi olacak, bunu hep birlikte göreceğiz." ifadelerini kullandı.

SURİYE'DEKİ İÇ SAVAŞI DA TÜRKİYE'YE BAĞLADI

İktidarın operasyonu Türkiye'yi savunmak için değil, Kürtlerin ve Suriye halklarının iradesine müdahale için yapacağını öne süren Demirtaş, "Suriye'de iç savaşın büyümesinde AK Parti iktidarının büyük sorumluluğu var." diyerek yine Türkiye'yi suçladı.

MUHALEFETE GÖZDAĞI: SESİNİZİ YÜKSELTİN

PKK'ya 'terörist' ve 'katil' denmesini hazmedemeyen Demirtaş, açıklamasının devamında, "Dünyanın bütün devletleri ve silahlı yapıları sütten çıkmış ak kaşık da sıra Kürtlere ve Şam yönetimine gelince mi "terörist" ve "katil" oluyorlar? Türkiye tehdit altında olursa ve gerçekten başka hiçbir seçenek kalmamışsa silahlı güçler, ordular Türkiye'yi işgale kalkıyorsa tamam, hep birlikte gövdemizi taşın altına koyalım." dedi.

İttifak ortaklarına yine çağrı yapan Demirtaş, "Halkı düşünen ve demokrasiyi savunan her kesim savaşa karşı sesini cesurca yükseltmelidir." ifadelerini kullandı.

Enes Kılıç Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Enes Kılıç
YORUMLAR 419
 • Hehe 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adam kürt olamaz. Suriyedeki abd,ing,Fransız,alman,İtalyan, İsrail kuvvetlerinin ne işleri var. O kadar suriyeli mülteci uzaydanmi geldi. Sen yoksa sosyalist halkçı devrimci barışçı degilmisin. Bu lafından sonra sana oy yok.
  Cevapla
 • Bekir ozan 1 ay önce Şikayet Et
  Selonun havasıni alacagiz
  Cevapla
 • BOZOK 1 ay önce Şikayet Et
  Bu terörist için her fırsatta neden içerde diye ağlaşan ,kahvaltı hayali kuran çakmalar emir size.
  Cevapla
 • Vatan 37 1 ay önce Şikayet Et
  Bu tipleri milliyetçi, vatansever mahkumların koğuşlarına teker teker koyalım. Bakalım sesleri çıkacakmı, çıkarsa kaç saat yada kaç gün çıkar. İçerdeki her hain bu şekilde uslandırılmalı ki bir daha kimse oraya düşmek istemesin. Hatta terörist olmak istemesin.
  Cevapla
 • Vatansever 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adam cikmamali icerden orada gebermeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP ve HDP'li vekiller ayağa kalkmadı! İYİ Partililer Erdoğan'ı ayakta karşıladı
EYT ile emekli olacak kişi sayısı açıklandı