Fatih Erbakan’dan Gazze çağrısı: Fiili ve caydırıcı adımlar atılmalı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gazze’de yaşanan sivil ölümlerine ilişkin, “Tüm Müslüman ülkelerin yetkililerini gerekli fiili önlemleri almaları hususunda göreve davet ediyoruz” dedi.

Fatih Erbakan’dan Gazze çağrısı: Fiili ve caydırıcı adımlar atılmalı
Fatih Erbakan’dan Gazze çağrısı: Fiili ve caydırıcı adımlar atılmalı
GİRİŞ 07.08.2022 15:13 GÜNCELLEME 07.08.2022 15:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, İsrail’in Gazze’de yaptığı sivil katliamlara sert tepki göstererek Türkiye öncülüğünde tüm Müslüman ülkelere, fiili olarak harekete geçme çağrısında bulundu.

İKİYÜZLÜ BATI KATLİAMI SESSİZCE KENARDAN İZLİYOR

Batı ülkelerinin Gazze’de İsrail’in yaptığı katliamları görmezden gelerek bir kez daha ikiyüzlülüklerini ortaya koyduklarını dile getiren Erbakan, şunları kaydetti:

“Siyonist İsrail güçleri tecrit edilmiş olan Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarla korku ve kaos ortamı oluşturmaya hızla devam ederken, Batı ülkelerinin bu vahşeti sessizce kenardan izlemesi ve hiçbir tepki ortaya koymaması çifte standartlı politikalarını açıkça ortaya koymaktadır. BM ise 1948 yılından beri Filistin’de barışı korumada temel rol oynamaktan çok, adeta İsrail politikalarına teşne olan bir yaklaşım ortaya koymaya devam etmektedir. Böylece işgal altındaki Filistin topraklarında çözüm ortaya koyacağına, sorunun ve tarafgirliğin bir parçası haline gelmektedir.”

‘İSRAİL, İŞGALİ GENİŞLETİRKEN BİR YANDAN DA SOYKIRIM YAPIYOR’

İsrail’in Filistin’de işgalini genişlettiğini ve soykırım yaptığını dile getiren Erbakan, “Şu da bir gerçek ki, işgal altındaki Filistin topraklarındaki Siyonist yapılanma, bir yandan Filistinlilerin var olma ve yaşama haklarını açıkça ihlal edip yok etmeye çalışırken, diğer yandan etnik temizlik dehşetiyle çoluk çocuk demeden katletmeye, Gazze'ye yönelik saldırılarına fütursuzca devam etmektedir. Siyonist İsrail’in bu saldırgan tutumunun sadece Kudüs, Batı Şeria ve Gazze Şeridi ile sınırlı olmadığı bir gerçektir. Bugün Suriye, Irak, Yemen, Sudan gibi birçok ülkede istikrarsızlığa neden olan politikaların perde gerisinde Siyonist İsrail’i görmek mümkündür” İfadelerini kullandı.

İNSANLIK DIŞI VAHŞİ SALDIRILAR MAZUR GÖRÜLEMEZ

‘İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik insanlık dışı vahşi saldırıları hiçbir şekilde mazur görülemez’ diyen Erbakan, işgalcinin bu vahşetini görmezden gelen küresel güç odaklarının da suç ortağı olduğunu kaydederek, “Başta işgal altındaki Filistin toprakları olmak üzere, Ortadoğu’nun birçok bölgesini şekillendirmeye çalışan İsrail, bugün terör faaliyetlerini sürdürmek suretiyle istikrarı ortadan kaldırmakta ve bu yolla kendisine yeni alanlar açarak Gazze Şeridi’nde olduğu gibi müdahale etme ve işgal imkanını elde tutmaya çalışmaktadır. İsrail’in insan hakkı ihlallerini görmezden gelerek eylemlerini adeta meşrulaştırma yoluna gitmeyi tercih eden küresel güç odakları ve onların politikalarına payanda olan yöneticiler de bu şiddet politikasının birer parçası olmaktan kendilerini ayrı tutamazlar.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
Ayşe Çolpan Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan
YORUMLAR 3
 • nur talebesi 3 ay önce Şikayet Et
  kendini bu da adam sanıyor. git babandan kalan mirasları ye. zaman bir beraber olmakken başka cephe açıyorsunuz.
  Cevapla
 • Volf 3 ay önce Şikayet Et
  Bak İslam dünyasının Umut kapısı nasıl Recep Tayyip ERDOĞAN mış başka çalınacak kapı yok sizde biraz yürekli olunda bizde Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN I destekliyoruz deyin
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Bunlar bu cesareti zilletten ve senin ve kara molla ve seçmenlerinizde alıyor adam ve gerçek müslüman gibi cumhur ittifakında dursanız buna ipli seçmenlerde dahil bakın o zaman yüzde 65 Türkiye nüfusunu görünce yaklaşımları nasıl değişecek
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: ABD'den Pençe-Kılıç Harekatı açıklaması!
Milli teçhizat ve sistemler TSK'nın Suriye sınırındaki gücüne güç katıyor