Canan Kaftancıoğlu hakkında resen soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle Canan Kaftancıoğlu hakkında resen soruşturma başlatıldı.

GİRİŞ 15.08.2022 16:34 GÜNCELLEME 15.08.2022 16:47
Bu Habere 207 Yorum Yapılmış

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberlerin incelenmesinde, İstanbul Planlama Ajansı merkezinde 12 Ağustos'ta gerçekleşen toplantıda, Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığı konuşma sırasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yönelik sarf ettiği söz ve beyanların "Cumhurbaşkanına hakaret" suçu kapsamında kalan ifadeler olduğu tespiti üzerine hakarete geçti.

Başsavcılık, şüpheli Kaftancıoğlu hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen soruşturma başlattı.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, Cumhurbaşkanı hakkında küçük düşürücü ifadeler kullandığı gerekçesiyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kaftancıoğlu'nun 12 Ağustos'taki toplantıda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı ve hukuk düzeni tarafından hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir üslup ile yüz kızartıcı ifadeler kullanmak suretiyle onur, şeref ve haysiyetini zedelediği ve ağır hakaretler ile kişilik haklarını ihlal ettiği ifade edildi.

Dilekçede, "Şüpheli hiçbir ahlaki ve toplumsal değerle bağdaşmayacak şekildeki ifadelerle müvekkilime alenen hakaret etmiş ve bu hakaretleri basın yoluyla yapması sebebiyle suçun nitelikli hali sübut bulmuştur." ifadesine yer verilerek, "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" suçundan cezalandırılması istendi.

KAYNAK: AA
Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 207
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  ido1 rumuzlu kardeş farklı insanlar misafir rumuzuyla yorum yazmış olamazlar mı sizce?
  Cevapla
 • Dış görünüş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadın geçmişinde Dhckp denilen törör örgütle bağlantısı varmıydı ben var biliyorum birde önceden polislere taş atan bir resmî vardı onu yayınlayın chp nin kimler tarafından ele geçtiğini görsünler
  Cevapla
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunun yediği haltlar 1000 ni aştı... Kasıtlı yapıyo.. Mağduru oynayacak uyanıklar...
  Cevapla
 • VEFA 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadını birileri hizaya getirsin artık bay kemal yakında bunu cumhurbaşkanı adayı ilan ederse şaşırmayın
  Cevapla
 • Memleket 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadını savunuyorya chp pes doğrusu. kadının bugüne kadar yaptığı süslü sözler le gerçek yüzünü gizlemek. Bu turkiyede unutulmuş un bu memleketle ve sorunlarıyla zerre alakası yok. Onun yaptığı anca Türkiyenin %75 ne hakaret......
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hizbullah'tan İsrail'e operasyon! Füzeler peş peşe fırlatıldı
Uzmanlar açıkladı! Türkiye'nin Filistin'de neler yaptığı ne zaman ortaya çıkacak?